VERVOLG BEKENDMAKINGEN RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 1 26 OKTOBER 2011 Bekendmaking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Aangevraagde omgevingsvergunning Verleende omgevingsvergunning gemaakt. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingsvergunningen gewijzigd op grond van artikel 2.31 lid 1 sub b Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht: Tankstation Van Weelde B.V. oprichtings vergunning d.d. 13 november 2000 en een ambtshalve wijziging d.d. 15 maart 2007 voor een zelfbedieningstankstation met LPG op het perceel Europalaan 2, 2912 TD Nieuwerkerk aan den IJssel. Dit besluit kunt u van 27 oktober tot en met 8 december 2011 inzien bij de gemeente Zuidpias. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen een besluit instellen bij de Rechtbank 's-Graven- hage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij u binnen die termijn een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzieningenrechtervan de Rechtbank 's-Gravenhage. In beide gevallen moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: - belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; - belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbesluit; - belanghebbenden die redelijkerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. U kunt ook digitaal beroep instellen bij genoemde rechtbank via http://loket.recht spraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische hand tekening (DigfD). Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel (telefoon 0180-330300). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking'staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. ZEVENHUIZEN Burg. Klinkhamerweg 86 (2761 BJ) Brandveilig gebruik maken van het pand (ont vangen 30-09-2011) Zaagmolenpad 1 (2761 TL) Brandveilig in gebruik nemen of gebruiken van een Buiten Schoolse Opvang (verzonden 18-10-2011) Vergadering: Gemeenteraad Datum: dinsdag 1 november 2011 om 16.00 uur Locatie: Gemeentehuis (Raadzaal), Raadhuisplein 1, 29U KM Nieuwerkerk aan den IJssel Vergaderpunten Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgt hieronder het onderwerp dat op de agenda staat. Bespreekstuk: Programmabegroting 2012-2015 en Nota takendiscussie meerjarenbegroting 2012-2015 Door het vaststellen van de Programmabegroting 2012- 2015, met de daarbij behorende noodzakelijke bijstelling van budgetten op basis van een takendiscussie, geeft de raad de beleidsmatige en financiële kaders voor 2012 aan. Op basis van deze kaders kan het college het beleid uitvoeren. Eerste termijn fracties: 16.15 - 15.35 uur Schorsing collegeberaad: 15.35 - 16.15 uur Reactie college: 16.15 - 17.15 uur Schorsing t.b.v. fractieberaad (tevens maaltijd) 17.15 - 19.15 uur Tweede termijn fracties: 19.15 - 20.15 uur Schorsing collegeberaad (evt.) 20.15 - 20.30 uur Reactie college: 20.30 - 20.65 uur Afronding beraadslaging: 20.65 uur Stemmingen over moties en amendementen vinden plaats op 3 november 2011. NB: Omdat er op 26 oktober 2011 een inspreekavond is geweest vervalt het spreekrecht. Vergadering: Gemeenteraad Datum: donderdag 3 november 2011 om 20.00 uur Locatie: Gemeentehuis (Raadzaal), Raadhuisplein 1, 2916 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Vergaderpunten Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die op de agenda staan. Hamerstukken: Vaststellen verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning In verband met de fusie tussen de gemeenten Nieuwerkerk a/d IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle en Moordrecht is het noodzakelijk om de verordeningen voorzieningen maat schappelijke ondersteuning c.a. te harmoniseren. In dit voorstel ligt de geharmoniseerde Verordening voorzienin gen maatschappelijke ondersteuning ter besluitvorming Scheiding bestuur en toezicht Stichting Scholengroep Holland Op 1 augustus 2010 is de wetswijziging "Goed onderwijs, goed bestuur" van kracht geworden in de Wet op het Primair Onderwijs (WPO). Hierdoor zijn schoolbesturen verplicht een scheiding aan te brengen in bestuur en toezicht. Dit voorstel voorziet hierin door het instellen van een College van Bestuur en een Raad van Toezicht. Internationale betrekkingen gemeente Zuidpias Dit raadsvoorstel heeft betrekking op het harmoniseren van het beleid ten aanzien van de internationale betrekkingen. Bouwstenen Structuurvisie en bijbehorende toelichtingen De raad wordt in dit voorstel gevraagd in te stemmen met acht bouwstenen als kader voor het project Structuurvisie gemeente Zuidpias. Nota Reserves en Voorzieningen 2011 In verband met voortschrijdend inzicht in de ontwikkeling van de reserves en voorzieningen alsmede gedane toezeg gingen aan het bestuur wordt met dit voorstel een geactua liseerde Nota Reserves en Voorzieningen met als bijlage een meerjarenverloopoverzicht aangeboden. Doelstelling is om een actueel beeld te presenteren van de huidige reservepositie van de gemeente Zuidpias. Bespreekstukken: Programmabegroting 2012-2015 en Nota takendiscussie 2012-2015 (vervolg van 1 november 2011) Op 1 november heeft de gemeenteraad de Programmabegroting 2012-2015 besproken. Ook de daarbij behorende noodzakelijke bijstelling van budgetten op basis van een takendiscussie (nota takendiscussie 2012-2015) is daarbij aan de orde gekomen. Nu ligt ter besluitvorming voor het totaalpakket aan bijstelling van budgetten op basis van de Nota takendiscussie meerjarenbegroting 2012-2015. Er wordt gestemd over moties en amendementen en over het voorstel zelf. Wonen in de dorpen van de gemeente Zuidpias: Visie op hoofdlijnen Met de vaststelling van de Visie op hoofdlijnen: Wonen in de dorpen van de gemeente Zuidpias wordt door de gemeente raad de hoofdlijnen van het beleid van de gemeente Zuidplas vastgesteld op het gebied van volkshuisvesting in brede zin voor de komende tien jaren. Vaststellen bestemmingsplan "Moerkapelle Dorp" Het ontwerpbestemmingsplan "Moerkapelle Dorp" heeft van 1 juni t/m 13 juli 2011 voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende de termijn van ter inzage legging zijn negen zienswijzen ingediend. Na de ter inzage termijn zijn aanvullend nog twee zienswijzen ontvangen. De zienswijzen zijn beantwoord in bijgevoegde "Nota van beantwoording en wijziging zienswijzen en overlegreacties". Nota Risicomanagement 2011 Voor een goede bedrijfsvoering is het voeren van een adequaat risicomanagement noodzakelijk. Met behulp van risicomanagement ontstaat inzicht in de risico's die de gemeente loopt, waardoor bestuur en organisatie tijdig maatregelen kunnen nemen, wat moet leiden tot beperking of zelfs voorkoming van het daadwerkelijk voordoen van risico's. Met het vaststellen van de nota Risicomanagement en de beslispunten van dit raadsvoorstel stelt de raad de kaders van het risicomanagement vast. Het voeren van risicobeleid is wettelijk verplicht. Afscheid van raadslid mevrouw K.E. Slooters als raadslid Tengevolge van het beëindigen van het raadslidmaatschap van mevrouw Slooters wordt er afscheid van haar genomen. Benoeming leden van de commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven In verband met de toelating van mevrouw J.E. van Gelderen als raadslid (PvdA) en benoeming van de heer G. Zweere (PvdA) lid van de raadscommissie MO is het nodig dat de raad drie leden benoemt voor de commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven die vervolgens de geloofsbrieven van mevrouw Van Gelderen en de heer Zweere zal onderzoeken. Installatie van mevrouw J.E. van Gelderen als raadslid voor de fractie van PvdA De commissie van onderzoek voor de geloofsbrieven heeft de geloofsbrieven onderzocht. Nu wordt voorgesteld om mevrouw Van Gelderen als raadslid te installeren. Benoemingen in verschillende gremia van de raadsorganisatie De fractie van de PvdA heeft mevrouw J.E. van Gelderen en de heer G. Zweere voorgedragen als leden van de raads commissie MO. De SP-fractie heeft de heer H.A. Muller voorgedragen als lid van de raadscommissie Ruimte. Het voorstel is om voornoemde personen overeenkomstig te benoemen. NB. Het spreekrecht is niet van toepassing op agendapunt 12 (Programmabegroting 2012-2015 en Nota takendiscussie 2012-2015) De voorstellen van de voornoemde agendapunten liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken en de volledige agenda vinden op www. zuidplas.nl. Spreekrecht gemeenteraad Op 26 oktober 2011 was er een extra inspreekavond voor inwoners over de Programmabegroting 2012-2015 en Nota takendiscussie meerjarenbegroting 2012-2015. Inspreken bij de raadsvergadering van 1 november 2011 en bij agendapunt 12 (Programmabegroting 2012-2015 en Nota takendiscussie 2012-2015) van de vergadering van 3 november 2011 is daarom niet mogelijk. Voor de overige geagendeerde onderwerpen geldt dat een ieder het woord kan voeren over en bij deze onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan, benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragin gen waarover een klacht kan worden ingediend. Wilt u van het spreekrecht gebruik maken? Meld dit dan vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie op tel. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffieldzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 6