li i Nieuw raadslid loopt niet weg voor zware beslissingen Fietsverlichtingsactie 'Ik val op' Ringvaart bij Cortlandtaquaduct gestremd door spoedreparaties c li FEür HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 OKTOBER 2011 7 Joke van Gelderen (PvdA) terug in de politiek - düj Cultureel erfgoed Muziek info@scnz.nl Zuidplas - Met het aanstaande afscheid van raadslid en voormalig fractie voorzitter Karin Slooters moest de PvdA snel een vervanger aanwijzen. Deze is gevonden in Joke van Gelderen, die geen vreemde is in de raadzaal aan het Raadhuisplein. Gewapend met dertig jaar politieke ervaring neemt de Nieuwerkerkse vanaf november plaats in de gemeenteraad en de commissie maatschappelijke ontwikkeling. Door Erwin van 't Hof Van Gelderen was van jongs af aan geïnteresseerd in politiek. "Op 8-ja- rige leeftijd spelde ik de krant. Thuis hadden we altijd discussies over politieke aangelegenheden, vooral aangewakkerd door een oudere broer van mij. In 1978 heb ik mij officieel aangesloten bij de PvdA." Toen ze in 1980 in Nieuwerkerk ging wonen voelde ze bijna direct dat ze iets voor de wijk Zuidpias wilde betekenen. "Het was toen nog een nieuwbouwwijk met veel jonge gezinnen. Al snel hadden we een belangenvereniging voor bewoners opgericht." De PvdA'er heeft de afgelopen ja ren haar sporen verdiend als raads lid voor Nieuwerkerk. In 1986 zat ze voor het eerst in de commissie. Daarna nam ze door de jaren heen meerdere malen plaats in de raad. "Zo heb ik tussen 2000 en 2009 voortdurend in de raad gezeten en was ik fractievoorzitter." Na de ver kiezingscampagne van 2009 werd Karin Slooters benoemd tot frac tievoorzitter. "Ik stond toen vierde op de lijst omdat de top drie moest bestaan uit kandidaten uit de drie dorpskernen. Ik werd net niet herko zen, dat vond ik toen wel moeilijk." Hoewel de functie als raadslid voor Van Gelderen niet vreemd is, zal ze wel weer moeten wennen. "Je bent er toch weer een tijdje uitgeweest en ik stap nu in op een moeilijk mo ment in de politiek." Eenheid Hiermee doelt het raadslid op de aankomende bezuinigingen en de taak om van Zuidpias meer een een heid te maken na de fusie. "Ik denk dat het heel belangrijk is om als een heid te werk te gaan, maar wel op een manier zodat de identiteit van de dorpen niet verloren gaat." Van Gelderen had niet verwacht dat de fusie zo veel veranderingen met zich mee zou brengen. "Ik dacht dat alles vanzelf wel in elkaar zou gaan ste ken. Ik ben te optimistisch geweest. Er moet nog veel werk gebeuren. Ik vind het ook belangrijk dat ik mij blijf inzetten voor de gemeente, ook al moeten er nu zware beslissingen genomen worden. Daar loop ik niet voor weg." Deze beslissingen zijn voor Van Gel deren voornamelijk moeilijk op het gebied van subsidieverstrekking. "Uiteindelijk bepaalt de raad wie er subsidie krijgt en wie niet. Gezien de aangekondigde bezuinigingen zullen er dus stevige keuzes moeten worden gemaakt." De Nieuwerkerk se is dan ook blij dat Mogens Do- mela Nieuwenhuis is aangewezen als nieuwe fractievoorzitter van de fractie. "Hij gaat het denk ik heel goed doen, hij neemt het werk erg serieus. Dat kan ik alleen maar toe juichen. Nu ik geen de fractievoor zitter ben kan ik me beter op de commissie MO focussen." Nu vervangt Van Gelderen de voor malige fractievoorzitter. Toch had ze liever gezien dat de plek van Slooters door een jonger iemand werd vervuld. "We hebben een ge brek aan jonge mensen in de partij. Het is heel lastig om jongeren en thousiast te maken voor de politiek. Daar gaan we de komende twee jaar flink op inzetten." De affiniteit voor jongeren komt bij de Nieuwerkerkse niet uit de lucht vallen. Sinds vorig jaar is zij ook bestuurslid bij Stich ting Jeugdwerk Zuidpias. "Op deze manier kom ik ook in contact met jongeren waardoor ik beter over besluiten kan oordelen die met de doelgroep te maken hebben." Aan de bewoners van Zuidpias zou van Gelderen graag het volgende willen meegeven: "We wonen in een mooie gemeente met veel diver siteit laten we die behouden en toch proberen ons één gemeente te voelen." Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Ik val op'. Onder dit motto houdt de Fiet sersbond Zuidpias zaterdag 29 ok tober van 13.00 tot 17.00 uur een verlichtingsactie op het Raadhuis plein. Bij de hoofdingang van het winkelcentrum staat de Fietsersbond klaar met een aantal vrijwilligers en kunnen fietsen ter reparatie van de verlichting worden aangeboden. Er worden uitsluitend materiaalkosten in rekening gebracht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met spoed is donderdag begonnen met het repareren van het Cortlandtaquaduct. Het vaarverkeer in de Ringvaart ter hoogte van het aquaduct in de buurt van de Bostelweg en de Westringdijk is hierdoor tot 1 maart 2012 gestremd. In een besluit van het Hoogheemraad schap van Schieland staat dat 'vanwege dringend en dreigend gevaar geen enkele doorvaart mogelijk is'. Door Nicole Lamers. Het euvel heeft te maken met een lekkage onderin het talud waardoor Rijkswaterstaat over is gegaan op het nemen van veiligheidsmaatre gelen. "We wisten al dat er een lek kage was en hielden het aquaduct uiteraard goed in de gaten. Alles staat op veengrond waardoor je hier met verzakkingen hebt te maken", legt een woordvoerster van Rijkswa terstaat uit. Voor januari 2012 stond groot onderhoud op de bewuste lo catie gepland. "De lekkage is echter verergerd waardoor besloten is om per direct twee tijdelijke kleidam- men aan te leggen. Hier is de afge lopen dagen aan gewerkt." Naast het maken van kleidammen waarmee als het ware een deel van de Ringvaart is afgezet, is het water daar ook voor een groot deel weg gepompt. "Niet alles, want dat is ook weer niet goed maar wel zoveel dat het fietspad aan het Bostelpad niet meer zo nat is." Het afdammen van het aquaduct maakt eigenlijk deel uit van het groot onderhoud, maar dit deel van de werkzaamheden is nu dus be wust naar voren gehaald. Om vei ligheidsredenen mag het publiek het werkterrein niet betreden. Rijkswa terstaat heeft tot de spoedeisende Joke van Gelderen Zaterdag 29 oktober - 13.30 uur Opening tentoonstelling 'Vroeger was alles anders, rond de jaren '60' door Tweede Kamerlid Hans Spekman, Historisch Centrum 'Ons Verleden', Tweemanspolder 15, Zevenhuizen Info: johan@bovenmolen.nl of 06-53385372 Vrijdag 28 oktober 20.00-23.00 uur The Cees van den Heuvel Tribute Band met The Great American Songbook Bibliotheek, Raadhuisplein, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 7,50 euro Zaterdag 29 oktober - 20.00 uur Jubileumconcert Krea Musica Swanla Theater, Burg. Klinkhamer- weg, Zevenhuizen Entree 12,50 euro. Kaarten aan de zaal of via 0182-616273 Info:: www.kreamusica.nl Zaterdag 29 oktober vanaf 19.30 uur Peter Struijk en Robbert Fos- sen 'Chigaco Style' Bluescafé Eastend, Moordrecht Entree 1-,- euro voorverkoop, aan de zaal 15,- euro. Zondag 30 oktober - 13.00 uur Uitvoering leerlingen Sebas' Muziekworkshop 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel ingreep besloten in overleg met het Hoogheemraadschap voor Schieland en de Krimpenerwaard. Lokaal autoverkeer wat gebruik maakt van de Bostelweg en de Westringdijk moet rekening hou den met wat hinder ter hoogte van de werkzaamheden. Mogelijk moet de snelheid aan worden gepast, dit wordt met borden aangegeven. De weg blijft wel open voor het verkeer. Voor fietsers en voet gangers die gebruik maken van het Bostelpad, geldt een omleiding via de Westringdijk Gele Brug en de Kerklaan. Een plat tegrond van de verkeersmaatre gelen is te vinden op chttp viewer.lto.falk.nl/index. html?uid=zuidplas>

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7