OP PAD MET EE- wijkagent Zwaardvis viert jubileum Eerste paal Boslocatie wordt geslagen Christen zijn is naast de mensen staan, en hen steunen bij problemen" Trots! HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 26 OKTOBER 2011 9 De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Go van den Berg, wijkagent in Moordrecht, over een rare week op politieteam Zuidpias. Koffie roeren bij ouderenadviseur "Het Is een rare week op politieteam Zuidpias. Een collega die veel te jong overlijdt, een mogelijk doorbraak bij de woninginbraken, twee auto-inbrekers aangehouden en het personeel van Super de Boer houdt een winkeldief aan. Al met al een emotionele week. Onze collega overleden, dat hakt er gewoon in. Politie Zuidpias is een klein hecht team en Krugert missen is zwaar, voor iedereen. Dan de woninginbraken waar het hele team druk mee is. De inbraken worden vooral gepleegd bij senioren en dat is laf. Met man en macht wordt er gewerkt aan het opsporen van daders en sinds vorige week zit er schot in de zaak. We zijn sowieso goed bezig met zijn allen. Twee stoere dames houden twee auto-inbrekers aan en dat is toch iets om je petje voor af, te nemen. De dames staan beiden in hun eigen keuken als ze zien dat twee auto-inbrekers een autoruit inslaan. De dames bedenken zich geen moment en halen de twee inbrekers aan him oren de auto uit. De auto-inbrekers zijn zo onder de indruk van de heldhaftige dames dat ze gedwee overgeleverd kunnen worden aan de politie. Een topactie! Dan nog een winkeldief bij Super de Boer, wat overigens niet de eerste is. Het personeel van Super de Boer in Moordrecht is zeer scherp. Nee* bij Super de Boer moet je niet stelen, want dan zit je zo op het politiebureau! Samen sterk zeg ik altijd en dat wordt maar weer bewezen. Veiligheid in Moordrecht maken we samen en als ik bovenstaand bekijk zijn we aardig op weg." Kerken slaan handen ineen in Diaconaal Platform Zuidpias Zuidpias - Ouderenadviseur Tessa Roos houdt maandelijks een koffieuurtje in de dorpen Moordrecht, Zevenhuizen en Moerkapelle. Tijdens dit koffieuur tje kunnen senioren elkaar voor de gezelligheid ontmoeten, maarook vragen stellen aan de ouderenadviseur. Het koffieuurtje in Moordrecht wordt gehouden op dinsdag 1 november van 13.30 tot 14.30 uur in het Zespunt aan Molenlaan 1a, in Zevenhuizen op donderdag 3 november van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla aan de Burg Klinkhamerweg en in Moerkapelle op dinsdag 8 november van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat. Zuidpias - 'Zwaardvis', het alter natieve muziek- en informatie programma van Omroep Zuidpias, beleeft op zaterdag 5 november zijn 500e editie. Dit jubileum wordt gevierd met een extra lange, vier uur durende uitzending, met daarin onder meer een interview met Chef' Special, de huisband van het tele visieprogramma De Wereld Draait Door. Zwaardvis is elke zaterdag te beluisteren van 16.00 tot 18.00 uur. De naam is een verbastering van de achternamen van oprichters Willem de Waard en Johan Visschers. Voor meer informatie: www.omroepzuidplas.nl/zwaardvis. Moordrecht - Wethouder Bosman slaat vrijdag 28 oktober rond 15.45 uur, een van de eerste palen voor het nieuwbouwproject Boslocatie. De aannemer noemt het project Prin- sessenkwartier; een naam die aan sluit bij de bestaande wijk ernaast. Het gebied nabij de Koningin Juli- anastraat omvat ongeveer 2,2 ha. Het nieuwbouwproject bestaat uit 65 woningen waarvan 28 huurap- partementen. Het project zal, naar verwachting, in 2013 zijn gerealiseerd. Overigens is niet iedereen blij met de toekomsti ge ontwikkelingen op de Boslocatie. Een groep omwonenden, verenigd in de Belangengroep Boslocatie, heeft zich tegen de plannen verzet. Er loopt nog een zaak bij de Raad van State. Zuidpias - Protestantse kerken in Zuidpias slaan de handen ineen in het di aconaal platform dat deze week van start gaat. Door te netwerken, kennis te delen en door vrijwilligersorganisaties en zichzelf te versterken willen de diaconieën ondersteuning aan de inwoners van Zuidpias beter stroomlijnen. Door Christine de Vos Nieuwerkerk aan den IJssel heeft sinds 2008 al een diaconaal plat form. Het idee bij de oprichting was dat de plaatselijke kerken op deze manier gemakkelijk contact konden houden met de WM0 adviesraad. Nu wordt het platform uitgebreid naar de vier dorpen van de gemeen te Zuidpias. "Maar daar blijft het niet bij", verzekert voorzitter Daan Meijerink. "ik hou van een club die bruist", zegt Meijerink. "Ook in het diaconaal platform moet beweging zitten. Het kan niet zo zijn dat we een afvaar diging sturen naar de WMO advies raad en het daarbij laten. Een kerk moet zichtbaar zijn in de samenle ving. En een plek zijn waar burgers terechtkunnen met vragen over het geloof, maar ook voor praktische hulp en geestelijke ondersteuning." Iedere kerk in Zuidpias blijft zijn eigen diaconie houden", zegt Me ijerink. "Wat dat betreft verandert er niets. Het verschil is dat we el- f3ar nu beter weten te vinden." Het Platform zal regelmatig bijeenko men om ervaringen te delen en van gedachten te wisselen. "Over het verlenen van hulp", vervolgt Meije rink, maar bijvoorbeeld ook over de vraag: 'wanneer houdt hulp op?' We hebben de neiging om tot in het on eindige te blijven helpen, en je moet ook alle mogelijke wegen bewan delen om iemand bij te staan. Maar wanneer komt er een einde aan de weg die je samen met iemand bent gegaan?" Een lichtkring met gaatjes erin, noemt Meijerink het platform, zodat het licht naar buiten kan schijnen. "Een christen kan er niet alleen zijn voor een medekerklid. Christen zijn is naast de mensen staan, om het even wie zij zijn, en hen te steunen bij ziekte of andere problemen." En dat is meer dan ooit nodig, mer ken de diaconieën. Nu het over- heidsaanbod van zorg en welzijn meer en meer verschraalt, wordt va ker een beroep op kerkelijke instan ties gedaan. Toenemende vergrijzing en vereenzaming van mensen ma ken dat kerkelijk werkers vaker dan voorheen gevraagd worden in het verrichten van sociaal-psychische hulp. Intensievere samenwerking is een logisch gevolg. Veel kerken hebben zich al bij het platform aangesloten. "Ik ben bij zonder blij dat ook de Molukse ge meenschap twee mensen afgevaar digd heeft", zegt Meijerink. "Ik kijk er naar uit meer te horen over deze gemeente." Het platform onderhoudt al goede contacten met andere welzijnsorga nisaties in de regio. "Een ontmoeting met het Steunpunt Mantelzorgers heeft al plaatsgevonden. Ook de Ne derlandse Patiënten Vereniging en het gemeentebestuur zelf weten het platform al te vinden. "Die dwars verbanden zijn belangrijk", meent Meijerink. Verenigingen zitten te springen om vrijwilligers. Wij kennen onze gemeenteleden. Als ik thuis kom bij iemand die tijd over heeft en bijvoorbeeld van klussen houdt, en ik weet dat ze bij Hulp in Praktijk om doe-het-zelvers verlegen zitten, is het contact zo gemaakt. Andersom, als wij iemand bijstaan die om wat Daan Meijerink. voor reden dan ook in de armoede is geraakt, is het goed als wij weten welke gemeentelijke regelingen er voor die persoon zijn." Op 27 oktober komt het platform bijeen om het vernieuwde en aan gepaste reglement te ondertekenen. Meijerink hoopt dat goed voorbeeld goed doet volgen en gaandeweg meer kerken zich aansluiten. WON INITIATIEF

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9