Zuidpias ambi moet blijven Jeugdwerk bezoekt Tweede Kamer ■c High Tea voor mantelzorgers Winnaars IJsselThuis Fair www.odonhoogendoorn.nl Informatiebijeenkomsten Zuidplaspolder HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 NOVEMBER 2011 9 Muziek ,gj] Beeldende kunst info@scnz.nl Odon Hoogendoorn Boeken voor een prikkie inloop wervelkolom gemeente Lelieveld 66 2914 CD Nieuwerkerk aan den IJssel Mobiel: 06-34206047 Hoveniersbedrijf uhturijfaanleg renovatie onderhoud KnibMweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon 06 S i257148 1 mail mio^udonhoogencloorn.nl \lieuwerkerk - Omwoners van het hertenkamp aan de Bospolderstraat ma- en zich zorgen over het voortbestaan van de kleine kinderboerderij die al neer dan veertig jaar bestaat. De gemeente heeft aangegeven dat er in het ader van bezuiniging een onderzoek gaat plaatsvinden naar de toekomst m de voorziening. )oor Erwin van 't Hof Marien Mulder, omwonende en 'rijwilliger bij Omroep Zuidpias, ,prak mede namens zeventien inderen in bij de gemeente. "De tosten van 20.000 euro per jaar tijn niet in de begroting opgeno- nen, terwijl het park al veertig aar bestaat. Dit is al een eerste treemde constatering." Daarnaast jenadrukte Mulder ook de grote loelgroep die met het Hertenkamp vordt bereikt. "Zeker drie genera ties maken gebruik van de betrek- telijk goedkope voorziening. Naast Ie jongste Zuidplassenaren zijn het iok hun ouders en opa en oma's. )ok voor de ouderen in de wijk is iet een enorm belangrijke voorzie ning. Deze doelgroep is onlangs nog groter geworden door het nieuw geopende Meander complex." Mulder raadde daarom de gemeen teraadsleden en het college aan om na te denken overde motie 'Bambi': "Wij dragen het college op om het komende jaar een goed maar ook goedkoop onderzoek te doen om zo een stabiele én langdurige toekomst voor het Hertenkamp te waarbor gen." Daarbij werd benadrukt dat de omwonenden zeker bereid zijn om hun steentje bij te dragen aan de toekomst van het hertenkamp. "Als groeiende groep betrokken in woners staan wij klaar om samen met de gemeente de handschoen op te pakken. Een beetje burger, een beetje overheid." Regio - Alle vestigingen van Biblio theek De Groene Venen doen hun af geschreven boeken in de uitverkoop. Vanaf maandag 7 november kunnen belangstellenden in de bibliotheek terecht om voor een prikkie een boek, dvd of cd te scoren. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Ne derlandse Vereniging van Rugpatiën ten De Wervelkolom,houdt dinsdag 15 november van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur in de bibli otheek aan het Raadhuisplein. Leden van de vereniging zijn aanwezig voor het beantwoorden van vragen en voor het geven van informatie. De gemeente Zuidpias wil binnenkort informatiebijeenkomsten orga niseren over de uitspraken die de Raad van State op 10 augustus 20ii heeft gedaan over de beroepsprocedures Zuidplaspolder. Die uitspraken hebben gevolgen voor de plannen die onder andere de gemeente Zuidpias heeft met de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. De gevolgen betreffen bijvoorbeeld de toepassing van de Wet voor keursrecht gemeenten (Wvg) en dat is van belang voor met name grondeigenaren in het buitengebied. De gemeenteraad van Zuidpias is nog volop in discussie over de con sequenties die de uitspraken voor het beleid moeten hebben. Maar de gemeente wil intussen graag alle belanghebbenden en belangstel- enden goed informeren over die uitspraken zelf en over de gevolgen vo°' met name bewoners en ondernemers in het buitengebied van onze gemeente. De consequenties van de uitspraken zullen leiden tot diverse besluiten ten aanzien van onder andere de toepassing van de 'Wet voorkeursrecht gemeenten. Het spreekt voor zich dat dit een complex proces is, waarvan de uitkomsten op veel gebieden nog niet oekend zijn. Het is wel mogelijk om u te informeren over de uitspraken r J 'unt dan natuurlijk ook uw vragen kwijt die wij zo goed mogelijk zulien beantwoorden. Op /erse locaties in de gemeente organiseren wij een aantal in- ji natieavonden. Wij willen u graag persoonlijk voor deze avonden cdigen. U kunt dan aangeven naar welke avond uw voorkeur Meldt u zich vóór 9 november 2011 aan, bij voorkeur via (informatieavondzpp@zuidplas.nl), onder vermelding van adres, telefoonnummer en (indien mogelijk) e-mailadres. U mgt dan spoedig de uitnodiging. u bent van harte welkom! Zaterdag 5 november 19.30 uur Jong Talent Concert in Vereni gingsgebouw van Harmonie Kunst na de Arbeid, Sportlaan 5, Moor drecht. Toegang vrij. Vanaf heden tentoonstelling Beel den en Schilderijen van Gijsbert van Oosten in Studio Gijsbert, As serstraat 11, Nieuwerkerk aan den IJssel. Bezoek op afspraak. Meer informatie via: www.gijsbertvanoosten.nl. Zuidpias - De jaarlijkse Dag van de Mantelzorg vindt dit jaar plaats op donderdag 10 november. Om de mantelzorgers uit de gemeente Zuidpias in het zonnetje te zetten organiseert het Mantelzorgsteun punt Zuidpias voor zaterdag 12 no vember van 14.00 tot 16.00 uur een High Tea in Dorpshuis de Batavier aan de Batavierlaan 4. Onder mantelzorg wordt zorg ver staan, die mensen langdurig, meer dan acht uur per week en langer dan drie maanden, onbetaald geven aan een chronische zieke, gehandicapte of hulpbehoevende partner, ouder, kind of ander familielid, vriend of kennis omdat zij daar een persoon lijke band mee hebben. Mantelzorgers die nog geen per soonlijke uitnodiging ont vangen hebben, kunnen zich alsnog aanmelden via 0180-310050 of info@mantelzorg- zuidplas.nl. Een bibliotheek met veel Chinese invloeden: roodgroene aankleding, handgreepjes in de vorm van drakenkiauwen, schubben in de dakkoepel en drakenkopjes aan de balustrades. Den Haag/Zuidpias - Een delegatie van Stichting Jeugdwerk Zuidpias vertrok woensdag 26 oktober rich ting Den Haag voor een persoonlijke rondleiding door de Tweede Kamer van Tweede Kamerlid Tamara Ven- rooy-van Ark, voormalig wethouder van de gemeente Zuidpias. Op het programma stond onder andere het bijwonen van een plenaire vergade ring en een bezoek aan de Handelin genkamer, waar alles wat in Eerste en Tweede Kamer gezegd wordt, wordt opgeslagen. Hiervoor wordt de oude bibliotheek van het voormalig Minis terie van Justitie gebruikt; vandaar de naam Handelingenkamer. Hier is ruimte voor 30.000 boeken. Zevenhuizen - Tijdens de op 24 ok tober gehouden IJsselThuis Fair was er gelegenheid tot het raden van een aantal ringen. Hef juiste aantal was 830 stuks. De eerste prijs, een waardebon van honderd euro van edelsmid Bert Verkleij uit Nieuwerkerk aan den IJssel, is gewonnen door de Nieu- werkerkse Marian Bot. De tweede prijs, een pakket van Bij Bourgon disch (Nieuwerkerk), is gewonnen door P. Stout te Krimpen aan den IJssel. De derde prijs, een pakket van Bij Bourgondisch, is gewon nen door Ans Rodenburg (Zeven huizen). De vierde prijs, een pakket geschonken door Haar 81 (Moor drecht) is gewonnen door Mark (Nieuwerkerk). De vijfde prijs, een pakket geschonken door Haar 81 is gewonnen door fam. Dubois uit Moerkapelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11