verhage verhage gfc verhage verhage proef het bij "Het lijkt soms net alsof De Wereld Draait Door meeluistert" Leesdebat Nederland Leest Opening vernieuwd Kerkelijk Centrum verhage -_eal pakket^*. snackmen beker f rités? 2 mexicano's halen 1 betaflen&ülÈ^iÉSi cord ki HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 NOVEMBER 2011 17 Vijfhonderdste aflevering Zwaardvis op zaterdag 5 november Maltaplein 11, IMesselande Dorrestein 1, Nieuwerkerk a/cl IJssel Verlichte voorgangers Et geleerde dwarsliggers m frföéMHSbox, 2 snacks*, gratis^ knijpfles fritessaus, big ^hojpper)* 2 snacks naafi .-I Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het al ternatieve radioprogramma 'Zwaard vis'beleeft zaterdag 5 november haar vijfhonderdste aflevering. Om dit hoogtepunt te vieren zal het vijfkop pige team vier uur lang live te beluis teren zijn bij Omroep Zuidpias. Het wordt een uitzending vol met terug- en vooruitblikken. "We gaan er een hele mooie en gezellige uitzending van maken", aldus Willem de Waard, het brein achter het programma. De oorsprong van het programma bevindt zich bij de Lokale Omroep Nieuwerkerk (LON), zoals Omroep Zuidpias heette voor de fusie van de gemeente. "Ik wilde al een tijdje een programma maken en de LON gaf mij die kans", vertelt De Waard. "Samen met Johan Visschers ging ik aan de slag met een alternatief programma. We mochten af en toe een uurtje vullen met onze muziek en dat beviel goed, ware het niet dat we op 'rare' tijdstippen uit mochten zenden. Het heeft dan ook een tijdje geduurd voordat 'Zwaardvis' daad werkelijk een programma werd. Dat gebeurde eigenlijk toen wij naar de zaterdag verhuisden." Daar bevindt het programma, wiens naam is gebaseerd op de achterna men van de oprichters, zich nu al een aardige tijd. "We mogen iedere week twee uur zendtijd vullen en dat gaat vooralsnog met gemak", zegt De Waard. "In onze begintijd draaide ons programma puur om de muziek. We wilden 'alternatieve muziek' la ten horen en precies datgene doen wat anderen nog niet deden. In de loop der jaren is ons programma wel veranderd. Natuurlijk staat de muziek nog wel centraal, maar bet hoeft niet per se meer 'heel alternatief te zijn. We willen nu ook mensen informeren door mid del van interviews en dergelijke." Festivals Zo geven de programmamakers tij dens het festivalseizoen de luiste raars de nodige festivalinformatie mee. "We zorgen dat we of zelf op een festival zijn geweest om daar over te vertellen of we bellen ie mand die daar ter plekke is op om de luisteraar het festivalsfeertje te laten proeven", vertelt De Waard. Met name presentatrice Loes de Heer heeft iets met die festivalaf leveringen: "Ik vind het heerlijk om festivals te bezoeken voor ons pro gramma, maar ook als ik in de studio zit kan ik genieten van de informa tie die we telefonisch door krijgen." Alle vijf de presentatoren zijn in ieder geval 'bezeten' van muziek. "Ons programma draait tenslotte om de liefde voor muziek", vertelt De Waard vol passie. "In ons pro gramma maken we daar ook veel tijd voor vrij. Als we geen plaat jes aan het draaien zijn, dan laten we wel een nieuw bandje aan het woord tijdens een interview. Alles heeft een link met muziek." Daar naast heeft het team een goede neus voor nieuwe muziek. "We hebben regelmatig bandjes geïn- HetZwaarvis-team terviewd die vervolgens een aantal weken later bij De Wereld Draait Door verschenen. Het lijkt soms net of één van hun redacteuren naar ons programma luistert." Dat is ei genlijk een groot compliment voor de vier mannen en de ene dame. Zelf kijken zij ook regelmatig naar De Wereld Draait Door. Ze zijn er zelfs mee bezig om DWDD-huisband Chefs Special te strikken voor de vijfhonderdste aflevering van vol gende week. "Die willen we graag even ondervragen", stelt De Waard, die duidelijk maakt dat het intervie wen vandaag de dag een belangrijk item is in de radioshow. "Op die manier kun je je programma 'uniek' maken, als je een leuk gesprek op poten kunt zetten." Mocht het in terview met de muzikanten tegen vallen dan zijn er altijd nog de col lega's die elkaar opvrolijken. "De sfeer in de studio is altijd top "Soms is het wel wat druk als we met vijf mensen aan het presenteren zijn, maar toch werkt het wel". Zowel Loes als Ron en Jacco knikken in stemmend. Ze kunnen allemaal niet wachten om volgende week vier uur lang te vieren dat ze voor de vijf- honderste keer in de lucht zijn. Boek van C.J. den Heijer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Heb ben wij nog een boodschap aan verlichte voorgangers' van weleer? Theoloog C.J. den Heyer meent van wel en schreef er een boek over: Verlichte voorgangers - De strijd tussen dogma en Bijbel in Neder- ldnd' Hij spreekt erover op dinsdag 8 november vanaf 20.00 uur in kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16. De avond is georga- n!seerd door de Protestantse Ge beente Nieuwerkerk a/d IJssel. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ac tie Nederland Leest is eind oktober van start gegaan. Centraal staat het boek 'Het leven is verrukkelluk' van Remco Campert. Naar aanleiding van de actie wordt voor donderdag 3 november een leesdebat georga niseerd in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Het debat, dat begint om 20.00 uur, wordt geleid door Cora Kuyvenhoven. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beije- rinkstraat is de afgelopen maanden verbouwd en uitgebreid. Op zater dag 5 november wordt het pand van de Hervormde Gemeente om 15.30 uur officieel heropend door burgemeester Kats. Buurtbewoners, vrijwilligers en gemeenteleden zijn welkom vanaf 15.15 uur. Voor kin deren is er een ballonnenwedstrijd; de ballonnen worden om 16.00 uur opgelaten. Het Kerkelijk Centrum stamt uit de jaren zestig van de vorige eeuw. Het maakt deel uit van dezelfde kerke lijke gemeente als de 'oude kerk', de eeuwenoude Hervormde kerk aan de Dorpsstraat/Kerklaan. Vergeleken met dit kerkgebouw is het Kerkelijk Centrum relatief nieuw en wordt daarom door de kerkgangers nog al tijd de 'nieuwe kerk' genoemd. In het Kerkelijk Centrum vinden elke zondag om 9.30 en 17.00 uur kerk diensten plaats. Ook biedt het cen trum onderdak aan verschillende clubs en verenigingen. van a van 1,60 (max. 2 per bon) van 3,90 (max. 2 per bon) 1 bon per persoon - alleen geldig in november 2011 van 5,45 (max. 2 per bon) van (max. 2 per bon) 1 bon per persoon - alleen geldig in november 2011

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19