"Hun verhaal is ook een beetje ons verhaal" Samenwerking korfbalvereniging en gemeente verliep 'zeer soepeitjes' Open middag Oudheidkamer HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 NOVEMBER 2011 19 Reünie Montessorischool Er werd gebridged Vilt centraal bij Passage Hij komt, hij komt... Unicef in Reigerhof en Dorrestein KidsDiseo Parencompetitie IJsselbridge Nieuwer kerk aan den IJssel - Op za terdag naar school gaan. Vandaag de dag moet niemand daar aan den ken, maar toch was het afgelopen zaterdag gezellig druk op de Mon tessorischool. De school vierde haar 25-jarige bestaan en nodigde om dat te vieren alle oud-leerlingen en medewerkers uit. Het was een mid dag waarbij het bijkletsen centraal stond. Door Bart Jansen Wim Danckaarts, directeur en sinds de oprichting 25 jaar geleden be trokken bij de school, vindt het mooi om te zien hoeveel oud-leerlingen toch de moeite nemen om nog even een kijkje te komen nemen. "Op zo'n dag als deze hoor je alle maal mooie verhalen. Je maakt de kinderen mee in het beginstadium van hun leven. Voor sommige is dat een tijd geweest van veel plezier terwijl anderen het wat moeilijker hadden op school. Dat zal je altijd blijven houden, maar uiteindelijk zijn de meeste toch wel goed te recht gekomen", aldus Danckaarts. En als je als directeur vooral goe de verhalen hoort dan maakt dat je vrolijk. "Hun verhaal is ook een beetje ons verhaal, want wij zijn tenslotte ook betrokken geweest bij die eerste jaren van hun leven. Het vormt als het ware ook het ver haal van de school en dat vind ik zo leuk aan deze dag. De geschiede nis komt weer even boven drijven en je kijkt dan samen weer naar de toekomst. Soms heb je verwach tingen van iemand, die dan uitein delijk heel anders uitpakken. Daar kom je eigenlijk alleen achter als je iemand per ongeluk tegenkomt of spreekt op een reünie als deze." Volgens Danckaarts waren er za terdag zo'n honderd reünisten naar de basisschool gekomen. Onder hen ook atlete Monique van der Vorst, Feest der herkenning. die ondertussen zelfs een eigen plein heeft op haar oude school. "Hartstikke leuk dat ik hiervoor ben uitgenodigd", vertelt zij aan Danc kaarts die vervolgens staat te glun deren. "Kijk, .dit is toch hartstikke leuk! Hier doe je het voor", aldus de directeur. Vervolg van voorpagina Van 1868-1928 zat de ambtenaar van de Burgerlijke Stand op de hoek van Dorp. (foto: HVN) Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 5 novem ber open van 14.00 tot 17.00 uur. Te zien is de nieuwe wisseltentoon stelling '200 jaar Burgerlijke Stand. Lief en leed in Nieuwerkerk aan den IJssel'. De Oudheidkamer is te vin den aan de 's-Gravenweg 6a in de monumentale boerderij "Nooit Ge dacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ma rijke Blok en Gerda Goedhart zijn maandag 24 oktober in de A-lijn met 60,00% winnaar geworden van de tweede speelavond van de twee de competitieronde bij de Nieuwer- kerkse Bridgeclub; 2. Cor Lageman en Gerda Vissers 55,90; 3. Guus Ham en Ron van Domburg 55,42. In de B-lijn ging de winst naar Arie van de Linde en Tiny van Winden met 63,54%; 2. Ria Bohm en Marja Catsburg en 3. Rob Moelker en Ada van der Linde 57,81. Nieuwerkerk aan den IJssel - De belangstelling bij de opening van sporthal Kleine Vink op zaterdag 29 oktober was enorm. Voordat de feestelijke ballon nen de lucht in mochten spraken wethouder sport Jan Verbeek en de voorzit ter van korfbalvereniging CKVAlfred Huijser de aanwezigen toe. Door Bart Jansen Verbeek was heel erg te spreken over de samenwerking met CKV. "Wij zeggen bij de gemeente wel eens dat we meer door de burger moeten laten doen. En daarmee be doelen wij dat een samenwerking tussen de gemeente en burgers vaak goed werkt. Voor vandaag zou ik willen zeggen dat wij wel vaker met een CKV samen willen wer ken. Wat er hier is gerealiseerd is prachtig. En onze samenwerking verliep zeer soepeitjes", aldus Ver beek. Huijser heeft daar weinig aan toe te voegen, maar hij wil op zijn beurt de gemeente bedanken. "We kunnen jullie niet echt iets geven van 'waarde'. Dan krijg je gedoe met de belasting enzo, dat wil len we niet. Toch nodigen we jul lie graag een keer uit om met een team van de gemeente een hapje te komen eten in onze nieuwe kantine en ook een potje korfbal te spelen." Voordat het zover is mag wethou der Verbeek nog wel een training bijwonen want tijdens een van de openingshandelingen gooide voor zitter Huijser in één keer de bal door het mandje, maar Verbeek had aanzienlijk meer pogingen no dig. Toen de bal eenmaal door het mandje viel mochten ook de kinde ren hun ballonnen loslaten waar door de lucht even blauw en zwart kleurde, de clubkleuren van CKV. Uiteindelijk snelde iedereen naar binnen om de eerste wedstrijd in de nieuwe zaal bij te wonen. Voor wie er niet bij was maakt het bordje het nog eens duidelijk: Huijser en Verbeek hebben De Kleine Vink geopend. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de Vrouwenbeweging Passage wordt donderdag 10 november een lezing gehouden over 'Kry- gystan' (Kirgizië) en het product vilt. Zowel leden als niet-leden zijn welkom in het hervormd ker kelijk centrum aan de J.A. Beye- rinkstraat 23. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. De toegang is vrij voor leden, niet-leden be talen 2,50 euro. Voor vervoer kan men bellen naar Riet Reijm, tele foon 312402. Nieuwerkerk aan den IJssel - De goede beste Sint arriveert za terdag 19 november bij de Gele Brug om 12.45 uur. De Stichting Everrement leidt de intocht van de Sint in goede banen. Via het Kanaal komt de Goedheiligman, vergezeld van een flink aantal pieten, binnen varen. In het oude dorp gaat het gezelschap aan wal. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Unicefkraam is in november elke zaterdag te vinden in de winkel centra Reigerhof en Dorrestein. Vanaf eind november staat de kraam er ook op vrijdagmiddag. De campagne van 2011 van Uni cef is 'Kinderarbeid. Dat pikken we niet!' Unicef helpt in de strijd tegen armoede en bij het opstel len van wetten om kinderen te gen uitbuiting en kinderarbeid te beschermen. "Wat wij voor onze eigen kinderen onacceptabel vinden, is dat immers ook voor de circa 150 miljoen kinderen in ontwikkelingslanden", zo pleit Unicef. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 11 novem ber een kidsdisco gehouden van 19.00 tot 22.00 uur. Een briefje met toestemming van ouders is nodig om naar buiten te mogen om te skaten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste zitting van de tweede ronde van de parencompetitie bij BC IJsselbridge is in de A-lijn met 63,10% gewonnen door Ab van Amerongen en Rein Janssen; 2. Monika Velthoven en Gerard Nieuwenkamp 61,01 en 3. Mari anne en Hans Ranft 56,25. B-lijn: 1. Joke Hensema en Ina Teeuwen 59,82; 2. Jolande Boor- sma en Trees Hoofman 58,93 en 3. Marijke Blok en Renate Tour nier 58,33. C-lijnMarga Bloken RietScheele 67,19; 2. Anneke Simons en Har- rie Hoppenbrouwers 60,42 en 3. Riet Overgaag en Ada Suurbach 58,85. D-lijn Tonny Duvalois en Willy van der Sluis 63,89; Betty Vis en Jan Hilkhuysen 63,19 en 3. Bea den Hollander en Tiny Looije.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21