Zilveren jubileum Cees Hoogendoorn Moerkapelle bovenaan in promotieklasse Dames 2 herfstkampioen Jubileumexpositie Fotoclub Moerkapelle Buurtcadeau van Oranjefonds Presentatie Staatsgeheim HART VAN HOLLAND REGIO 2 NOVEMBER 2011 Schaken 25 Droomdekens voor blinde kinderen Dorcas Voedselactie Informatieavond ABC gemeente Concert met gitaar en piano Tennis Cees Hoogendoorn, links, wordt toegesproken door Jan van den Broek, voorzitter van de EHBO-vereniging Zevenhuizen. Moerkapelle/Zevenhuizen - Na af loop van de jaarlijkse 'grote buiten- oefening' van de EHBO-vereniging Zevenhuizen, op dinsdag 25 oktober op het kassencomplex van de gebr. Hoogendoorn aan de Moerkapelse Moerkapelle - De Fotoclub Moer kapelle, opgericht op 5 november 1981, viert deze maand haar 30-ja- rig jubileum met een foto-expositie in Dorpshuis Op Moer aan de Raad huisstraat. Vanaf maandag 7 no vember is hier werk te bezichtigen Nesselande - Adjunct directeur Pe te'" Slot ontving donderdag 27 ok tober namens Stichting Buurtwerk Alexander een cheque ter waarde van 3000,- euro van het Oranje fonds. De cheque is bedoeld voor De listal, waar het team sociaal cul tureel- en jongerenwerk een plan mocht schrijven om het geld goed r besteden ten behoeve van alle wijkbewoners in Nesselande. In de- Zijde 19, ontving Cees Hoogendoorn uit handen van voorzitter Jan van den Broek de zilveren speld van EHBO Nederland voor het feit dat hij al 25 jaar in het bezit is van het EHBO-diploma Eerste Hulp. van alle leden van de club. De ten toonstelling is te bezoeken tijdens de openingsuren van het Dorpshuis. Voor meer informatie: 079-5932372 of fotoclub-moerkapelle@hotmail.nl. cember 2010 was de postcodeloterij gevallen op postcode 3059 waar door het Oranjefonds dit cadeau mocht schenken aan een organi satie die veel voor wijkbewoners betekent. Het team van Nesselande liet tijdens de uitreiking weten dat er onder andere portofoons aange schaft worden die ingezet worden tijdens de vele evenementen en ac tiviteiten. Moerkapelle - Het eerste team van Moerkapelle speelde vrijdag 28 ok tober tegen Shah Mata 1. Als eer ste was Arnold Luinenburg klaar met een spannende remise. Enkele seconden later speelde Jesse van Elteren met zwart remise na een Siciliaanse opening waarmee wit zich aanvallend opstelde. Arrian de Bruijne stond twee stukken voor en kreeg korte tijd later het punt. Dick Bac stond met wit een pion achter in een toreneindspel maar zijn ene pion liep tweemaal zo hard als de twee pionnen van zwart. Bac won zijn pion terug, vervolgens nog een waarna zwart opgaf. Boudewijn Weijermars verloor met wit na een Siciliaanse Drakenvariant waar bij de zwarte aanval eerder kwam. Gerard van Ommeren won een stuk en wist dit via listige manoeuvres Moerkapelle - Het tweede dames team van Love 70 is zaterdag 29 oktober herfstkampioen geworden. Het team speelde tegen de nummer Moordrecht - Sander Kuypers is zaterdag 5 november te gast bij Boekhandel Moordrecht. Van 14.00 tot 16.00 uur signeert Kuypers zijn boek Staatsgeheim. Staatsgeheim vertelt het verhaal van Wesam al Delaema, de eerste en tot nu toe enige terrorismever dachte die in de VS is veroordeeld in verband met moordaanslagen met bermbommen op Amerikaanse mi litairen in Irak. De anders zo ijdele te behouden. In het eindspel won hij. André Nieuwlaat had met zwart na een Engelse opening een remi sestelling maar wit wilde forceren waarna hij zijn dame liet insluiten. Zo was de winst binnen. Wouter Vroegindeweij leek met wit te gaan winnen, hij won een pion maar het zwarte paard was beweeglijker dan de witte loper. Er werd tot remise besloten zodat Moerkapelle won met 5,5-2,5. In de onderlinge competitie speelde Jan Blok een spannende remise te gen Marcel de Haan en nestor Voer man verloor met zwart van Kevin Bakker. De overige uitslagen waren: M. Pilgram-MJ. Luteijn 0-1, F. van derStarre-J. Noorland 0-1, B. Stolk- C. Noorland 0-1, S. Marijt-F. Hof man 0-1. twee, een team uit Reeuwijk. Om kampioen te worden mocht met 4-1 verloren worden, maar de dames wonnen overtuigend met 4-1. kapper vergaarde daarmee tegen wil en dank internationale bekend heid. In april 2009 veroordeelde de federale rechtbank in Washington hem tot 25 jaar gevangenisstraf, nadat hij onder zware druk schuld bekende. Maar aan zijn veroordeling ging een aantal opmerkelijke gebeurtenissen vooraf. Journalist Sander Kuypers verdiepte zich in de zaak en schrijft daarover in zijn boek Staatsgeheim. Moerkapelle - De droomdeken- maaksters komen vanavond, woensdag 2 november van 20.00 tot 22.30 bijeen om één of meer dere droomdekentjes te ma ken voor slechtziende of blinde kinderen. Wie hier aan mee wil werken of meer informatie wil hebben kan contact opnemen via mariejose.phylipsen@gmail. com, via 06-27516209 of www. nbvp.nl/afd/moerkapelle. Moordrecht - In de week van zondag 30 oktober tot en met zondag 6 november vindt de Dorcas Voedselactie plaats. Vrij willigers delen in supermarkten boodschappenlijstjes uit; klanten kunnen één of meerdere produc ten van het lijstje kopen en afge ven aan de vrijwilligers. Zaterdag 5 november is Dorcas bij Super de Boer en Aldi. Woensdag 2 no vember wordt Dankdag voor Ge was en Arbeid gevierd; in Moor drecht wordt in de Bethelkerk en in de Ontmoetingskerk voedsel ingezameld. Het voedsel wordt gesorteerd, verpakt en vervoerd naar Oost-Europa; de medewer kers zijn vrijwilligers. Voor meer informatie: www.dorcasvoedselactie.nl. Zuidpias - De nieuwe ABC (Al liantie van Baptisten en Cama) gemeente Zuidpias gaat bin nenkort van start. Donderdag 24 november wordt een informatie avond gehouden in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhui zen. Aanvang: 20.00 uur. Voor meer informatie: <mailto:awdavidse@cama.nl> 0182-379112, 06-20977967 of www.abcgemeenteZuidplas.nl <http://www.abcgemeenteZuid- plas.nl/> Nesselande - Gitarist Leonardo Palacios en violost Olaf Bors- boom trakeren het publiek in De Kristal vrijdag 18 november op een muzikale avond met een di vers karakter. In De Kristal spelen zij van het bekende 'Air' van Bach tot aan Paganini en flamboyante tango's van Astor Piazzolia. Aan vang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. De toegang bedraagt 4,- euro. Reserveren: 010-2862760. Van links naar rechts de kampioenen Charlotte Vellenga, Jessica Bac, Fem Wildenberg en Nel Kromkamp (captain Joke van Haastert was afwezig). Drieduizend euro voor De Kristal.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27