Weerwolven en mummies in de slagerij Dieren gered bij uitslaande brand Fabia Dance Center succesvol bij Move Masterz Opvallen met je fietsverlichting Lezingen over de Bijbel Opbrengst Sinterklaascentrale voor Moldavië HARTVAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSELI 2 NOVEMBER 2011 Nieuwerkerk aan den IJssel - Halloween, het is een Amerikaanse feestdag die in Nederland ook steeds vaker gevierd wordt. Het principe achter de feestdag is dat kinderen, gehuld in een enge outfit, bij mensen aanbellen en 'trick or treat' roepen. Hierbij is het de bedoeling dat de kids iets lekkers krijgen, of anders een grapje uithalen. Vrijdag 28 oktober werd dezelfde feestdag ook in Nieuwerkerk gevierd in winkelcentrum Dorrestein. Door Bart Jansen Om zes uur in de avond verzamel den veel kinderen bij snackbar Ver- hage om daar hun Halloweentocht door het winkelcentrum te starten. De kinderen werden in groepjes van tien verdeeld en kregen een briefje met informatie uitgereikt, waarna zij hun tocht begonnen. Allereerst werd er gestopt bij kapper Rombout waar de kids 'heksenhaar' kregen. Het groene goedje op een stokje, ook wel bekend als suikerspin, vonden gretig aftrek. Ook 'de lichtjes voor in het donker', eigenlijk lampionnen, die bij de Primera werden uitgereikt waren populair. Er werden echter niet alleen maar hebbedingetjes uitgereikt. Ook voor het visuele effect was gezorgd. Bij Slager den Toom werd er op het nummer 'Thriller' van Michael Jack son een toneelstuk opgevoerd waarin onder meer een weerwolf en mum mie de hoofdrol speelden. De op de tocht afgekomen kinderen stonden vol verwondering door de etalage heen te kijken naar het schouwspel. Heksenhaar voor alle deelnemers. Opvallend was dat de kinderen zich wel heel dapper gedroegen, want niemand leek echt heel bang te zijn. Zelfs niet toen zij Villa Dorrestein betraden waarbij ze werden verwel komd door Magere Hein die hen de winkel vol met rook inleidde. Aan het eind kwamen de kinderen tot rust bij een heuse tovenaarsvrouw in rijwielhandel Rietveld. Onder het genot van een lekker snoepje, dat gedurende de tocht trouwens overal werd uitgedeeld, zaten de kinderen te luisteren naar een spannend verhaal. De echte afsluiting vond plaats in de laad- en losruimte van het win kelcentrum. Hier organiseerden de Zeeverkenners een leuk feestje waarbij DJ Quinten voor de muziek zorgde. De vlammen sloegen hoog uit het dak van de schuur aan de 's-Gravenweg. (foto: Wilco Hogenbirk) Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer wist donderdagavond 27 okto ber verschillende dieren te redden bij een middelgrote, uitslaande brand. De brand ontstond in een schuur en sloeg razendsnel om zich heen. Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen al uit het ge bouw. Door snel optreden konden enkele kippen en geiten van een wisse dood gered worden. Voor één kip kwam de hulp helaas te laat. Hoe de brand kon ontstaan is nog niet bekend. Een auto en een tractor die in de schuur stonden, brandden volledig uit. De dansers van Fabia Dance Center staan in de halve finale van Move Masterz. Nieuwerkerk aan den IJssel - Prof. Dr. M.J. de vries spreekt woensdag 9 november voor de hervormde ge meente over de vraag of de weten schap de betrouwbaarheid van de Bijbel wel of niet problematisch maakt. De lezing begint om 19.45 uur in het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53. ledereen is welkom. Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - In theater Odeon vond zater dag 29 oktober de vijfde voorronde plaats van Move Masterz; een lan delijke danswedstrijd voor groepen en voor individuele dansers. Een selectieteam van Fabia Dance Center wist de halve finale te be reiken die op zaterdag 12 november plaatsvindt. Een ander team van FDC, dat te jong was voor deelname, mocht zaterdag wel de openingsact verzorgen. De organisatie en de jury waren zo enthousiast over deze show, dat dit jonge team gevraagd is ook de openingshow van de Lan delijke Finale van Move Masterz, op 3 december in het Zuidpleintheater, te verzorgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Over enkele weken komt Sinterklaas aan in Nieuwerkerk. De voorbereidingen bij de Nieuwerkerkse Sinterklaas- centrale zijn daarom in volle gang. Onder het motto 'een feest voor kin deren hier is een feest voor kinderen daar' wordt geld ingezameld voor een Day Care Center in Moldavië, waar een aantal jongeren van de Protestantse Gemeente Nieuwer kerk zich van 7 tot 21 juli zullen inzetten voor een project van Youth for Christ en Livingstone. Voor de bouwwerkzaamheden al daar is veel geld nodig. De Sinter- Deze fietser kan weer veilig aan het verkeer deelnemen Nieuwerkerk aan den IJssel - Een goede fietsverlichting is van groot belang voor de veiligheid van alle verkeersdeelnemers. Om dit te be nadrukken, organiseert de landelijke etsersbond ieder jaar een actie. Dit ar heeft de actie de titel 'Ik val op' mee gekregen. 'sterdag 29 oktober stonden vijf djwilligers van de Fietsersbond oidplas paraat om, onder lei ding van de ervaren monteur Atte Dijkstra, afkomstig uit Emmen, fietsverlichting te repareren. De ac tie was een groot succes, want de verlichting van 34 fietsen werd on derhanden genomen. Afgezien van een paar 'moeilijke' gevallen konden de meeste eigenaren spoedig naar huis met een goede fietsverlichting. Voor meer informatie: www.fiet- sersbond.nl/afdeling/zuidplas. klaascentrale hoopt door middel van huisbezoeken een prachtig bedrag voor dit project op te halen. Inwoners van Nieuwerkerk, Nesselande, Zevenhuizen en Moordrecht kunnen voor 27,50 euro per vijftien minuten voor zaterdag 3 december tussen 16.00 en 20.00 uur en voor maandag 5 december vanaf 18.00 uur een bezoekje reserveren. Aanmelden kan van maandag tot en met vrijdag tussen 17.00 en 22.00 uur via 06-27556127 of via sinter klaascent ral e-n ie uwe rkerk@ hotmail.com. Sinterklaas kan ook langskomen bij bedrijven. Op zaterdag 26 november brengt de Sint met zijn pieten een bezoek aan winkelcentrum Reiger hof waar kinderen met Sinterklaas op de foto j kunnen. Op zaterdag 3 december brengt een aantal zwarte pieten nog maals een bezoek aan dit winkelcentrum.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29