Tafelen met het gemeentelijk apparaat Veel snelle beslissingen in eerste bekerronde De IJssel Eerste paal Prinsessenkwartier geslagen Jong-talent concert HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 2 NOVEMBER 2011 29 Knoestig op de planken Troef Vrouw Bloedsuikertest bij apotheek Hij komt, hij komt.... toch wel? Schaken Moordrecht - De kurk bleef op de fles ondanks dat er getafeld werd. Dins dag 25 oktober vond de Qwieke dorpsdag plaats, waarbij het college een dag lang in Moordrecht vertoefde. Tijdens de dorpsavond in de Zespuntspraken bewoners met elkaar en met de gemeente over thema's die spelen in Moor drecht. Tafelen met thematiek: bewoners luchten hun hart ten gunste van gemeentebeleid. Door Pepijn de Groot Drie thema's staan op het menu: onderhoud en inrichting, jeugd en jongeren en veiligheid. Per onder werp is een tafel gereserveerd waar bewoners aan kunnen schuiven. Naast bewoners komen er raadsle den naar de bijeenkomst, waaron der John Ooms (Trots op Nederland) en Jos Beekman (WD). "Vorig jaar werd het college gepresenteerd bij de dorpsavond," memoreert Beek man, "dat was eenrichtingsverkeer. Het is leuk dat de burger vanavond aan het woord komt." Ooms hecht belang aan het woord van de bur ger. "Als raadslid moet je niet al leen in de raadzaal zitten, maar ook hier. Dan weten mensen dat ze bij raadsleden terecht kunnen." Bewoner Eelco Slingerland voelt zich geroepen om naar de Qwieke dorpsavond te komen. "De gemeen te biedt de burger de mogelijkheid om met hen te praten op deze ma nier, dan voel ik als burger de plicht om te laten weten wat er speelt." De bewoners die de plicht evenzeer voelden, worden welkom geheten door burgemeester Gert-Jan Kats. Door het grote animo zijn er vijf tafels: twee voor veiligheid, twee De loting had voor veel duels met aanmerkelijk krachtverschil gezorgd in de eerste ronde van de k.o.- bekercompetitie. Gemakkelijke en sne t overwinningen waren er voor Aci Multem tegen Bastiaan Rietveld, Pane Vink tegen Marian Schoonder- woerd, Pim te Lintelo tegen Aad van der Meer en Gerard van der Wouden tegen Frans Dubois. Soms weerden de underdogs zich prima zoals Frank Penders tegen Hans Lodeweges en Ton van Smirren tegen Aad van den Berg. Desondanks dolven ook zij het onderspit. Winst was er voor Ronald Man- dersloot tegen Lotte van der Wou den, Hans Kortrijk tegen Casper de Pijper, Frank van de Pavoortdt tegen Sjaak in 't Veld en Teus Boere tegen Leen Boonstra. Voormalig jeugdschaaklid Marianne Beijm meldde zich na twee jaar en woest duidelijk nog even wennen. Moordrecht - De jeugd heeft de overhand zaterdag 5 november bij Moordrecht Klassiek. Het Jong-ta- ienteoncert wordt gehouden in de zasi van de Harmonie aan de Sport- 'aan 5. Zo'n twaalf soms heel jonge wosiei uit de gemeente Zuidpias en omgeving laten zien hoe mooi zij ^nnen zingen of spelen op hun in- strument. Trudi Bos van Moordrecht K'assiek en Deborah Asuni van voor onderhoud en inrichting en een voor jeugd en jongeren. Aan tafel! Aan elke tafel worden dingen aan gedragen en medewerkers van de gemeente schrijven alles op. Bij de tafel jeugd en jongeren schuiven geen jongeren aan. In het vereni gingsleven zijn jongeren snel weg als ze ouder worden, merkt Gerard Spijkerman op. "Zodra ze naar de middelbare school gaan wordt het voor verenigingen lastig ze te be houden. Als ze gaan studeren ben je ze kwijt", constateert de voormalig voorzitter van de muziekvereniging. Bewoners van de Smidse zouden de jongeren soms liever kwijt zijn, al gaat het dan om hangjeugd. "Het zijn eerder jongvolwassenen die overlast veroorzaken. Ze houden bewoners wakker en plassen wild", aldus een bewoner. 'Parkeerwalhalla' Raadslid Ooms heeft inmiddels her en der zijn oor te luister gelegd. "Er wordt veel gemopperd," con stateert hij, "maar dat is makkelijk te verklaren. Moordrechtenaren die geen overlast ervaren zitten nu thuis, hier komen mensen die klachten hebben en die aan het Judie van Eek trok in het damesduel aan het langste eind. Supersnel won Marten Evengroen van Jan Vink. In de partij van Rien Duine tegen Mick van den Berg speelde tijd een belangrijke rol. Duine had zich goede kansen verworven maar dat had hem veel bedenktijd gekost. Veertig tegen vier minuten meldde de klok in de slotfase. Zijn tegenstander kon al leen door inlevering van materiaal aan direct verlies ontkomen en zo werd het kwestie van tijd. Een door de dame bedreigde eenzame koning dolf echter met nog twintig secon den op de klok toch het onderspit. Léon Jacobse trok aan de touwtjes in het topduel tegen Frank Visser. Toch kon Visser de partij remise houden. In de noodzakelijke snelschaakpar tijtjes trok Jacobse vervolgens twee maal aan het langst eind en ging hij dus door naar de tweede ronde. Kunstles verzorgen in de middag de workshop: Schilder je zelfbedachte muziekinstrument in de Harmonie zaal aan de Sportlaan 5. Aanvang 15.00 uur. Aanmelden: www.kunst- les.nl of www.moordrechtklassiek. nl. Met de gemaakte kunststukken wordt de Harmoniezaal 's avonds versierd. De toegang tot het concert is vrij, de hoed gaat rond ter bestrij ding van de kosten. gemeentebestuur kunnen voorleg gen." Gemopper klinkt ondermeer over het parkeerbeleid. Bij de tafels onderhoud en inrichting bekriti seert een bewoner de grootte van de parkeerplaatsen. "Bij mij in de buurt zijn parkeerplekken 5.20 me ter lang. Dat is te groot voor kleine auto's. Een halve meter eraf en op elke rij kan er een auto bij." Bewo ner René Doof werkt als ambtenaar in Rotterdam. De parkeerproblemen zijn daar volgens hem veel groter. "Het is hier bijna een parkeerwal halla vergeleken bij Rotterdam. Je moet alleen een stuk lopen van de auto naar je huis." Strooibeleid Per tafel wordt het besprokene aan het einde van de avond gepresen- Door Erwin van 't Hof Met een luid gedreun verdwijnt de eerste heipaal van het Prinsessen- kwartier, ook bekend als de Boslo- catie, in de grond. Confetti dwarrelt sierlijk door de lucht. Toekomstige bewoners kijken toe hoe het fun dament van de nieuwe wijk wordt gelegd. "Dit is voor mij een geweldig moment," zegt één van de kopers. "Het is een raar idee dat ik hier bin nenkort echt ga wonen. Op dit mo ment is het alleen nog maar een kale vlakte." Een korte tijd geleden was dit nog niet het geval. Toen stonden er nog teerd. Van jeugdoverlast tot hon denpoep, van wegenonderhoud tot strooibeleid: er kan van alles be streden en verbeterd worden. "Dat is een grote lijst", zegt Kats na de presentaties aangehoord te hebben. "Maar dat is goed, dat betekent betrokkenheid." Met de inspraak zal de gemeente pogen beterschap te bewerkstelligen. De beperkte financiële middelen maken het de gemeente niet makkelijker volgens Kats. "Zoiets als het hondenpoep- beleid zal niet geïntensiveerd wor den met de bezuinigingen." Een beter strooibeleid is een wens van zowel bewoners als burgemeester. Wat hiervan terecht komt, kun nen de Moordrechtenaars binnen kort merken. Maar alleen als het sneeuwt en het ijs- en ijskoud is. bomen op deze locatie. Voor de re alisatie van het Prinsessenkwartier zijn deze weggehaald. Dit tot grote onvrede van zo'n 140 omwonenden, aangevoerd door Nancy Uneputty en buurtbewoner Stam. De Belangroep Boslocatie verzet zich al een poos te gen de plannen en tegen het kappen van de bomen. Tijdens het slaan van de eerste paal is er van deze onvrede niets te merken. Onder de aanwezi gen waren enkel mensen die positief tegenover de bouw staan. Wethouder Bosman nam in de hei machine plaats om de officiële start handeling te verrichten. "Ik ben blij dat er in deze tijd van economische Moordrecht - Hugo Knoester treedt zaterdag 5 november bij Youthhome Moore op met zijn programma 'Knoestig op de planken'. Het thema is 'Anders ik wel'. De avond wordt gehou den in De Schakel aan het Oos teinde 27 en begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor meer informatie: www.yout- hhomemore.nl Moordrecht - De dames van Troef Vrouw kwamen woensdag 26 oktober bijeen voor een 'ste vig robbertje bridge'. Jo Hertog en Christine de Kwaadsteniet eindigden met 77.5°/o boven aan. De tweede plaats was voor Ank Rook en Gré Ramaker met 56.25% en op de derde plaats eindigden Nel Berghout en Liesbeth Palsgraaf met 53.40% Moordrecht - Bij Apotheek Moordrecht aan De Smidse kan op dinsdag 15 en donderdag 17 november tussen 9.00 en 12.00 uur een bloedsuikertest gedaan worden. De gratis test duurt vijf minuten en wordt uitgevoerd middels een klein vingerprikje. De uitslag is direct bekend. Ruim 800.000 Nederlanders lij den aan de ziekte Diabetes type 2; jaarlijks neemt dit aantal met ruim 70.000 toe. Naar schat ting 250.000 mensen hebben diabetes zonder dit zelf weten. Vroegtijdige behandeling kan veel complicaties voorkomen. Moord recht-Sinterklaas wordt, samen meteen heleboel zwarte pieten, op zaterdag 19 novem ber om 11.00 uur verwacht in Moordrecht. Of dit gaat lukken hangt af van de belevenissen van de Dikke Pieten, want die kunnen nog wel eens roet in het eten gaan gooien. De ko mende 'tijd wordt duidelijk of de Sint op tijd arriveert voor het programma dat voor hem georganiseerd wordt tegenover garage 't Centrum. recessie nog de mogelijkheid is om dit soort projecten te starten. Het is een eer voor mij om hier vandaag aanwezig te zijn. Ik hoop dat de bewoners zich geweldig thuis gaan voelen op deze locatie." Ook Mar cel Pfaff, technisch directeur van Schouten de Jong wenste de kopers succes met hun nieuwe woning. "Het project is in goede handen, we gaan er iets moois van maken!" Uiteindelijk gaat het Prinsessen kwartier bestaan uit twee vrijstaande villa's, veertien twee-onder-een-kap woningen, zes hoekwoningen en 15 geschakelde woningen. Het protest van de omwonenden wordt eind dit jaar in behandeling genomen door de Raad van State. De voorlopige verwachting van de gemeente is dat het Prinsessenkwartier er gewoon komt zoals gepland. Het slaan van de eerste paal in Moordrecht werd een feestelijke happening. Moordrecht- De bouw van het Prinsessenkwartier is officieel van start ge gaan met het slaan van de eerste paal. De toekomstige bewoners vierden met een hapje en een drankje het begin van een bouwperiode die ongeveer een jaar moet gaan duren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31