IJsselThuis Fair levert drieduizend euro op Leren tassen uit Afrika OK! Zing en doe maar mee! Lezing over kunst in jouden Eeuw Pinnen?..Ja, dat kan! Tafeltje Dekje zoekt chauffeurs HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 2 NOVEMBER 2011 35 Ruilbeurs superhelden stickers Lego op rommelmarkt Lezing kinesiologie De mooie tassen, portefeuilles en ceinturen die de Wereldwinkel Z-M in haar collectie heeft komen uit de Sahellanden zoals Niger, Mali en Burkino Faso. Daar is leerbewerken een traditioneel ambacht en geeft aan veel families werk. In deze landen heerst grote werkeloosheid mede door de beperkte industrieën. Het werken in de Sahellanden is pit tig te noemen en met het uitstekend vakmanschap van leerbewerken wordt een dubbele slag gemaakt. Een mooi product voor hier en een perspectief voor daar. Bijzonder is dat alle lederwaren op een natuurlijke en ecologische wijze gelooid worden. Dit gebeurt met zaden van de Tamarinde- en Ac- caciaboom. Het verzamelen van de zaden levert eveneens geld op. Het looingsproces neemt enkele dagen in beslag, deze wijze van looien is het minst schadelijke voor het mi lieu. De Fair Trade organisatie Ta- houa Import stelt de collectie sa men. Tahoua Import is inmiddels uitge groeid tot dé specialist voor deze Sahellanden. In de winkel is de eerlijke choco ladeletter van Tony's ehocolonely weer verkrijbaar. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 202d en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Verkoopfair in De Viergang. foto:Frits Schiebaan) /"MX I T I I Zevenhuizen - Vrijwilligers van hospice IJsselThuis hielden vorige week in restaurant De Viergang een verkoopfair en workshops ten bate van het hospice. Talloze zelfge maakte sfeerartikelen, snuisterijen, speelgoed, tassen, sieraden, kaarten en andere producten gingen grif van de hand. Er was een workshop voor het maken van herfstdecoraties. Ook voor wie een keer een nekmas- sage wilde ondergaan of een man dala wilde tekenen was er plaats. De ongeveer driehonderd bezoekers toonden zich onder de indruk van de goede kwaliteit van de produc ten, de gastvrije locatie en het en thousiasme van de vrijwilligers. De opbrengst bedraagt 3.000,- euro. Bestuur en coördinatoren van de Stichting IJsselThuis zijn erg blij met dit initiatief van de vrijwilligers. Maar dat niet alleen. Het beschik baar stellen van restaurant De Vier gang en de belangenloze materiaal- bijdragen van winkeliers ervaren zij als een blijk van waardering voor de ondersteuning die in en door hos pice IJsselThuis wordt verleend aan mensen in hun laatste levensfase. Zevenhuizen - In de theaterzaal van Dorpshuis Swanla aan de Bur gemeester Klinkhamerweg 86 vindt zondag 20 november van 15.00 tot 16.15 uur de presentatie plaats van deel twee van de serie 'O.K.! Zing en doe maar mee!'; een doos met ge lamineerde kaarten met liedjes en een CD voor kinderen van nul tot zes jaar. De presentatie omvat een muziek- educatieles voor peuters van twee tot vier jaar. Na afloop worden exemplaren van de tweede editie overhandigd aan de kinderburge meester van de gemeente Zuidpias alsmede aan de meewerkende com ponisten en muzikanten. Zevenhuizen - In de bibliotheek wordt woensdag 16 november van 14.00 tot 15.00 uur een ruilbeurs gehouden voor de heldenstickers van het Superheldenstickeralbum. Zevenhuizen - Een flinke partij Lego uit de jaren 60 is zaterdag 5 no vember van 9.00 tot 12.00 uur te scoren bij de maandelijkse rommel markt van de hervormde kerk aan de Wilgenlaan 2. De snuffelaar vindt er voorts volop puzzels en spellen, antieke meubels, kleinmeubelen en (stations)fietsen. Zevenhuizen - Henk Lijding, kunst- en muziekhistoricus, spreekt woensdag 16 november van 20.00 tot 22.00 uur over 'Beeldende kunst en muziek in de Gouden Eeuw'. De lezing vindt plaats in de bibliotheek aan de Dorpsstraat 87 en wordt georganiseerd in samenwerking met De Zeven Muzen. De toegang bedraagt 3,50 euro. Een volgende lezing, met als thema 'De Mattheus Passie: het muziekdrama', staat ge pland voor 7 maart van het volgend jaar. Voor meer informatie en aanmel den: aan de balie van de biblio theek, via 0180-638388, of via www.zevenhuizen-moerkapelle@ bibliotheekdewildevenen.nl. Zevenhuizen - In de bibliotheek houdt Inge van der Zwan donderdag 10 november een lezing over kine siologie, de leer der beweging. Zij geeft uitleg en laat de aanwezigen ervaren wat structuur, chemie en emoties voor effect hebben op het lichaam. De lezing wordt gehouden van 9.30 tot 12.00, de toegang be draagt 3,50 euro voor leden, niet- leden betalen 5,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Eerste pinklant bij Wereldwinkel Zevenhuizen. Zevenhuizen - Jan Boersma was donderdag 27 oktober de eerste pinklant van de Wereldwinkel. "Het heeft even geduurd voordat we deze stap hebben durven maken, want er hangt natuurlijk een kostenplaatje aan. Maar door een goede sponsor is het mogelijk geworden", zegt een van de vrijwilligers van de We reldwinkel. 'Wilt u pinnen? Maar natuurlijk, dat kan!', klinkt onge twijfeld vele malen, vooral tijdens de komende feestmaanden. De We reldwinkel heeft een uitgebreid as sortiment voor zowel sinterklaas als kerst. De 'uitzend'maaitijden van de Zevenster staan klaar om rondgebracht te worden. Zevenhuizen/Moerkapelle/Oud Verlaat - Centrum voor Senioren De Zeven ster verzorgt ai bijna twintig jaar verse 'uitzend'maaitijden voor mensen die tijdelijk of helemaal niet meer in staat zijn zelf een warme maaltijd te berei den. Dit kunnen senioren zijn, maar ook gezinnen waarvan de ouders voor korte of langere tijd niet in staat zijn een maaltijd op tafel te brengen. Een team van chauffeurs, waarvan de oudste tachtig jaar is, verzorgt de bezorging van de maaltijden. Er wordt gewerkt met een week- en een weekendploeg. De route van maandag tot en met vrijdag, met twee chauffeurs, neemt circa een uur per dag in beslag; in het week end, met één chauffeur, ongeveer vijf kwartier. De organisatie streeft ernaar, dat de chauffeurs vier tot vijf keer per jaar aan de beurt zijn. Om dit doel te bereiken is nog een aantal chauffeurs nodig. Wie zich een paar keer per jaar voor dit goe de doel wil inzetten kan voor meer informatie terecht op 0180-637111 of 0180-631541. Een afspraak ma ken om te kijken wat het rijden van een rit inhoudt is ook mogelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 37