m Antiek- en curiosamarkt Djembéles Brains Concert projectkoor Intermezzo Aziatische kookproducten bij Wereldwinkel Zangtalenten op de Wingerd Polderbad decor voor IJsselcup HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 NOVEMBER 2011 37 Kinderkoor bij Open Deur Dienst Literaire avond met Elsemarie van den Eeren- beemt Zwemmen Parencompetitie BC IJsselbridge Kroegavond Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van het overdekte winkelcen trum Reigerhof wordt zaterdag 12 november van 9.30 tot 16.30 uur voor de derde maal een antiek/curiosamarkt gehouden. Er worden uitsluitend antieke voorwerpen, mooie spulletjes uit grootmoeders tijd en/of leuk cu riosa verkocht. Nieuwerkerk aan den IJssel - De stichting Nieuwerkerkse Muziek school verzorgt in samenwerking met BRAins een korte cursus djem- bé in de Montessorischool. Een uur lang trommelen levert zichtbaar veel plezier op. In andere klassen werden tweede en derde prijzen behaald. Rosha Khelawan werd derde; Melissa van der Heijden werd vierde bij Jeugd 1 Giulia Rolloos veroverde een tweede en Saskia Kommers een derde plaats bij Jeugd 2 en Alma Janssen (senio ren 2), Petra de Groot en Kris Siegers werden tweede en derde bij de da- Wethouder Henk van der Torn verrichtte de prijsuitreiking van de IJsselcup. mes senioren. Bij de jongens en heren werd minior Merlijn den Hartog tweede; Floyd van Hoof en Martijn Houweling zetten een sterke 200 meter neer, maar bleven steken op de zesde plaats door een zwakkere sprint. Emiel van Beusekom behaalde met drie persoonlijke records een bron zen beeldje bij de jongens Jeugd 2. Anshel Hofstede eindigde bij de Senionen 1 op de tweede plaats en het brons ging bij de senioren naar Emiel Ghali. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaarlijkse concert van project Inter mezzo wordt zaterdag 12 november gehouden in kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan 16. Het thema is 'Liebe und Wonne'; er worden liederen van Wolfgang Amadeus Mozart en Felix Mendels sohn uitgevoerd met als afsluiting 'Deutsche Messe' van Franz Schu bert. Het koor wordt muzikaal on dersteund door een 12-koppig bla zers- en paukenensemble, organist Matthijs Breukhoven, sopraan Hen- riette Hameren bariton David Visser. De algehele leiding is in handen van dirigent Jelle Leistra uit Pijnacker. Aanvang is 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. De entree bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de pianoworkshop, bij de leden van het koor en aan de zaal. Voor meer informatie: www.projeet- koorintermezzo.nl of 0180317324. 1 maart 2010 is het dirigentenstokje overgenomen doorn. Inmiddels is de groep uitgegroeid tot een gezelschap van: 8 sopranen, 8 alten, 5 tenoren en 5 bassen dat 40 avonden per jaar afwisselende koormuziek instudeert in een am biance van vriendschap en ontspan ning. Sinds 1 maart 2010 is het di rigentenstokje overgenomen Het koor van de Wingerd op de locatie 'Van Beethovenlaan' Nieuwerkerk aan den IJssel - In zingen tijdens de zangles van het kinderkoor. De kinderen van basis school de Wingerd die zich hebben opgegeven voor het koor doen dit vanaf nu om de week. Ze krijgen zangoefeningen en leren bekende liedjes. Deze week is het koor voor het eerst bij elkaar gekomen, en hebben ze onder andere 'Famous' van het Junior Songfestival gezon gen. De kinderen kwamen dolen thousiast uit de eerste bijeenkomst: "Juf, we hebben echte zingoefenin gen gedaan en een echt songfesti vallied geleerd, het ging heel goed!" Nieuwerkerk aan den IJssel - De Ridderkerkse kinder- en jeugdkoren treden zondag 13 november op in de Open Deur Oienst in het Ontmoetings centrum aan de Bospolder straat. Voorganger is dominee Wim van der Kooy. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Openbare bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel en de 'Vrouwen van nu' houden donderdag 17 novem ber een literaire avond in de bibli otheek. Familietherapeut Elsemarie van den Eerenbeemt vertelt over fa milieliefde en familieleed. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 4,- in de voorverkoop en 5,- aan de zaal. De kaarten zijn verkrijgbaar in de bibli otheek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Fair Trade Original introduceert een nieuw assortiment Aziatische kook producten. De nieuwe kooklijn is afkomstig uit Thailand. De boeren die de peper, suiker en sojabonen leveren, ontvangen een eerlijke prijs en een ontwikkelingspremie om te investeren in hun toekomst. Hier mee brengt Fair Trade Original de eerste fairtrade lijn Oosterse pro ducten op de markt. Zaterdag 5 november kan een ie der van 11.30 tot 14.00 uur komen proeven in de Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 51a. De winkel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een drankje drinken, bijklet sen, een potje tafelvoetbal of schaak of gewoon lekker aan de bar hangen. De kroeg van 't Blok is vandaag, woensdag 2 november én woensdag 9 no vember geopend van 20.30 tot 23.00 uur. NVO VERZEKERINGEN Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de vijfde achtereenvolgende keer organiseerde Vari Vliet/Barracuda de strijd om de NVO-IJsselcup; een klassementszwemwedstrijd over 50, 100 en 200 meter vrijeslag. De circa 250 deelnemers kwamen van twaalf verenigingen uit het hele land en vanuit zusterstad Bückeburg. Isabelle den Hertog wist zaterdag 29 oktober als enige van het Bar racuda-team een eerste prijs in de wacht te slepen. Met een formida bele reeks tijden, 31.00 op 50 meter, 1.09.32 op de 100 meter en 2.33.75 over 200 meter, bleef zij de concur rentie ver voor met deze mooie per soonlijke records, drie clubrecords én startbewijzen voor de 100 en 200 meter vrijeslag op het NK voor junioren. |SC«E nda" Nieuwerkerk aan den IJssel - Karl Husmeijer en Ciska Bohm zijn maandag 31 oktober in de A-lijn met 58,93°/o win naar geworden van de tweede speelavond van de tweede pa rencompetitie; 2. Jan de Jong en Rinus Scheele 57,14, 3. Toon de Kort en Jan Saers 55,95. B- lijn: 1. Ruud Pel en Riet Scheele 60,83; 2. Leo de Hoog en Virï- ginia Harpal 58,33, 3. Jac Spek man en Hermine Vorstenbosch 56,67. C-lijn: 1. Nel Kooijmans en Bep Vermaas 55,90, 2. Ma rijke Pel en Carla Arkensteijn én Tonnie van Gerwen en Joke Vermeulen 54,17. Het assortiment in de Wereldwinkel is uitgebreid met allerlei ingrediënten vooreen Aziatische maaltijd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39