T "Op straat werkt het niet zoals hier" Knappe zege in spannende streekderby Moordrecht scoort lekker Marathon Etten-Leur Nieuwerkerk trekt aan kortste eind Wedstrijd van keepers Klikken mag 42 HART VAN HOLLAND SPORT 2 NOVEMBER 2011 Voetbal Voetbal Atletiek Tafeltennis Overwinning NTTC Voetbal Voetbal K Met name de jonge deelnemers gaan helemaal los, en dat een dag lang. Capelle aan den IJssel - Het is stil op het Louvre in Capelle aan den IJssel. Er rijdt af en toe een auto het erf op, maar verder valt er weinig te beleven. Althans, zo lijkt het. Schijn bedriegt. Er staat namelijk een blauwe deur open. Als je goed luistert hoor je mensen wat Japanse kreten slaken. Achter de blauwe deur bevindt zich een sporthal waar afgelopen zaterdag een karate- marathon plaats vond. Initiatiefnemer is de Nieuwerkerkse sensei Peet Peek. Hij is erg te spreken over de twaalfde editie van 'zijn' marathon. Door Bart Jansen In de gymzaal lopen jongens, meis jes, mannen en vrouwen in witte pakken, karatepakken weltever staan. De karateka's zijn druk bezig met hun oefeningen terwijl Peek uitleg geeft over de marathon. "We zijn vanochtend om zes uur be gonnen met wat yoga om wakker te worden. Daarna hebben we wat trap- en stootoefeningen gedaan waarna de marathon echt van start ging", aldus Peek. "Er zijn hier veel Nieuwerkerkse deelnemers, maar we hebben voor deze locatie geko zen omdat het hier nog vrij was en vanmiddag gaan we het bos in. Dat kan vanuit hier wat makkelijker." Het moge duidelijk zijn dat het een drukke dag is voor de karateka's. Toch lijkt rond het middaguur nie mand nog écht uitgeput. Ondertussen geeft Timo Hennekes uitleg over 'RetZef. "Retzef bete kent continuïteit. Het is belang rijk om, tijdens het beoefenen van vechtsporten, continu in beweging te blijven. Als jullie zo zelf aan de slag gaan, dan is het belangrijk dat je doorzet en door gaat. Niet datje een trap uitvoert en vervolgens stil gaan staan om dan weer een klap uit te delen. Dit alles moet in een 'vloeiende beweging' doorgaan", al dus Hennekes die zelf wat 'moves' demonstreert. "Ik begrijp dat het er soms lastig uitziet, want het zijn niet allemaal even natuurlijke bewegingen. Het zit over het algemeen niet in onze aard om zo te bewegen", legt Hen nekes uit. "Mocht je op straat in een gevecht terecht komen, dan zul je vanuitje instinct niet op deze ma nier te werk gaan. Dan zul je toch met tussenpozen stilstaan voordat je terugvecht. Je zult dan niet zo op je continuïteit letten. Op de straat werkt het dan ook niet zoals hier. Maar hier in de dojo is het goed om wel te denken aan de continuïteit, dus doe jullie best!" Met name de jonge deelnemers gaan helemaal los en dat de hele dag lang. Die zullen om zes uur 's avonds wel helemaal op zijn geweest- Moerkapelle - Voor de voetballers van Moerkapelle stond zaterdag 29 okto ber de derby tegen Soccer Boys uit Bleiswijk op het programma. Soccer Boys had nog kans op de periodetitel en Moerkapelle moest punten veroveren om te stijgen op de ranglijst. Zoals verwacht begon het hoger geklasseerde Soccer Boys sterk aan vallend. De eerste minuten kwam Moerkapelle dan ook maar moei lijk aan aanvallen toe. Stapje voor stapje kwam Moerkapelle door hard werken en meer balbezit beter in haar spel en werd het evenwicht hervonden. Na een goed blok van Hoogma speelde deze direct Sal- levelt aan, deze bereikte met een puntgave pass Boutasqount die zijn man omspeelde en met een gericht schot de keeper van Soccer Boys passeerde. Ruststand 1-0. De tweede helft was spannend, over en weer kregen de ploegen kansen. Telkens lukte het net niet, en na een afgekeurd doelpunt ging Soccer Boys nog feller op zoek na de ge lijkmaker. Het doelpunt viel aan de andere kant. Verschoor speelde een vrije trap breed op Van Dommele. Deze schoot hard richting het doei van Soccer Boys. De bal werd net geraakt door een rug van de ver dediger en de keeper was kansloos. Soccer Boys zette nog één keer aan en probeerde de aansluitingstreffer af te dwingen. Dat lukte, maar ook deze treffer werd afgekeurd. Wat restte waren diverse kansen voor beide ploegen maar de eindstand bleef 2-0. Moordrecht - De thuiswedstrijd tegen Foreholte begon goed voor Moor drecht, in de achtste minuut leed Foreholte balverlies op het middenveld waarna de bal terecht kwam bij de rechtsbuiten die geen fout maakte, 1-0. Zeven minuten later scoorde Foreholte de gelijkmaker. In de tweeëndertigste minuut was het opnieuw raak voor Foreholte, 1-2. Tien minuten later stond het weer gelijk. Een lange bal van achteruit bereikte de rechtshalf die na een lange spurt de bal laag voorgaf. Bij de tweede paal werd hij binnengetikt. Na zes minuten in de tweede helft stond Moordrecht opnieuw op voorsprong. De rechtsbuiten van Moordrecht kon vrijstaand voor zetten, waarna de complete Voor- houtse verdediging de bal miste. Niet de spits, die de bal contro leerde en terug kon leggen op de mid-mid. Vanaf 25 meter schoot hij hard in de rechter beneden hoek, 3-2. Na een aantal gemiste kansen over en weer viel in de 32e minuut de gelijkmaker. Drie minu ten later schoot de laatste man van Moordrecht de bal naar voren en opnieuw reageerde de Voorhoutse verdediging niet adequaat, 4-3 Met nog acht minuten te spelen leek dit de genadeklap. Maar Fore holte rechtte de rug en maakte op nieuw gelijk. Terwijl iedereen zich leek te verzoenen met een gelijk spel sloeg Foreholte nog tweemaai toe. Eindstand 4-6. Etten-Leur - Het was zondag 30 oktober prima loopweer voor de marathon in Etten-Leur. Hans van der Meer uit Moordrecht liep de marathon in 4.39.50. Op de halve marathon finishte Dick Verboom (M55) in 2.22.43 en Elyse Verboom (Vsen) uit Zevenhuizen zette een tijd van 2.22.44 neer. Nieuwerker- ker Robert Romein klokte 1.52.44. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse tafeltennissers zijn de tweede competitiehelft uitste kend begonnen. In en tegen Dor drecht werd zaterdag 29 oktober met 7-3 gewonnen. Met deze over winning heeft NTTC een goede stap gezet naar handhaving in de Hoofd klasse. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk speelde zondag 30 okto ber tegen GDA in Den Haag in de wetenschap dat ze daar nog nooit verloren hadden. In de elfde minuut bleef laatste man Marvin Brunswijk staan, omdat hij een fluitsignaal verwachtte, dat niet kwam. GDA profiteerde en liet doelman Sander Hoffmann kansloos: 1-0. Nauwelijks twee minuten later was de stand gelijk. Youssef Swaghi schoot een indirecte vrije trap hard binnen. Bei de ploegen toonden veel werklust, van goed voetbal was echter geen sprake. Veel kansen waren er niet, Nieuwerkerk kwam af en toe wel door, maar het vizier van de spitsen stond niet scherp. Na een handsbal van Brunswijk ging de strafschop via de handen van Sander Hoffmann in het doel: 2-1. In de tweede helft ging Nieuwerkerk op jacht naar de 2-2. Roy Schep gaf een vrije trap voor en Chris Boer kopte de bal, al dan niet gewild over de Haagse doelman: 2-2. Na de af trap vergat Nieuwerkerk te verdedi gen en de spits van GDA schoot de bal over de uit zijn doel gekomen Hoffmann: 3-2. Peter den Otter was teleurgesteld: "Als je je niet aan de afspraken houdt om het speelveld kort te houden en de doelpunten vallen ook nog eens door individuele fouten, dan is het moeilijk een wedstrijd tegen GDA te winnen. En je weet dat in deze klasse fouten genadeloos worden afgestraft". Zondag komt koploper Boshuizen op bezoek. Zevenhuizen - In de wedstrijd Mozaïek-Groeneweg was het zondag al snel duidelijk dat de ploeg die als eerste zou scoren ook de wedstrijd zou winnen. De thuisclub was voor de rust de bovenliggende partij, maar na de rust had Groeneweg de beste papieren om drie punten bij te schrijven. In de eerste helft waren de red dingen van de beide doelmannen tesamen op een hand te tellen. De verdedigers van Mozaïek en Groe neweg waren de aanvallers dui delijk de baas. Na de rust hield de fantastische doelman van Mozaïek bijna in zijn eentje de aanvallers van Groeneweg tegen. Schoten van Robby van Kuilenburg en inzetten van invaller Sam Boudewijn en Maurice Eckhardt pareerde hij op een geweldige manier. Slechts een keer moest hij na een schot van van Kuilenburg de bal los laten; de rebound werd door spits Mathijs Kortlever binnen geschoten. De goed leidende scheidsrechter van Houten keurde deze treffer ech ter af in verband met buitenspel. Groeneweg had het laatste half uur recht op de overwinning, maar via de counter bleef Mozaïek gevaar lijk. Doelman Vincent Hof redde Groeneweg door een vrije trap op schitterende wijze via de lat on schadelijk te maken. De mooiste redding verrichtte de doelman van de thuisclub door in blessuretijd een inzet van Eckhardt met een schitterende reflex buiten de palen te tikken. De 0-0 was al met al een juiste uitslag van een matige maar zeer sportieve wedstrijd. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.ni

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 44