Zuidpias Voorbereid op de winter 2011-2012? Wat doet de gemeente en wat kunt u zelf doen aan gladheidbestrijding? Kick-off Burgernet dorps Qwiek Oud Verlaat O Bellen "J Horen <k>Zien Dinsdagavond 8 november 2011 gemeente WEEK Help mee aan de veiligheid in uw buurt! HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS 2 NOVEMBER 2011 Wat kunt u zelf doen? Gratis strooizout ophalen Doe mee met Burgernet! Aanmelden op www.burgernet.nl De gemeente vindt het belangrijk inwoners goed te informeren over gladheidbestrijding. Daarom leest u in dit artikel wat de gemeente doet aan gladheidbestrijding en wat u zelf kunt doen om de veiligheid te vergroten. Belangrijk om te weten: De strooi periode loopt van 1 november 2011 tot 1 april 2012; De strooiroutes zijn ten opzichte van de vorige winter aangepast. De 'gemeente grenzen' zijn uit de routes verwijderd en zogenaamde cold-spots zoals op- en afrit ten, bruggen, fietspaden en stoepen krijgen extra aandacht bij sneeuwval; De gemeente heeft pekelstrooiers en bor stelmachines aangeschaft om sneeuw op te ruimen op o.a. fietspaden, veelbelopen stoepen en doorgaande wandelpaden; De routes zijn ter inzage op www.zuidplas.nl en in het raadhuis. Welke wegen worden er precies gestrooid? Hoofdroutes en wijkontsluitende wegen; Busroutes en fiets- en schoolroutes; Tijdens hevige sneeuwval kan het voor komen dat alleen de hoofdroutes worden gestrooid. Wanneer wordt er gestrooid? Er wordt preventief gestrooid, dus voordat het glad wordt. Maar ook tijdens de gladheid zijn de strooiwagens actief. Wat werkt wel? Bij sneeuwval wordt de weg eerst sneeuw- rij gemaakt door sneeuwschuivers of sneeuwborstels; Direct daarna, door dezelfde wagen, wordt het wegenzout gestrooid; Pas nadat er veel verkeer is gepasseerd is de werking van het zout optimaal. Wat werkt niet? Strooien onder -7°C; de werking van het zout is dan vrijwel nihil; Strooien tijdens sneeuwval; zout wordt door meerdere strooirondes grotendeels van de weg geschoven en mist daardoor zijn uitwerking; Veel inwoners vragen ook in woonstraten en woonerven te strooien. Deze strooiacties hebben nauwelijks effect. In deze straten rijdt namelijk te weinig verkeer om het zout zijn werk te kunnen laten doen. Het gebruik van strooizout heeft een nadelig effect op het milieu. Ook uit deze overweging is het beter om geen zout te strooien op plaat sen waar dit geen of nauwelijks effect heeft. Het levert onnodige milieuschade op en niet het gewenste effect: schone straten. 1. Sneeuwschuiven: Het gebruik van een sneeuwschuiver of platte schep is de goed koopste en ook meest milieuvriendelijke vorm van gladheidbestrijding. Let op dat u de goot en vooral de rioolput vrij houdt, zodat smelt water gemakkelijk weg kan lopen. 2. Strooizout strooien: Strooi het zout niet te dik (maximaal één handje strooizout per vierkante meter) en gelijkmatig uit. Geef het strooizout de tijd om zijn werk te doen (30 minuten is voldoende). Veeg de natte drab richting stoeprand zodat dit niet op een later tijdstip opnieuw kan bevriezen. Denk bij het strooien ook aan achterpaden en/of brand gangen rondom uw woning. Het strooien van zout heeft vooral zin als er vervolgens over heen wordt gelopen of gereden. 3. Denk aan het milieu: Gebruik strooizout altijd spaarzaam. Overmatig strooien leidt er toe dat het zoute smeltwater in de bodem dringt en wortels van bomen en planten beschadigt. 4. Wees voorzichtig! Pas uw snelheid in het verkeer altijd aan en maak gebruik van winterhanden. De gemeente ia&L doet er alles aan om u veilig op weg te laten gaan. Voor vragen of opmerkingen over gladheidbe strijding neemt u contact op met het Meldpunt van de gemeente Zuidpias, bereikbaar op (0180) 330 300 of via het meldingsformulier op de website www.zuidplas.nl. Ook dit jaar deelt de gemeente gratis strooizout uit aan inwoners die hun steentje willen bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep. U kunt op zaterdag 5 november en 12 november bij de gemeentewerven strooizout ophalen. Gemeentewerf Nieuwerkerk aan den IJssel Eerste Tochtv/eg 9b Geopend op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur Gemeentewerf Zevenhuizen Zuidplasweg Kb Geopend op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Neemt u zelf een zak of een emmer mee. Bewaar het zout op een droge plaats, want anders gaat het klonteren. Mocht het aanhoudend of herhaaldelijk glad zijn, dan volgen meerdere gelegenheden om strooizout op te halen. Óp donderdag 3 november geven burgemeester Gert- Jan Kats en teamchef van de Politie Hollands Midden René Ravesteijn, het startsein voor het inwerking stellen van het Burgernet-systeem. Graag nodigen wij u, als inwoners van Zuidpias, uit om hierbij aanwezig zijn. De kick-off start om 19.00 uur, voorafgaand aan de raadsvergadering, in de raadzaal van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel. Meer informatie Op de website www.burgernet. nl en in de brochure vindt u antwoord op de meest gestelde vragen. ^BURGERNET Volgende week is het zover. De inwo ners van Oud Verlaat zijn aan zet op de derde Qwieke dorpsavond van 2011. De dorpsavonden hebben dit jaar een hele nieuwe opzet. Heeft u de special hierover gemist? U kunt hem inzien op de website van de gemeente en de website van ZuidplasActief. Op 8 november kunnen inwoners met elkaar in Lake 7 (voorheen De Zevensprong) in gesprek over allerlei problemen en uitdagingen in Oud Verlaat. Natuurlijk is ook het gemeen tebestuur aanwezig. Niet om zelf te praten maar vooral om te luisteren. Waar kan de gemeente Zuidpias bij helpen? En wat zullen inwoners zelf moeten doen? Informatie over grote lopende projecten presenteren we op panelen. Ook is er een mobiel meldpunt aanwezig waar u specifieke opmerkingen en klachten kwijt kunt. Programma Lake 7 19.15 uur Inloop met koffie 19.30 uur Burgemeester opent 19.65 uur Tafelgesprekken 20.45 uur Presentatie per tafel door inwoner 21.30 uur Burgemeester reageert: hoe nu verder 21.45 uur Burgemeester sluit af Gespreksonderwerpen Dit keer zijn er nog geen vooraf ingeleverde gespreksonderwerpen. Om toch een indeling te kunnen maken, gaan we uit van de volgende tafelthema's: Veiligheid Jeugd en jongeren Onderhoud en inrichting U kunt zich nog aanmelden voor de Qwieke dorpsdag via emailadres Qwiekiazuidplas.nl, een telefoontje naar de gemeente of via Facebook/ Qwiek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7