Zuidpias jfe Omgaan met risico's: Voorbereiding is het halve werk! \meest Geopend vanaf vrijdag 4 november! MEESTERBLOEMBINDERIJ Coen van Buuren gemeente De eerste 200 klanten een gratis attentie bij zijn/haar Ie aankoop. Wees er dus snel bij! Vakmanschap Kwalit WÊÊM Creativitëit HART VAN HOLLAND DE RANT '00 DE ZUIDPLAS I 2 NOVEMBER 2011 WEEK DENK VOORUIT Exclusief assortiment bloemen, planten, glas- en aardewerk Gezellige en leerzame workshops bloem schikken Bloemen bestellen en bezorgen door heel Nederland, ook via onze website Met de kerstmis uw eigen kerstcreatie op tafel? Meld u dan nu vast aan voor een van onze gezellige kerst workshops via: www.meesterblocmbinderij.nl Meesterbloembinderij Coen van Buuren Zuidpias start vanaf deze week een cam pagne hoe om te gaan met risico's bij rampen en crisis. Zuidpias investeert veel in veiligheid. Toch lopen ook wij hier bepaalde risico's. Een risicoloze gemeente is immers onmogelijk. Het kan zijn dat de stroom lan gere tijd uitvalt, er geen water uit de kraan komt of dat u tijdelijk uw huis moet verlaten, bijvoorbeeld door explosiegevaar. Deze zomer had onze gemeente zelf nog te maken met een grote brand waarbij asbestdeeltjes vrij kwamen. Zuidpias werkt met hulpdiensten, regioge meenten en de veiligheidsregio's samen om risico's te beperken. Zoals iedere gemeente in Nederland hebben wij een crisisplan. Maar overheid en burgers hebben een gezamenlijke verantwoordelijkheid. Wij zijn verantwoordelijk voor de coördinatie van de bestrijding van het incident en het verzorgen van goede en juiste informatie bij een ramp of crisis. Van onze inwoners vragen wij een goede voorbereiding op noodsituaties. Wij zorgen dat u weet wat u kunt doen zodat u vervolgens zelf maatregelen kunt treffen. De hulpdiensten zijn namelijk nooit meteen ter plaatse en kunnen niet altijd iedereen op tijd helpen. Welke risico's loopt u? Overal in Nederland kan iets gebeuren, ook in Zuidpias. Gemeente Zuidpias ligt bijvoor beeld onder het niveau van de zeespiegel zodat we hier extra aandacht besteden aan de kwaliteit en stabiliteit van de dijken. Voer op www.risicokaart.nl uw postcode in. Dan ziet u welke risico's er in uw buurt zijn. Wat kunt u doen? U kunt zich heel eenvoudig voorbereiden. Met de juiste spullen in huis komt u een noodsituatie goed door. Het gaat om gewone alledaagse zaken. Veel spullen heeft u vast al in huis, maar heeft u genoeg in huis voor het hele gezin, voor langere tijd? Is alles nog binnen de houdbaarheidsdatum? Daarbij moet u denken aan: radio, opwindbaar of op batterijen. Calamiteitenzender Radio West, 89.3 FM zaklamp, opwindbaar of op batterijen extra batterijen, opgeladen aansteker of lucifers (waterdicht verpakt] en kaarsen water, sap, frisdrank voorraad houdbaar eten, direct te eten verzorgingsartikelen: desinfecterende handgel, wc-papier, vochtige doekjes eerstehulpdoos met handboekje gereedschap: schroevendraaier, zakmes dekbed,deken contant geld handig: emmer, plastic zeil, vuilniszakken, touw, blikopener Omroep West als calamiteitenzender en informatie van de overheid Als de sirene gaat, in geval van een (dreigende] calamiteit of noodsituatie, krijgt de regionale zender de rol van officiële calamiteitenzender. TV West en Radio West (89.3 FM of op de kabel) zijn de officiële calamiteitenzenders van de regio Hollands Midden. Tijdens een (dreigende) calamiteit kan de overheid u via deze zenders informeren over de ontstane situatie en eventuele instructies over wat u het best kunt doen. U kunt ook voor informatie de websites van overheidsdiensten raadplegen: www.crisis.nl of onze eigen website www.zuidplas.nl. i<r> nJ Dorpsstraat 41 2912 CA Nieuwerkerk aan den IJssel T. 0180-316868 F. 0180-390272 info@meesterbloembinderij.nl www.meesterbloembinderij.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9