OP PAd met de VIJKAGBÏÏT J C J ui www.odonhoogendoorn.nl 'Burgernet belangrijk voor gemeente Zuidpias" ^BURGERNET We hebben elkaar nodig want...' samen zijn we sterk' HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 NOVEMBER 2011 13 De wijkagenten Go van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Ron Jonker, wijkagent, in de wijk Zuidplaspolder in Nieuwerkerk aan den IJssel, over hoe we samen sterker zijn. We leven in een snelle, gejaagde maatschappij. Van ons werk via de supermarkt naar huis. Van school via je vrienden en famiüe naar de sportvereniging en vice versa. Er wordt thuis, op school, op het werk en van familie en vrienden veel van je verwacht. Tussendoor willen we van onze hyves-, twitter- en faeehookcontaeten uiteraard niets missen. Ook de televisie neemt veel tijd in beslag en heeft bewust dan wel onbewust een grote invloed op ons dagelijkse reilen en zeilen. Het lijkt wel of alles wat we doen en ons bezig houdt beter, meer, hoger en sneller moet. Kortom druk, druk druk! In deze snelle en drukke tijden hebben we elkaar hard nodig. Elkaar goed in de gaten houden en oog voor elkaar hebben èn bljjven houden is hierin heel belangrijk. In goede en in minder goede tijden. Hierin ligt mijns inziens voor de toekomst een mooie uitdaging. Burgers, winkeliers en ondernemers hebben elkaar nodig. De politie heeft de burger nodig en de gemeente heeft op haar beurt de politie weer nodig. Het wordt steeds belangrijker om hierin samen te werken. In de gemeente Zuidpias is onlangs Burgernet gestart. Een geweldig initiatief en een mooi voorbeeld van het gezamenlijk aanpakken van problemen en vraagstukken in de wijken van de gemeente Zuidpias. Onlangs is ook een KVO-traject (Keurmerk Veilig Ondernemen) van industriegebied HoogeVeenen in Nieuwerkerk aan den IJssel met de uitreiking van het keurmerk certificaat met succes afgerond. Alle betrokken partners zoals de gemeente Zuidpias, de ondernemers van de HoogeVeenen, ondernemersvereniging VION, poütie, brandweer, Branche organisatie MKB Nederland en parkma nager Parktrust, hebben de afgelopen tijd intensief samengewerkt om door middel van diverse aanpassingen op het industrieterrein en gemaakte afspraken voor de toekomst het industriegebied nog mooier, veiliger en leefbaarder te maken. In navolging van De HoogeVeenen is vorige week een zelfde KVO samenwerkingstraject gestart voor het winkelcentrum Reigerhof. Ook hierbij zal de poütie Zuidpias met aüe betrokken partners intensief samenwerken om het mooie winkelcentrum voor één ieder beter, veiliger en leefbaarder te maken. Kortom...we hebben elkaar nodig want samen zijn we sterk. Beeldende kunst K Dans/Muziek info@scnz.nl Openbare vergadering D66 Odon H oogendoorn Kick-off Burgernet Muziek Beeldende kunst/Muziek Zaterdag 12 november 21.00 uur Benefietfestival Swanpop Theater/dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Entree 4,- euro in voorverkoop, 5,- aan de deur Kaarten: reisbureau De Zwaluw en dorpshuis Swanla of via: swanpop.happening@gmail.com Zondag 13 november 14.00 uur Progressieve Rock met de band Silhouette 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel Vanaf 7 november, tijdens openingsuren Foto-expositie dorpshuis Op Moer, Moerkapelle. Info: fotoclub-moerkapelle@hotmail.nl Vrijdag 11 november 19.00-22.00 uur Kids Disco (7 -) 13 jaar 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel Moordrecht - D66 Zuidpias houdt woensdag 9 november een openbare fractievergadering in de bibliotheek aan de Sportlaan. De vertegenwoor digers van D66 in de gemeenteraad overleggen met partijleden en be langstellende burgers over onder werpen die later worden behandeld in commissievergaderingen en ge meenteraad. Aanvang 20.00 uur. A Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 F.-mail* infoiS>nrinTihnnaprirlnnrTvnl Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds half september konden inwoners van Zuid plas zich inschrijven voor Burgernet. Het samenwerkingsverband tussen de politie en de burgers werd donderdag 3 november officieel in gebruik ge nomen. "Een belangrijke waarde binnen de gemeente Zuidpias", aldus bur gemeester Gert-Jan Kats. Door Bart Jansen 'Wij hebben de burger en veiligheid binnen de gemeente hoog in het vaandel staan", vertelt de burge meester in zijn openingstoespraak. Dit initiatief willen we daarom graag verwelkomen", vervolgt Kats. Samen met politieteamchef René Ravenstein lanceerde Kats het pro ject. Gezamenlijk drukten zij op een grote rode knop waarna er binnen één minuut een berichtje werd ver stuurd waarmee de reeds aangemel de burgernetters werden bedankt voor hun aanmelding. Dat betekent dat er in Zuidpias donderdag 1648 mensen werden benaderd. "Een mooie start, maar ik ga er vanuit dat er nog meer mensen zich aan gaan melden", aldus Anja Vlaardinger- broek, projectleider Burgernet voor Politie Hollands Midden. Bij een overval, ongeval of vermis sing zullen de burgernetters op de hoogte worden gebracht. Zij zullen dan een zelfde soort bericht als don derdagavond ontvangen. Al is het op dat moment natuurlijk geen bedank je voor de aanmelding. Vlaardinger- broek gaf uitleg over de werking van Burgernet: "Stel er wordt iemand overvallen op straat en een getuige Vlaardingerbroek. "Alle burgernet ters krijgen ook een berichtje over de afloop, dus of er iemand is ge vonden of opgepakt." Dit alles zal er voor moeten zorgen dat de gemeen te veiliger wordt. "Het kan dus ook best zijn dat we bijna nooit Burger net in hoeven te zetten, dan woon je waarschijnlijk in een rustig en veilig dorp", aldus Vlaar dingerbroek. Kats stemt, door te knikken, in met het veilige dorp. Druk op de knop als start van Burgernet. belt met 112, dan krijgen wij in de meldkamer die informatie door. Om de daders snel op te kunnen sporen sturen wij, indien we een duidelijk signalement van de dader hebben, een bericht naar de burgers die in de buurt van het plaats delict wo nen. Vaak is dit een straal van zo'n vijfhonderd meter of een kilometer." De burgers krijgen op hun beurt per sms, e-mail of ingesproken bericht de signalementen door en wordt ge vraagd om extra alert te zijn. Als zij iets opvallends zien of hebben ge zien dan kunnen zij de meldkamer van de politie bellen die vervol gens de agenten aansturen. "We hebben als het ware -4»™" veel meer oplettende ogen en daarom wordt de pak kans veel groter", aldus Lelieveld 66 2914 CD Nieuwerkerk aan den IJssel Mobiel: 06-34206047 Entree 8,- euro. Kaarten: progfrog@ telfort.nl en aan de deur 10,-. Woensdag 16 november 20.00 uur Kunstlezing: Beeldende Kunsten muziek van de Gouden Eeuw Bibliotheek Zevenhuizen Entree 3,50 euro. Info: www.bibliotheekdegroenevenen Zaterdag 12 november 20.15 uur Klassiek concert projectkoor Intermezzo Kerkgebouw de Bron, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 10,- euro. Kaarten: pianoworkshop, leden koor of aan de zaal. Info: w w w. p roject koo ri nte rm ezzo. n I

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13