Vernieuwd 'nieuw kerkelijk centrum' vanaf nu multi-inzetbaar Concert projectkoor Intermezzo Nieuwe aanwinst voor Oudheidkamer Botsing kruising Europalaan/ Burgemeester Vogelaarsingel Hennepkwekerij op Doortocht HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 9 NOVEMBER 2011 15 Santiago de Compostella Kinderkoor bij Open Deur Dienst Inloopspreekuur Wervelkolom send. Het is van binnen erg wit en de zalen zien er eigentijds uit. Door het vele wit in het pand lijkt het er een stuk lichter dan voorheen. Daar naast is ook de inrichting aangepakt en lijkt alles een stuk ruimer. Jong en oud loopt uit voor de 0/ Dat ruime karakter is ook de bezoe kers opgevallen. De meeste mensen vinden dat het pand groter lijkt. Dat is ook de bedoeling van de verbou wing geweest. In het pand vinden namelijk niet alleen maar kerkdien- 7ing van het nieuw kerkelijk centrum. sten plaats. Ook andere verenigin gen maken gebruik van de zalen in het centrum. De opknapbeurt zal er wellicht voor zorgen dat meer men sen gebruik gaan maken van het gebouw. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wederom vult een plein zich met ouders en kinderen die blauwe en witte ballonnen de lucht in laten. Nee, de sporthal van CKV wordt niet opnieuw geopend. Ditmaal vindt het feest plaats aan deJ.A. Beijerinkstraat; het nieuwe kerkelijk centrum wordt officieel geopend voor het publiek. Door Bart Jansen De naam 'nieuw kerkelijk centrum' is misschien wat misleidend, want de kerk aan de Beijerinkstraat staat er al sinds de jaren zestig. Echt nieuw is dat niet te noemen, maar in vergelijking met de Oude Kerk aan de Dorpsstraat is het een jonge kerk. Toch was de uitstraling wellicht iets gedateerd. Daar is nu verandering in gekomen. Het grote 'hek' dat om het kerkplein stond is verdwenen waar door het plein nu een ruimtelijker karakter heeft. Dit zal voornamelijk in het voordeel werken tijdens de jaarlijkse rommelmarkt die de kerk organiseert. Zonder deze rommel markt had het pand overigens niet verbouwd kunnen worden. Een groot deel van de kosten is gedekt door de opbrengst van de rommelmarkt. Verder hebben ook veel betrokkenen een duit in het zakje gedaan. Kats wordt bij de opening geassisteerd door een van de jeugdige bezoekers. Op het nieuwe kerkplein vindt de openingshandeling plaats. "Eerder dit jaar verrichtte ik hier een soort gelijke handeling", vertelt burge meester Gert-Jan Kats. "Toen mocht ik de lustrumeditie van de rommel markt officieel openen. Nu is het de beurt aan het kerkelijk centrum zelf. Ik kan me niet echt herinneren hoe het was, maar ik laat me daarom juist graag verrassen door de nieu we inrichting." En de nieuwe inrich ting is zeker verrassend en verfris- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaarlijkse concert van project Intermezzo wordt zaterdag 12 november gehouden in kerkgebouw de Bron aan de Ring vaartlaan 16. Het thema is 'Liebe und Wonne'; er worden liederen van Wolfgang Amadeus Mozart en Felix Mendels sohn uitgevoerd met als afsluiting 'Deutsche Messe' van Franz Schu bert. Het koor wordt muzikaal on dersteund door een 12-koppig bla zers- en paukenensemble, organist Matthïjs Breukhoven, sopraan Hen- riette Hamer en bariton David Visser. De algehele leiding is in handen van dirigent Jelle Leistra uit Pijnacker. Aanvang is 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. De entree bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de pianoworkshop, bij de leden van het koor en aan de zaal. Voor meer informatie: www.projectkoorinter mezzo.nl of 0180317324. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op woensdag 2 november zijn twee auto's tegen elkaar gebotst op de Europalaan, ter hoogte van de kruising Burgemeester Vogelaar- singel en de lersestraat. Een van de auto's die werd bestuurd door een 40-jarige man uit Zoetermeer kwam uit de richting van de Bata vierenlaan en wilde op het kruis punt linksaf slaan. Er volgde een aanrijding met een 20-jarige au tomobilist uit Nieuwerkerk die uit tegengestelde richting kwam. Deze laatste wist na de botsing op eigen kracht uit de auto te komen. Hij is wel naar het Groene Hart zieken huis in Gouda gebracht. Het 1-jarig zoontje dat bij de Zoetermeerder in de auto zat, is ter observatie naar het ziekenhuis in de eigen woon plaats gebracht. Hij moest er een nachtje blijven. Direct na het ongeval werd er druk getwitterd door omwonenden, met name over de verkeers(on) veiligheid van het kruispunt. Aan wethouder Hazelebach die over verkeer en vervoer in de gemeente Zuidpias gaat, de vraag: moet het kruispunt (weer) op de schop? Twitteraars merken op dat het de zoveelste aanrijding is op dit kruis punt- Wethouder Hazelebach: "Op basis van de nu beschikbare gegevens lijkt er geen aanleiding te zijn het kruispunt anders in te richten. Im mers de voorrangssituatie laat aan duidelijkheid niets te wensen over. De linksafslaande automobilist uit de richting van de Batavierenlaan had de tegemoet rijdende automo bilist voor moeten laten gaan. Ter plekke is afdoende zicht op tege moetkomend verkeer. Wellicht dat uit het politierapport nog andere zaken aan het licht komen die mo gelijkerwijs wel actie vereisen." Nieuwerkerk aan den Ijssel - De oudheidkamer van de historische vereniging in heeft een nieuw item aan haar collectie kunnen toevoe gen. De Protestantse gemeente heeft in het ontmoetingscentrum de antependia vervangen en heeft de oude set aan Maarten Molenaar van de Oudheidkamer overhandigd. Antependia zijn liturgische kleden in vier verschillende kleuren die tijdens kerkdiensten in de kerk hangen. De kleur wordt bepaald door de tijd van het kerkelijk jaar. De kleden zijn in de 70'er jaren gemaakt; diverse ker kleden hebben eraan meegewerkt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie kreeg dinsdag 1 novem ber een melding dat zich vermoe delijk een hennepkwekerij bevond in een woning aan de Doortocht. De politie nam rond het middag uur een kijkje en trof een deels ontmantelde hennepkwekerij aan. In één kamer werden assimilatie lampen aangetroffen en in een andere kamer potten met hennep planten. De politie vermoedt dat er in totaal achthonderd planten Jn de hennepkwekerij hebben ge staan. Vlakbij de woning zag de politie twee mannen die zich ver dacht gedroegen. Zij liepen weg van de woning maar werden lajter alsnog aangehouden. Het gaat om een 31-jarige man uit Vlaardingen en een 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie maakt proces-verbaal op en doet verder onderzoek naar de zaak. Nieuwerkerk aan den IJssel - De familie Heesen is donderdag 10 november te gast bij de Vrouwen van Nu. Zij komen vertellen over hun tocht naar Santiago de Com postella. De lezing wordt gehouden in dorpshuis De Batavier en begint om 10.00 uur. De toegang is vrij. Ridderkerkse kinderkoor. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Ridderkerkse kinder- en jeugdko ren treden zondag 13 november op in de Open Deur Dienst in het Ont moetingscentrum aan de Bospol derstraat. Voorganger is dominee Wim van der Kooy. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse Vereniging van Rug patiënten, de Wervelkolom, houdt dinsdag 15 november van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Leden van de vereniging zijn aanwezig voor het beantwoorden van vragen en voor het geven van informatie. Voor meer informatie: www.nwr.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15