L GENDIJK Vurrukkuluk, de straattaal van toen Antiek- en curiosamarkt suca y co rv succesvol aankopen betrouwbaar taxeren Groot onderhoud Molen Windlust Troost wint competitie Kennismaken met Internet Politie onderzoekt autobranden Kijkje in de muzikale keuken Oecumenisch Avondgebed in Adventstijd tena 0 lui te koop 1 6HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 9 NOVEMBER 2011 Jeu de Boules an verrassende Indeling, 224.000," hieuw IN VERKOOP 149.000,-- k.k. NWWI Door Pepijn de Groot Nieuwerkerk aan den IJssel - In ver band met groot onderhoud is Molen Windlust aan het Kortenoord de ko mende weken gesloten voor publiek. Het buitenschilderwerk aan de mo len wordt afgerond en de invaart en de maalzolder worden tegen vocht behandeld en geschilderd. De werk zaamheden worden naar verwach ting rond 2 december afgerond. Op woensdag 7 december zijn bezoe kers van 13.00 tot 16.00 uur weer welkom in de molen en in de winkel. De molen is iedere woensdagmiddag geopend, evenals iedere zaterdag, dan is publiek welkom van 11.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie, ook voor een bezoek op een ander tijdstip: 0180-318668. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ruim 40 spelers van Jeu de Bou les Club Nieuwerkerk kwamen uit in de dinsdagavondcompe titie. Dinsdag 1 november werd de laatste avond gewonnen door Conny Smithuis, Parwitz Youne- sian was een goede tweede en derde werd Wim van Slinger land. Aan het einde van de avond werd het slotklassement opgemaakt. Winnaar was Peter Troost met vijftien winstpartijen en een saldo van 86 punten. Daarmee liet hij Wim Zwang met der tien en Ron Bakker met twaalf winstpartijen achter zich. Nieuwerkerk aan den IJssel - Seni oren kunnen in een korte cursus in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein kennismaken met In ternet. Internet is in het dagelijkse leven bijna niet meer weg te denken. Sa men met zeven andere cursisten maakt men een kennismakingstocht over het World Wide Web. Na het volgen van de praktische cursus, die plaatsvindt op woensdag 30 no vember, 7 en 14 december, vormen woorden als zoekmachines, down loaden, www en apestaartje geen geheim meer. Ook leert de cursist een email te verzenden. Enige be kendheid in het hanteren van de computermuis en het bedienen van het toetsenbord is gewenst. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316201 of activiteiten® bibliotheekn ieu werkerkaanden ijs- sel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie Hollands Midden stelt een onderzoek, in naar twee autobran den. Zaterdag 5 november, even voor 05.30 uur, werd een auto- brand op de Wulpendaal gemeld. Door deze brand liepen twee ande re auto's gevolgschade op. Terwijl agenten naar deze locatie reden stuitte zij op een andere autobrand op de Zwanendaal. De politie ver moedt brandstichting en verzoekt getuigen zich te melden via 0900- 8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van het overdekte winkel centrum Reigerhof wordt zaterdag 12 november van 9.30 tot 16.30 uur voor de derde maal een antiek- en curiosamarkt gehouden. Er worden uitsluitend antieke voorwerpen en mooie spulletjes uit grootmoeders tijd en/of leuk curiosa verkocht. Geen rommel en geen boeken. Een uitgelezen mogelijkheid om een verzameling aan te vullen of om alvast een aparte cadeautje voor de feestdagen te kopen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool hield vorige week haar jaarlijkse open lesweek. Ouders werden in de ge legenheid gesteld een kijkje te nemen in de keuken van de muziekles. Ook kon er met de docenten van gedachten gewisseld worden over de motivatie, vorderingen en het thuis studeren van hun kinderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan het begin van de Adventstijd vindt op woensdag 23 november om 21.00 uur in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 een op-weg- naar-advent avondgebed plaats. Avondgebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zoals gebruikelijk bij de vespers in de kloosters. Dit avondgebed is voorbe reid en wordt uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms- Katholieke St.Josephparochie en de Protestante Gemeente te Nieu werkerk aan den IJssel. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Is er vanavond iets van voetbal op televi sie?", vraagt Cora Kuyvenhoven zich af. Op donderdag 3 november vond er een leesdebat onder leiding van Kuyvenhoven plaats in de Nieuwer kerkse bibliotheek. Het had weinig gescheeld of het had niet plaats gevonden; de opkomst was drama tisch laag. Uiteindelijk nemen twee mensen van de organisatie, twee journalisten, een bibliotheekmede werker en een gast plaats om de tafel om te discussiëren over Remco Camperts 'Het leven is vurrukku luk'. De bezoeker ergert zich aan het taalgebruik, volgens een ander is de uitgeschreven spreektaal 'de straattaal van toen'. Het boek van Campert wordt aan leden van bibli otheken uitgereikt in het kader van Nederland Leest. 'Nederland leest', maar alleen thuis op de bank.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 16