Nieuw woonzorgcentrum Beth-San Keizerschool bezoekt bibliotheek Veel talent op Eendragt Nipte winst voor tweede Konvooi SKR naar Roemenië HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 9 NOVEMBER 2011 27 Schaken Oefenen om voorbereid te zijn op mogelijke calamiteiten. Het nieuwe woonzorgcentrum van Beth-San staat klaar om de bewoners te ontvangen. dicaptenzorg (Siloah), drie tijdelijke opnameappartementen en twee ap partementen waar palliatieve zorg voor externen wordt gegeven. Het hart van het nieuwe zorgcen trum bestaat uit een sfeervol atrium waarin onder andere een restaurant, winkel, internethoek, bibliotheek en een grote ontmoetingsruimte zijn opgenomen. Het restaurant is da gelijks, behalve op zondag, open. Op vrijdag 3 februari wordt het centrum officieel geopend, waarna op zaterdag 4 februari een open dag gehouden wordt voor belang stellenden. Voordat het oude pand gesloopt gaat worden organiseert Beth-San voor zaterdag 10 december een boelhuis. Al het meubilair, gordij nen, radiatoren, vensterbanken en dergelijke worden dan voor een spotprijsje verkocht. Moerkapelle - Voordat de bewoners vanaf maandag 7 november hun intrek namen in het nieuwe pand van woonzorgcentrum Beth-San (Cedrah) een week eerder in het nog lege gebouw eerst een grootscheepse ontruimings oefening plaats. Met ruim zeventig medewerkers en het brandweerkorps van Moerka- pelle-Zevenhuizen werd geoefend wat er gedaan moet worden in geval van een uitslaande brand en bij een ramp met slachtoffers. Het personeel en de brandweer had den op deze wijze de gelegenheid om zich het gebouw en het nieuwe ontruimingsplan eigen te maken, zodat op mogelijke calamiteiten in de toekomst adequaat gereageerd kan worden. Nadat maandag de kantoorwerk plekken, de bibliotheek, de winkel en de overige algemene ruimten een plek in het nieuwe gebouw ge vonden hadden, namen in de dagen erna de bewoners hun intrek in het gloednieuwe woonzorgcentrum aan de Wilde Veenen 1. Het centrum bestaat uit veertig ruime verzorgingsappartementen, dertig kamers op Kleinschalig Wo nen voor psychogeriatrische bewo ners, twaalf verpleegkamers gehan- Moerkapelle/Zevenhuizen - Leer lingen van groep 3-4 van De Ke- ijzerschool brachten vorige week een bezoek aan de bibliotheek in Zevenhuizen. Juf Els las een stukje voor en de kinderen mochten per groepje een boek uitkiezen om mee naar school te nemen. Zevenhuizen - Op basisschool De Eendragt vond vrijdag 4 november dejaarlijkse talentenshow 'Eendrag- tstars' plaats. De jury, bestaande uit de juffen Angelique en Elsbeth die vorig schooljaar afscheid van de school hadden genomen, had grote moeite om uit de vele talenten er slechts drie te mogen kiezen die voor de beker in aanmerking kwa men. Daarom kregen alle talenten een prijs en voor de drie allerbeste was er ook nog een beker. Moerkapelle - Het tweede team van Schaakvereniging Moerka pelle heeft vrijdag 4 november met nipte cijfers van het Schie- damse Fianchetto 1 gewonnen. De einduitslag van 4,5-3,5 doet vermoeden dat het een span nende strijd was en dat was ook zo. De teams gingen gelijk op, wat de eerste remise op bord 4 van Jan Blok illustreerde. Hierop volgden een winst- en verliespar- tij: Arno Luinenburg wist op het tweede bord vanuit verloren stelling een punt te scoren, Ke vin Bakker moest in een moeilijke stelling een punt afstaan aan Fi anchetto. Freek Hofman bezorgde het Moerkapelse team een achter stand, maar winstpartijen van Maarten Vroegindeweij op bord 1 en Jan Noorland op bord 8 zorgden ervoor dat Moerka pelle de voorsprong weer snel in handen had. Een remise van Jojanneke Weijermars op bord 6 moest genoeg zijn voor een over winning. In een bloedstollende eindfase kwam het tot eeuwig schaak. Door deze teamoverwin ning heeft Moerkapelle 2 nu vier matchpunten uit twee wedstrij den op zak. In de onderlinge competitie werd de tiende ronde gespeeld. Ron Droog versloeg Maarten Pilgram al vroeg in de avond en André Nieuwlaat behaalde al snel een punt tegen Mart-Jan Luteijn. De spannende partij tussen Ge rard van Ommeren en Wouter Vroegindeweij werd in het voor deel van Vroegindeweij beslist. Christiaan Noorland bleek een maatje te groot voor Sander Martij, Frits van der Starre en Henk Doorheen eindigden hun partij in remise. Moerkapelle - Vanaf de Bredeweg vertrok donderdag 3 november een konvooi met hulpgoederen voor Roemenië. Wethouder Verbeek was aanwezig om de vijftien trailers uit te zwaaien. Vrijwilligers hebben het afgelopen jaar hard gewerkt om goederen in te zamelen en verzendklaar te maken. Het konvooi keert vrijdag 11 november rond 19-00 uur terug in Moerkapelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27