Klikken mag Ski-springen en langlaufen onder schooltijd Mario Been vermaakt ondernemers Nog kaarten beschikbaar voor Swanpop In de rij voor een gratis wasbeurt happening Wm HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN I 9 NOVEMBER 2011 29 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Waarschuwing pinpas-diefstal Rabobank 7^^ "Er is niet zoveel bekend over het feit dat wij in Nederland het heel aardig doen op het gebied van ski springen. Wat er zo heerlijk is aan die sport? Dat je heerlijk vrij door de lucht kan zweven." Vuik die overigens zelf uit Zeven huizen komt en op basisschool Reigerbos heeft gezeten (red. die leerlingen zijn later op de dag aan de beurt), probeert haar liefde en enthousiasme voor het skispringen over te brengen op de leerlingen van De Eendragt. Middels een tuig je dat is bevestigd aan de ringen in combinatie met audio-visuele t middelen wordt een schans en een sprong nagebootst. Zelfs als het nep is, leidt de sprong bij menigeen tot rode konen en zenuwachtig ge giechel. Bij het onderdeel biatlon gaat het niet veel anders. Ook daar rode wangen van de (in)spanning. Gaat het schieten met een lasergun op een schietschijf de meeste leer lingen in het begin nog wel goed af, naar mate er meer meters tus sendoor gelanglaufd is, wordt de concentratie en scherpte waarmee gericht moet worden steeds meer een opgave. Maar als het kwartier voorbij is en de volgende groep aan de beurt is, wordt er toch geprotes teerd in de gymzaal. Verschillende leerlingen weten het zeker: ze wil len ook bij deze sport. En het zou ook leuk zijn als paps en mams dit jaar besluiten om toch maar op wintersportvakantie te gaan... Van links naar rechts Marion Been, Martine Goedegebuure (voorzitter FOZ), de winnaar van de quiz Alex van der Wilt en presentator Jan Dirk Stouten. Zevenhuizen/Zuidpias - Voetbal trainer Mario Been vermaakte don derdag 3 november de leden van de Federatie Ondernemersverenigingen Zuidpias (FOZ) met een lezing over zijn carrière. De bijeenkomst bij La Baraque was de eerste meeting van de ondernemersverenigingen van Zevenhuizen, Moerkapelle, Moor drecht en Nieuwerkerk aan den IJs- sel, verenigd in de FOZ. Presentator Jan Dirk Stouten hield een quiz onder de aanwezigen. Alex van der Wilt scoorde de meeste punten en won een voetbal. terport Experience. Maarten Broks legt uit waarom dit pilotproject van belang is: "Je geeft op deze manier de kinderen iets mee van het win- tersportgevoel. Ook in Nederland hebben we namelijk hele mooie ac commodaties waar we wintersport kunnen beleven." Maar uiteindelijk wil je dat wat je hebt geleerd natuurlijk in de ber gen uitproberen. Voor veel mensen is wintersport echter een dure lief hebberij. Broks: "Maar langlaufen kan ook in Nederland. We hebben twee prachtige winters achter el kaar gehad en heuvels hebben we in Nederland ook. In Bergschenhoek is een pracht van een borstelbaan. Daar kan volop geoefend worden. Overigens is deze hele regio goed vertegenwoordigd door verenigin gen die zich richten op een win tersport. Binnen een straal van 15 kilometer is alles te vinden. Dat is bijzonder". De 22-jarige Wendy Vuik had ge wild dat een dergelijk 'kennisma kingsevenement' gehouden was toen zij op de basisschool zat. "Dan was ik waarschijnlijk wel eerder begonnen met ski-springen. Ik wist lange tijd niet af_van het bestaan van een dergelijke vereniging, tot dat een neefje van mij erbij ging." Het volgende winterseizoen gaat Vuik haar best doen om zich te kwalificeren voor de Olympische Winterspelen in de Russische stad Sotsji aan de Zwarte Zee in 2014. Zevenhuizen - Wie wil er onder schooltijd nou niet een lesje krijgen in ski springen ofsnowboarden?De leerlingen van groep 7 van basisschool De Een dragt in Zevenhuizen zaten donderdag dan ook te glunderen in de sporthal. Vier sporten konden er in totaal door de leerlingen per toerbeurt uitgepro beerd worden: skiën, snowboarden, ski-springen en biatlon (een combinatie van langlaufen en schieten op een doel met laserguns). De dag'wintersport' werd de scho- landse Ski Vereniging en valt onder lieren aangeboden door de Neder- het gesubsidieerde project Win- Leerlingen van groep 7 van De Eendragt krijgen door de deskundige Wendy Vuik een lesje in ski-springen. émpdp4 Zevenhuizen - In theater Swanla vindt op zaterdag 12 november het benefietfestival Swanpop plaats. Het festival wordt georganiseerd door jongeren en de volledige op brengst is bestemd voor het theater van Swanla. Na de opening door Wethouder Verbeek van Cultuur passeren ver schillende muzikale acts de revue, afgewisseld door muziek van een dj. evens zijn deze avond fantastische prijzen te winnen; van een abonne ment op een sportschool tot bloem stukken en diner-cheques. Verschillende bands uit de regio ma ken tijdens Swanpop hun opwach ting. Onder hen de Zevenhuizense zangeres Celine Overbeeke en de, eveneens uit Zevenhuizen afkomsti ge rockband The Surfs. Opgetreden Na het zien van de advertentie van de Rabobank in Zevenhuizen in uw blad, en bijbehorende lofuitingen over het gebouw wil ik even een mindere ervaring kwijt. Ook onder de indruk van het nieuwe gebouw ging ik pas geleden wat cash pinnen en toen gebeurde mij het volgende. Door de nieuwe situ atie moest ik een beetje wennen aan de omgeving en daar er in de, naar mijn mening iets te krappe, ruimte meerdere mensen verbleven was ik waarschijnlijk niet geheel op mijn hoede. Na het intoetsen van de transactie was ineens een hevig tumult van de andere aanwezigen waardoor ik werd afgeleid en kwam er vliegens vlug een hand van één der andere aanwezigen. Het gevolg was dat ik mijn kaart kwijt was en dat ik de da der niet heb kunnen achterhalen. Aangifte bij de politie leerde mij dat het om een groep gaat die altijd sa menwerkt: een familie met enkele oudere da mes, een keurig gekleed jong stel letje en een klein kind. Hoewel ik snel mijn rekening heb la ten blokkeren, hebben ze toch kans gezien een aanzienlijk bedrag te pinnen. Ook een bekende van mij is iets met deze groep overkomen. Ik zou dan ook een ieder willen waarschuwen zeer op de hoede te zijn. De banken wil ik vragen bij het ont werpen van deze ruimten ook na te denken over een afgeschermd stuk met privacy in te bouwen. Hoewel de Rabobank verzekerd is voor deze calamiteit rekenen ze toch een eigen risico voor mij van 150,- euro. De politie heeft inmid dels beelden van de bewakingsca mera ter plaatse maar dat heeft tot op heden nog niets opgeleverd. Jana Gorissen wordt verder door hardrockband Deacon en door hiphopformatie Straatciatella. Midnight Ramblers De meest spraakmakende act vor men de 'Midnight Ramblers', die na dertien jaar speciaal voor deze gelegenheid de handen weer ineen slaan; Hans Roos en Mark, Marcel en Bart Scheffers: een waar feno meen in Zevenhuizen en omstreken met een eerste optreden ooit in the ater Swanla. De avond wordt afge sloten door Garden Cherry. De toegang bedraagt in de voor verkoop 4,- euro; kaarten zijn op werkdagen van 19.00 tot 00.00 uur verkrijgbaar aan de bar van Swanla of via swanpop.happening@gmail. com. Op de avond zelf betaalt men 5,- euro. Er is plaats voor vijfhon derd personen van alle leeftijden. Dat Van der Knaap met de nieuwe wasstraat zichzelf op de kaart heeft gezet bleek vanaf afgelopen donderdag. Gesteund door de aan sprekende actie gepubliceerd in het Hart van Holland wist menigeen de weg te vinden naar de volledig vernieuwde wasstraat. Voorzien van alle comfort zoals een voorwas ruimte, schuimlans, velgenreiniger en een Eurokey-betaalsysteem kan de automobilist zijn autohart ophalen in één van de twaalf wasplaatsen. Als openings cadeau konden klanten bij elke tankbeurt van minimaal 25 liter een gratis Polish Shine Tecs waspro gramma tegemoet zien.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29