1 Nesselanders maken veel ge bruik van faciliteiten Zuidpias Rehobotschool erkend leerbedrijf Wethouder opent jaar vergadering ijsverenigingen Kats ergert zich aan twitter- gedrag raad Politie blijft waarschuwen voor babbeltrucs Winnaars kleurwedstrijd Lezing over kunst in Gouden Eeuw Paddenstoelen, vormen en kleuren HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 9 NOVEMBER 2011 31 Live on East End Stage Stichting Dier Retour Informatieavond ABC gemeente Sinterklaas Kapoentje... Zuidpias - Rotterdam erkent dat er een probleem is in Nesselande. Dat zegt wethouder Verbeek van de gemeente Zuidpias. Hij doelt hiermee op het feit dat veel kinderen uit de Rotterdamse wijk Nesselande naar school gaan in buurgemeente Zuid plas en gebruik maken van sportclubs in diezelfde ge meente. "Het aanbod is zo groot dat sommige clubs in Zuidpias een wacht lijst hebben ingesteld, het is niet anders", aldus Verbeek. De wethouder meent dat bij de bouw van honderden huizen in Nesselan de ook gedacht had moeten worden aan het treffen van voorzieningen. "Omdat in Nesselande geen sport clubs zijn, komt alles naar Zuidpias. Dit heeft als gevolg dat sommige verenigingen een wachtlijst hebben moeten instellen en ook de basis school in Oud Verlaat (De Nesse- vliet) heeft in die zin een probleem dat er nagedacht moet worden over al dan geen uitbreiding." Verbeek zegt het probleem met het bestuur van deelgemeente Prins Alexander al eerder aangekaart te hebben. "Nu wordt het onderkend en gaat men er intern over praten. Dat is toegezegd door wethouder Laan." Zevenhuizen - De ijsverenigingen en schaatsclubs van Zuid-Holland komen zaterdag naar dorpshuis Swanla. Er vindt hier. dan een soort van jaarvergadering plaats. Wet houder Verbeek is gevraagd de bij eenkomst te openen. Hij doet dit om 14.00 uur. Zuidpias - Burgemeester Kats wil dat er niet meer getwitterd wordt onder raadsvergaderingen. Het twittergedrag van de raadsleden de afgelopen week bij de begrotingsbehandeling heeft de burgemeester behoorlijk gestoord. Kats moest het eerste deel van be grotingsbehandeling op dinsdag wegens ziekte verstek laten gaan en kon het raadsdebat thuis volgen via de lokale omroep en via twitter. "Ik bemerkte dat dat niet synchroom liep." Volgens de burgemeester mis je bij twitter toch het non-verbale gedrag, met andere woorden twit- teren komt vaak wat ongenuan ceerder over. Kats wil niet direct van een verbod spreken, maar wil het onderwerp wel aansnijden bij het presidium. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Rehobothschool is erkend leerbedrijf van de Christelijke Hogeschool Ede. Veel stagiaires van deze school weten hun weg naar Nieuwerkerk te vinden. Mevrouw Klapwijk van de CHE reikte het wandbord en met het bijbehorende certificaat uit aan juf Karin Sommer, directeur van de Rehoboth. Zuidpias - Politie Hollands Midden blijft de inwoners van de gemeente waar schuwen voor babbeltrucs en adviseert om niet zomaar onbekenden in de woning binnen te laten. Diefstal door middel van smoezen blijft een pro bleem en gebeurt regelmatig. In de maand oktober werden acht personen op deze manier opgelicht. De politie constateert, dat de smoezen die in het weekend wor den gebruikt vaak van andere aard zijn dan die van een doordeweekse dag. Van maandag tot en met vrij dag zijn de 'werklui' smoesjes ge loofwaardiger dan in het weekend, terwijl in het weekend het winke lend publiek vaker slachtoffer is. De meeste babbeltrucs vinden plaats tussen 12.00 en 17.00 uur. Het tijdstip waarop oudere en niet- werkende bewoners thuis zijn. Ze worden vaak gepleegd door duo's met een Oost-Europees uiterlijk. De oplichters doen zich vaak voor als collectanten die geld ophalen of die iets verkopen voor een goed doel of ze doen zich voor als me dewerker van de Thuiszorg, als glazenwasser, of 'de pakketdienst'. Laat nooitonbekenden binnen; vraag naar legitimatie en identiteitsbewijs en controleer deze goed; geef nooit uw pincode af en doe altijd aangifte indien er toch iets gebeurd is. Zevenhuizen - Henk Lijding, kunst en muziekhistoricus, spreekt woens dag 16 november van 20.00 tot 22.00 uur over 'Beeldende kunst en muziek in de Gouden Eeuw'. De le zing vindt plaats in de bibliotheek aan de Dorpsstraat 87 en wordt ge organiseerd in samenwerking met De Zeven Muzen. De toegang bedraagt 3,50 euro. Een volgende lezing, met als thema 'De Mattheus Passie: het muziekdrama', staat gepland voor 7 maart van het volgend jaar. Voor meer informatie en aanmelden: aan de balie van de bibliotheek, via 0180-638388, of via www.zeven- huizen-moerkapelle@bibliotheek- dewildevenen.nl Voordrecht - Sportfondsen, gevestigd in zwembad De Zuidpias, hield een 'Vlloween-kleurwedstrijd. De kinderen die regelmatig in het zwembad ko men voor bijvoorbeeld zwemles zijn actief aan het kleuren geslagen. Sport fondsen kon meer dan zestig inzendingen tentoonstellen. De winnaars namen vorige week hun prijs in ontvangst. De eerste prijs is voor Thijs Kramer, de tweede voor Tatum en Iris Bergsma, de derde voor Milan Vianen, Lotte Verboom en Pandora Roos. Gouda - Turnvereniging GroeiEtBloei Gouda houdt donderdag 17 novem ber een lezing over paddenstoelen in zaal De Brug, achter de Pauluskerk, aan de Willem de Zwijgersingel 1-3 in Gouda. Aanvang 20.00 uur Vooral wanneer het in deze herfst- periode door regen en nevel vochtig is verschijnen de paddenstoelen. In Nederland komen ruim vierduizend soorten voor. De zwavelzwam met zijn kenmerkende geeloranje kleur en veelal parasiterend op eikenbo men is een zware jongen. Ook de karakteristieke en meestal verbor gen levenswijze van soorten, waar van sommige schadelijk kunnen zijn voor monumentale bomen, wordt besproken. Een leerzame presenta tie van vliegenzwam tot rode kelk- zwam met zijn verborgen winterse leven. De toegang bedraagt 3,- voor niet-leden. Voor meer informatie: www.gouda.groei.nl Moordrecht - Peter Strykes en Robby Valentine zijn zondag 27 november vanaf 15.00 uur 'Live on East End Stage' te zien en te horen. De toegang bedraagt 20,- euro; kaarten zijn tegen contante betaling verkrijgbaar aan de bar van East End aan het Oosteinde 7a. Reserveren kan na overboe king via strykes@hetnet.nl. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. Gevonden Lapjespoes, veel wit, loopt rond sinds 28 oktober; Koningin Wil- helminastraat, Nieuwerkerk aan den IJssel. Rood met witte kat, veel wit, rood vlekje tussen schouders; Zuidplasweg, Nieuwerkerk aan den IJssel. Wit met cyperse kat; Zesde Tochtweg, Waddinxveen. Witte kat met zwarte vlekken; IJzermanweg, Waddinxveen. Geheel zwart kitten; Zuidelijke Dwarsweg, Waddinxveen. Zwarte kat, witte sokken voor, tenen achter, bef; Beyerincklaan, Waddinxveen. Witte kruising, teefje, krullerige vacht, klein formaat; Vondellaan, Waddinxveen. Rode kat, witte tenen, linksachter sok, bef; Poolster, Waddinxveen. Zwart met wit kitten; Thorbecke- hoeve, Waddinxveen. Help mee de stichting te laten bestaan en maak een gift over op rekeningnummer 105772895 Stichting Dier Retour te Groot Ammers. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0184-661509 en www. dierretour.nl. Zuidpias - De nieuwe ABC (Alli antie van Baptisten en Cama) ge meente Zuidpias gaat binnenkort van start. Donderdag 24 novem ber wordt een informatie-avond gehouden in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klink- hamerweg 86 in Zevenhuizen. Aanvang: 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182-379112, 06- 20977967 of www.abcgemeen- teZuidplas.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - Ja hoor, de stoomboot is onderweg. Op zaterdag 19 november bren gen Sinterklaas en zijn zwarte pieten een bezoek aan Moerka- pelle en Zevenhuizen. In Moerkapelle arriveert de Sint te paard om 10.00 uur op het Raadhuisplein, waar hij wordt verwelkomd door de burgemees ter en de jeugdburgemeester. In dorpshuis Op Moer vindt vervol gens het Sinterklaasfeest plaats. Om 14.00 uur komt Sinterklaas aan in Zevenhuizen. Ook hier wordt hij verwelkomd door de burgemeesters, waarna het hele gezelschap richting Dorpshuis Swanla gaat voor het vieren van het Sinterklaasfeest.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31