a Hoogste punt nieuwbouw Stevensstraat bereikt Tweede team De IJssel goed op dreef Rollercoaster' voor hoogbegaafden en creatieve denkers HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 9 NOVEMBER 2011 33 'tëab-aHR, 4 Dubbelexpositie in bibliotheek Hengelsport Havenviswedstrijd Moordrecht - Door het hijsen van twee vlaggen werd dinsdag I november gevierd dat het hoogste punt van het nieuwbouwproject Stevensstraat is be reikt. In de feesttent spraken Frans Knops, directeur van bouwbedrijf Boete en Van Eesteren, en Peter Meijer, voorzitter van Woningbouwvereniging Moordrecht (WBVM). Door Marianne Fortuin De veertig woningen aan de Ste vensstraat, daterend uit 1918, die het oudste woningbezit van Wo ningbouwvereniging Moordrecht (WBVM)vormen, worden vervangen door 89 woningen: 73 rijwonin- gen en zestien appartementen. In april 2006 is besloten de wonin gen te slopen. Dit gebeurt in twee fasen, net als de oplevering van de nieuwbouw. Omdat dit al speelt vanaf 2004, werden leeggekomen woningen niet opnieuw permanent verhuurd, maar via antikraak of als tijdelijke woning in verband met de nieuwbouw. Jo Krul, locatiemanager over de huurders van de nieuwe woningen: "Van de 24 gezinnen die er nu per manent wonen, keren er ongeveer twintig terug. Daarvan kiest 60°/o voor een appartement. Toewijzing van de overige woningen gaat via de gemeente. In april 2012 worden 41 rijwoningen en zestien appar tementen opgeleverd, de rest eind 2012-begin 2013." Jan Smit, advi seur projectontwikkeling bij WBVM: "Er zijn in totaal tien typen 4-ka- merwoningen, allemaal met vloer verwarming. Er zijn aansluitingen voor een vaatwasser en een was droger. Dat is niet standaard bij dit soort huurwoningen." Lange neus Iedere woning heeft een niet-renda- bele top van 30.000,- euro. Meijer: "Daarvoor verkopen we woningen uit onze bestaande voorraad. Als ik lees dat minister Donner een streep haalt door alle woningbouwplannen, trek ik een lange neus, want ons bestuur is apetrots dat dit project in deze moeilijke tijd wordt gerealiseerd." Dat dit niet zonder slag of stoot is gegaan, vertelt voorzitter Marian de Bruin van de Bewoners Belan gen Groep, de BBG. "Na ontvangst van de brief over de sloop zijn we direct een handtekeningenactie be gonnen, want we vonden en vinden dat onze huizen nog goed zijn. Alle bewoners hebben het idee dat het ei genlijk om de grond gaat." Bewoner Wil Hogendoorn zit ook in de BGG: "Ik woon hier al 31 jaar en heb een tuin van 400 m2. We hebben zes jaar om de vergadertafel gezeten. Qua tuin leveren we allemaal heel veel in, maar wat comfort betreft krijgen we er veel voor terug." De Bruin: "We hadden gehoopt dat men dit unieke woningbezit wilde renoveren. Inmid dels hebben we er wel vrede mee. De plannen die er liggen zijn goed, en we hebben heel veel inspraak." Minder tevreden is men over de gemeente Zuidpias. De Bruin: "In december wil men in onze tuinen de riolering gaan aanpakken, terwijl ons huurcontract tot 1 maart 2012 loopt." 1 Gert van der Heiden (bestuurslid WBVM, links) en Frans Knops (Boele en Van Eesteren) hijsen de vlaggen. Moordrecht - Het tweede team van De IJssel dat vorig seizoen degradeerde naar de derde klasse is de competitie uitstekend gestart. Na de 7-1 overwin ning in de eerste wedstrijd werd in de tweede wedstrijd het vijfde team van Krimpen aan den IJssel met 6-2 verslagen. Winstpartijen waren ervoor Aad en Mick van den Berg, Rien Duine, Sjaak in 't Veld en Arie Macdaniël. Zowel Gerard van der Wouden als Leen Boonstra speelden remise. Menno van Dijk leed een nederlaag. Clubcompetitie Het aantal speelperiodes in de club competitie is van vijf naar vier te ruggebracht. Die maatregel zorgde in de zevende en laatste competi tieronde van de eerste speelperiode voor een aantal niet vaak voorko mende competitiepartijen. Met het tweede team in de RSB wedstrijd en daarnaast een aantal afwezigen kregen drie toppers te maken met tegenstanders uit het derde IJs- Moordrecht - De 27 leerlingen van de Plusklas van de openbare basisschool De Achtbaan hadden zelfde pers uitgenodigd voor de feestelijke opening op dinsdag I november. Wethouder Onderwijs Jan Verbeek hanteerde de schaar om het lint door te knippen en ook wethouder Arjen Hazelebach kwam een kijkje nemen. Door Marianne Fortuin De kinderen heetten iedereen wel kom en vertelden over de Plusklas: Een dagdeel per week om te filo soferen, aan projecten te werken en ideeën uitte werken." Verbeek mocht het lint doorknippen en zette via een treintje een rij dominostenen in beweging. Verbeek: "Extra aandacht voor kinderen die het makkelijk heb ben is heel belangrijk, maar het is ook nodig kinderen die het niet zo makkelijk hebben, te steunen. Jullie kunnen je zelf verder ontwikkelen en anderen helpen. Geweldig dat deze school dit initiatief genomen heeft; dat ondersteunen we." Wieteke uit groep 5b heeft de naam voor de Plusklas bedacht: Roller coaster. Wieteke: "Dat is een span nender uitdaging dan de Achtbaan." Daarna werd er een quiz gehouden met categorieën als rekenknap, taalknap, natuurknap en mensknap. Leerkracht Anika de Jong is remedial teacher en heeft haar Master Spe cial Educational Needs behaald, met als specialisatie hoogbegaafdheid.: Plusklasleerling Milan en Jan Verbeek met de schaar. We hadden hiervoor twee jaar een zogenaamde filoklas, dat stond voor filosoferen, maar daar zaten ook kinderen bij die genoeg hadden aan extra indikking van de lesstof in de klas. De standaard leermethodes zijn ingedeeld op drie niveaus: gemid deld, iets eronder en iets erboven. De kinderen die daar weer boven zitten, hebben daar niet voldoende aan. De manier van aanbieden in de Plusklas is ook anders: van het grote geheel naar het kleine. We zijn voorname lijk bezig met filosoferen en werken altijd met projecten, op basis van een idee van de kinderen of van mij. Aan het eind van elk project wordt geëvalueerd. Ze worden beoordeeld op motivatie, werkhouding en inzet. Ze moeten ook leren dat ze fouten mogen maken. De Plusklas is voor de hoogbegaafde kinderen en kinderen die creatief denken. In de loop van de tijd zal duidelijker worden of alle 27 kinderen hier thuis horen. Het gaat om leerlingen van groep 5 tot en met 8." Wieteke: "Als we aan het filosofe ren zijn, is het vaak druk. Ik heb het het liefst rustig, dan kan ik beter werken aan dingen over de natuur, zoals dat mensen daar niet goed ge bruik van maken." Anisha uit groep 8b: "Ik vind het fijn in de Plusklas, dan heb ik extra uitdaging, zodat ik me niet verveel." Ze vindt zichzelf sportknap: "Ik zit op korfballen bij IJsselvogels." selteam. Ranglijstaanvoerder Pim te Lintelo had desondanks in Teus Boere een taaie tegenstanders die lang goed partij gaf maar uiteinde lijk toch het onderspit dolf. Dat was bij Ad Multem tegen Frans Dubois niet anders. Pas in het toreneindspel kreeg Multem zijn tegenstander op de knieën. Veel sneller ging het bij Léon Jacobse tegen Pane Vink. Hier ging er bij Vink al op de negende zet een stuk aan, een snelle neder laag was het gevolg. Ook Aad van der Meer had weinig tijd nodig om tegenstander Marten Evengroen te verslaan. Wisselende kansen wa ren er bij Jan Vink tegen Ton van Smirren. De laatste kwam een stuk in de plus, maar verspeelde zijn voordeel en daarna liet Vink zich niet meer verrassen. Winst was er voorts voor Judie van Eek, die Ma rian Schoonerwoerd klopte en voor Peter Koolmees die Anita van Eek de baas was. Stand aan kop: 1. Pim te Lintelo, 2. Frank Visser, 3. Mick van den Berg. Moordrecht - Jacoline Brak expo seert tot dinsdag 6 december met bronzen beelden en schilderijen in bibliotheek. "Kleuren geven kleur aan mijn le ven", zegt Bea yan Kempen-Biachi uit Waddinxveen. Zij exposeert haar tekeningen en schilderijen tot 6 de cember in de bibliotheek. Medemblik/Moordrecht - Twee le den van HSV Moordrecht deden zondag 6 november mee aan de jaarlijkse havenviswedstrijd in de havens van Medemblik. Erik Faas van Team Moordrecht won in de Haringpekelhaven de derde prijs; hij ving ruim elf kilogram vis, waar onder de nodige grote blankvoorns met de vaste hengel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33