Warm modern in Hotel Nieuwerkerk Haar'81 doorstaat steekproef met vlag Steekje haar op bij en wimpel La Sorella HART VAN HOLLAND I BEDRIJVIGHEID I 9 NOVEMBER 2011 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk - Het schitterende nieuwe restaurant in hotel Nieuwerkerk aan den IJssel streelt de zintuigen. Enkele weken geleden opende het gere noveerde restaurant van het hotel aan de Parallelweg-Zuid. "Het hart van het hotel is prachtig geworden. Moordrecht - Kapsalon Haar'81 werd onlangs bezocht door een een medewerker van Le Salon, een or ganisatie die onaangekondigd kap salons bezoekt om de kwaliteit van i de behandelingen te toetsen. De 'mystery guest' was zeer tevre den over de ontvangst in de ruim- j telijk ingerichte kapsalon en was aangenaam verrast over de prettige wijze waarop het personeel met elkaar en met de klanten omging. Ook de zeer compleet ingerichte I kinderhoek kreeg een eervolle ver melding. De onverwachte bezoek- ster was voorts zeer tevreden over de behandeling. Na een advies op I maat werd het haar prima geknipt en gestyled. Haar'81 is gevestigd aan de Konin gin Julianastraat 1. Voor meer informatie: 0182-372504 ofwww.haar81.nl. Het team van Haar'81 liet zich niet verrassen door het onaangekon digde bezoek van Le Salon. Door Erwin van 't Hof Het nieuwe restaurant is een lust voor het oog. Hoewel de ruimte groot is, is de sfeer rustig, bijna huiselijk. Bij het haardvuur heeft een groep gasten een ontspannen gesprek. Middenin de ruimte staat een prachtige bar. "We hebben erg goed nagedacht over de indeling. Het moet elke gast die hier komt aanspreken," vertelt directeur Pe ter van den Hul. De gastheer zou de stijl van het nieuwe hart van het hotel het best omschrijven als warm modern. "Het is modern, maar niet strak en kil. We wilden het graag op deze manier. Een ongedwongen ontspannen sfeer." Niet alleen het interieur van het restaurant is ingrijpend gewijzigd. Ook achter de schermen hebben de nodige veranderingen plaats gevonden. Van den Hul: "Wij als familiebedrijf hechten veel waarde aan duurzaamheid en groen. We willen maatschappelijk verant woord ondernemen." Daarom liet Hotel Nieuwerkerk een besparings- onderzoek uitvoeren waardoor in beeld is gebracht waar er in het hotel te besparen valt. Uiteinde lijk zal het hotel onder andere een gasreductie realiseren die even hoog is als het gebruik van veer tien huishoudens en ruim meer dan 1400 kubieke meter water besparen. Het hotel kreeg hiervoor een Gouden Green Key certificaat. Josien, links, van La Sorella, legt uit hoe je het haar kunt opsteken. Deze grote reductie in energie verbruik staat technische innova tie van het hotel niet in de weg. "De nieuwe keuken van het res taurant is echt het nieuwste van het nieuwste," zegt chef-kok Berry Jansen. "Alles wordt gekookt met inductieplaten en een nieuwe ge koelde bereidingsplek garandeert een buffet van de hoogste kwali teit." Ook werd er rekening gehou den met de jongste gasten. "Elke vrijdagavond organiseren wij Ken ny Koken. Kinderen leren dan op een leuke manier gezond koken." Een andere in het oog springende innovatie is het gebruik van iPods om bestellingen op te nemen, "ledereen die hier werkt heeft er één bij de hand," licht bedrijfs leider van het restaurant Marco Neleman toe. "Als er iets wordt besteld, wordt dit direct via een computersysteem naar de keu ken doorgegeven. Dat bespaart ontzettend veel tijd waardoor we Marco Neleman, Peter van den Hul en Berry Jansen, trotse medewerkers van Hotel Nieuwerkerk. de gasten nog beter van dienst kunnen zijn." Ook het interieur is voorzien van een innovatie. "Het plafond is gemaakt van speciaal geluidsdempend materiaal, ook al zitten er driehonderd mensen in de zaal, het wordt hier nooit een kabaal." Voor de verlichting van het restaurant wordt een speciaal voor hotel Nieuwerkerk ontwor pen warme ledkleur gebruikt. "Erg milieuvriendelijk en rustig voor het oog. Deze lampen zijn nog maar een korte tijd op de markt." Momenteel wordt er gewerkt aan een nieuwe vleugel van het hotel. Ook zal de gevel compleet ver nieuwd worden. Begin 2013 is het pand 48 kamers, negen suites en zes boardrooms van hoog niveau rijker. Van den Hul benadrukt dat de aanwezige gasten hier zo min mogelijk last van hebben. "Natuur lijk is er soms wel een boormachine te horen, maar de overlast die de werkzaamheden geven proberen we zo minimaal mogelijk te houden." Voor meer informatie over de ver bouwing van hotel Nieuwerkerk op www.hotelnieuwerkerk.nl. Zevenhuizen - Bij Kapsalon La Sorella vonden op woensdag 26 oktober en 2 november 'haar- opsteekavonden' plaats. Beide avonden werden zeer goed be zocht. Met het oog op de komende feestdagen wilden Britta en Josien van La Sorella aan de cursisten la ten zien welke manieren en crea ties er met het haar mogelijk zijn. La Sorella is gevestigd aan de Dorpsstraat 141. Voor meer informatie: 0180-633030.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35