BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Welkom Open Deur Dienst Handen-in-huis: een zorg minder! Getuigen aanrijding gezocht Halloweenlunch in Kristal Concert met gitaar en piano Open Dag bij Sanare Thuiszorg Landelijke COPD-dag in het GHZ HART VAN HOLLAND I REGIO I 9 NOVEMBER 2011 41 Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie is op zoek naar getuigen van een aanrijding op donderdag 3 novem ber op de N219.0mstreeks09.15 uur ontstond een kopstaart aanrijding tussen de rotonde bij Nesselande en de Hoogeveenenweg. De twee voertuigen reden vanuit de rich ting Zevenhuizen in de richting van Nieuwerkekerk aan den IJssel. De voorste auto, een zwarte Alfa Ro meo, stond op een gegeven moment stil in verband met afslaand verkeer. Hierna ontstond de aanrijding met het achterste voertuig, een grijze Chevrolet Cruze. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900- 8844. Regio - De jaarlijkse Dag van de Mantelzorg wordt donderdag 10 november gehouden. Op deze dag worden in het hele land activiteiten georganiseerd om mantelzorgers in het zonnetje te zetten. Klaarstaan vooreen ander lijkt vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Daarom zijn mantelzorgers zo onmis baar en moeten we zuinig op ze zijn... Mantelzorg is onbetaalde zorg voor chronisch zieken, gehandicapten en hulpbehoevenden door familiele den, vrienden, kennissen en buren. De meeste mantelzorgers vinden het vanzelfsprekend om voor hun naaste te zorgen, maar lopen tegen tal van problemen aan. Een van die problemen is vervanging. Zorg overnemen Juist de mantelzorger moet er zo nu en dan eens even tussenuit voor een lang weekend of korte vakantie. De zorg kan dan overge nomen worden door een vrijwilli ger van Stichting Handen-in-Huis. Zij nemen in die periode dag en nacht alle werkzaamheden van de mantelzorger over. De patiënt is in goede handen, blijft in zijn of haar eigen vertrouwde omgeving en hoeft niet - tijdelijk- naar een verpleegtehuis. Handen-in-Huis krijgt steeds meer verzoeken om tijdelijke vervanging van mantelzorgers. "Door de toe nemende vraag dreigen wij nu door onze vrijwilligers heen te raken", vertelt Jacqueline Beekes, manager van Handen-in-Huis. De stichting is dan ook dringend op zoek naar nieuwe enthousiaste vrijwilligers. Vrijwilligers krijgen een reis-en dagvergoeding. Wie een opleiding in de zorg volgt, kan er studiepun ten mee verdienen. Ben jij 18 jaar of ouder, geef je om anderen en beschik je over verant woordelijkheidsgevoel? Kijk dan voor meer informatie op: www. handeninhuis.nl en/of www.benjij- mijnheld.nl Bellen en/of mailen kan ook: 030- 6590970 of info@handeninhuis.nl Sommige lunchgasten kwam in stijl naar de Halloweenlunch. het christelijk gemengd koor Capelle. Ommoord - In de Open Hofkerk wordt zondag 20 november een Welkom Open Deur dienst gehouden met als thema 'Brood voor je ziel'. Voorganger is dominee Marchand uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Muzikale medewerking wordt verleend door het christelijk gemengd koor Capelle onder leiding van Ad de Joode. Arjan Breukhoven begeleidt de koor- en samenzang. Aanvang 19.00 uur, samenzang om 18.45 uur. Nesselande - Gitarist Leonardo Palacios en violost Olaf Borsboom trakeren het publiek in De Kristal vrijdag 18 november op een muzi kale avond met een divers karak ter. In De Kristal spelen zij van het bekende 'Air' van Bach tot aan Pa- ganini en flamboyante tango's van Astor Piazzolla. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. De toegang bedraagt4,-euro. Reserveren: 010- 2862760. Olaf en Leonardo. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dat professionele thuiszorg het stadium van de wijkzuster is ontgroeid hoeft niemand Wendy Hopmans, directeur van Sanare Thuiszorg uit te leggen. In een helder betoog legt Hopmans uit dat het Nederlandse zorgstelsel voortdurend aan wijzigingen onderhevig is, maar veel te vaak op negatieve wijze in het nieuws komt, terwijl er juist voldoende professionele en persoonlijke thuiszorg voor iedereen die daar behoefte aan heeft, beschikbaar is. Gouda/Regio - ledereen die meer wil weten over de chronische longziekte Chronic Obstructive Pulmonary Diseases COPD kan woensdag 16 november terecht in het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ). Vacatures Sanare Thuiszorg, inmiddels uit gegroeid tot een volwassen orga nisatie met 45 medewerkers, kan, om aan de voortdurend stijgende vraag naar professionele thuishulp te kunnen voldoen, een aantal nieuwe verpleegkundigen/verzor genden inzetten en organiseert daarom voor zaterdag 19 novem ber van 10.00 tot 15.00 uur, voor de zesde achtereenvolgende keer een Open Dag met als doel mensen met interesse in een thuiszorg betrekking te stimuleren om eens binnen te lopen en zich te laten informeren over de voorkomende werkzaamheden en condities in de thuiszorg. Naast het verkrijgen van informatie kunnen gegadigden zich laten voorlichten over de diverse vakbekwaamheden die kunnen lei den tot een nieuwe carrière. De visie van Hopmans met Sanare Thuiszorg richt zich met name op het concept van professionele en persoonlijke thuiszorg op afspraak door eén klein team van vaste zorgverleners. Onderscheidende kwaliteiten die in nauw overleg met de cliënt worden overeenge- Wendy Hopmans. komen; of het nu gaat om éénmaal per dag douchen of het wekelijks sportuurtje onder begeleiding. Sa nare Thuiszorg biedt mensen daar mee zorg die bij hun leven past. Voor meer informatie: 0180- 310180 of www.zorgiseenkeuze.nl. Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander ondersteunde maandag 31 oktober de Halloweenlunch in De Kristal. Op het menu stonden pom poensoep en sandwiches. Steeds meer bedrijven gaan maat schappelijk verantwoord onderne men en tonen betrokkenheid bij COPD is een verzamelnaam voor de longziekten chronische bronchitis en longemfyseem. De longen zijn blijvend beschadigd, COPD is daar mee een ongeneeslijke ziekte. Men sen met COPD krijgen steeds meer moeite met ademhalen, bijvoorbeeld tijdens het aankleden, traplopen of werken. Het is belangrijk om in een vroeg stadium te weten of er sprake is van COPD, zo kan erger worden voorkomen. Ook in het GHZ wordt bijzondere aandacht besteed aan deze ziekte. soortgelijke initiatieven. De sociaal cultureel werkers van SBA staan open om voor bedrijven als intermediair op te treden. Zij weten de wijkbewoners te vinden en andersom. Voor meer informatie: 010-2862760 of tineke.van denberg@buurtwerk-alexander.nl. ledereen die hier meer over wil we ten en wil ontdekken of er sprake is van COPD kan deze dag in het zie kenhuis terecht. Van 9.00 tot 15.30 uur is er de mogelijkheid om een COPD-test te doen, vragen te stel len en een voorlichtingsbijeenkomst bij te wonen. De COPD-dag vindt plaats op de polikliniek Longziekten van het GHZ (Bleulandlocatie). De toegang is gra tis. Aanmelden is niet noodzakelijk. Voor meer informatie op: www.ghz.nl/voorlichting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 41