Trainer Groeneweg stapt op Opnieuw mega-verlies voor Moordrecht Berenloop VC Nesselande zet goede reeks voort Moerkapelle op dreef Klikken mag Broers pakken goud Nieuwerkerk krijgt geen loon naar werken "Ook slechte wedstrijden moetje winnen" HART VAN HOLLAND SPORT 9 NOVEMBER 2011 Voetbal Atletiek Volleybal Voetbal Waterpolo Pijnlijke misstap voor Niemo Waterpolo Vrouwen NieMo drie punten rijker dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Judo Voetbal Voetbal Zevenhuizen - Hoofdtrainer Milko Kruijsse van voetbalvereniging Groene weg heeft per direct ontslag genomen. Dat werd dinsdag 1 november duide lijk na een overleg met het bestuur. De spelersgroep werd nog dezelfde avond van het besluit van Kruijsse op de hoogte gesteld. "Het is puur een gevoelskwestie," verklaart Kruijsse zijn vertrek. "De chemie is weg. De kloof tussen en spelers en trainer is mijns inziens te groot geworden." Groeneweg was na het vertrek van Leen Swanenburg in 2010 op zoek naar een ambitieus trainer. Kruijsse kwam in beeld toen club en spelers hun ambitie uitspraken om door te stomen naar de 2e klasse. Kruijsse: "De spelersgroep heeft absoluut kwaliteiten om hoger te gaan spe len. Bij mijn aanstelling hebben we duidelijke afspraken gemaakt over wat ons te doen staat om die am bitie waar te maken. Aan de orde kwamen discipline, organisatie en pittige trainingen. Tijdens de wed strijden op zondag wordt er redelijk gespeeld, maar de inzet bij de trai ningen vind ik matig. In ieder geval niet in overeenstemming met de afspraken. Mijn kwaliteiten om een elftal naar een hoger plan te bren gen, kan ik op deze manier niet vol doende benutten. Mij bekruipt dan het gevoel dat ik een paar stappen achteruit moet zetten en dat druist tegen mijn natuur in." Het besluit om een punt achter zijn werkzaamheden voor Groeneweg te zetten is niet licht genomen. Toen ook het thuisfront begon te merken dat Kruijsse niet gelukkig was met de gang van zaken bij de club heeft hij gehandeld 'op basis van emotie'. Kruijsse: "Ik kwam toen zelf ook tot de conclusie dat ik er geen plezier meer in had. Ik zoek de oorzaak ove rigens vooral bij mezelf. Ik ben ken nelijk niet bij machte de kwaliteiten van de spelersgroep er voldoende uit te halen. En dan kun je nog negen maanden doortobben, maar ik blijf liever eerlijk. Het was een moeilijke maar grondige overweging." De koploper in de 2e divisie startte zeer fel en nagenoeg foutloos aan de wedstrijd. Met een aantal eigen fouten dat op één hand te tellen was, werd de set binnen gehaald met 25-14. In de tweede set werd het rimte van de eerste set snel opgepakt en liep Nesselande uit liep naar 18- 10. Vanaf dit punt werd het echter wat onrustig aan de Zevenhuizense kant. Ëen aantal eigen fouten deed het gat verkleinen en gaf de bezoe kende ploeg weer de nodige hoop, maar de thuisploeg wist de set als nog met 25-23 te winnen. Moordrecht - In de thuiswedstrijd tegen ROAC verloor Moordrecht met 1-8. Hiermee nestelt de ploeg zich definitief op de laatste plaats Moordreeht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Terschelling werd zon dag 6 november de inmiddels be roemde 'Berenloop' gelopen met een hele en een halve marathon. Moordrechtenaar André Hertog ondernam de verre reis voor deze <- prachtige loop en eindigde op de 42,2 kilometer als 44e in een tijd van de ranglijst. Volgende week ne men de Moordrechtenaren het op tegen Concordia. Zevenhuizen - De dames van VC Nesselande ontvingen zaterdag 5 november Spivo uit Spijkenisse. Na de goede reeks van de afgelopen weken, was het de thuisploeg er alles aan gelegen om ook deze keer de punten in eigen huis te houden. In de derde set was bij een 3-9 stand de inbreng van Fanny Lafeber en Michelle van der Knaap nodig om weer met 14-14 langszij te komen. De strijd ging vervolgens gelijk op waarbij de thuisploeg aan het lang ste eind trok; 25-23. In de laatste set ging Spijkenisse met 24-26 met de winst aan de haal. Door de overwinning blijven de dames ongeslagen aan kop van de ranglijst staan met zes keer winst. Volgende week een uitwedstrijd in Nijmegen, tegen het als derde ge plaatste VoCASA. van 3.56.56. Voor de halve mara thon kwamen Nieuwerkerkers Ger de Klerk, Anne-Marie Vos en Yvon Zwetsloot aan de start. Zij werden respectievelijk 62e, 68e en 70e in 1.36.33, 2.17.08 en 2.21.52. De uit Zevenhuizen afkomstige Geerke Ymker eindigde op de 380e plaats in 2.33.20. Moerkapelle - Moerkapelle reisde zaterdag 5 november af naar Berkel voor een lastige uitwedstrijd die de laatste jaren zelden winst opleverde. Milko Kruijsse. Milko Kruijsse is 25 jaar actief in het trainersvak. Hij voert het werk - 'het is mijn hobby, ik doe het niet voor de centen' - met veel plezier uit. Niet eerder in zijn loopbaan heeft hij zijn contract niet uitgediend. En nu? Kruijsse wacht af. De trainers- caroussel draait alweer. "Ik blijf mijn hobby en passie uitvoeren, ik hoop dat een nieuwe club zich aandient." Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet maakten een pijnlijke misstap in de eerste dis trictsklasse. Hekkensluiter MNC Dordrecht 5 pakte de eerste punten van het seizoen door met 12-11 te winnen. De ploeg van trainer/coach Zlatko Rakonjac zal zich komende week moeten herpakken om in de strijd te blijven voor de promotie plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - Tegen SC0M uit Hoogvliet, promovendus in de eerste districts klasse, maakten de waterpolosters in het Rivièrabad in Spijkenisse een goede herstart onder trainer Boer. Nadat Denise Boereboom en Vera Gouw-Boon (strafworp) WSG Nie Mo al in de eerste periode op een 0-2 voorsprong zetten, diepte Boe reboom het verschil in het tweede kwart verder uit tot 1-4. Daarna lie ten de Nieuwerkerkerse dames zich echter verrassen door de strijdlust van de thuisploeg, die zich via Va lerie Rapaille tot 3-4 terugknokte. In het laatste bedrijf zorgde Gouw- Boon via opnieuw een strafworp voor de bevrijdende 3-5, waarna SCOM zich uiteindelijk met 4-5 gewonnen gaf. Boer: "We maakten het onszelf onnodig moeilijk. We hadden met ruimer verschil moeten winnen." Na een kwartier spelen was het Ka- mal Boutasqount, vanuit een directe pass van Peter Zijderhand, die vier man in de verdediging van CW Ber kel wist te passeren en de bal keu rig onder de keeper door in het doel schoot. In de tweede helft nam CW Berkel het initiatief en wilde zo snel moge lijk gelijk maken. Moerkapelle loerde met de snelle en attente spitsen op de counter. Door het goede samen spel lukte dat deze middag. Een bal die aan de zijlijn door Jeroen Hertog nog net kon worden binnen gehou den werd door Boutasqount direct op de altijd hard werkende Harmen Verweij gepassed. Deze ging er op de rechterkant van door en bereikte met zijn pass Stefan Sallevelt die de bal in een keer onder de keeper van CW Berkel doorschoof. Moerkapelle had het beste van het spel en de 0-3 bleef dan ook niet uit. Na balverlies van CW Berkel op het middenveld zorgde hier een volgende goed uit gevoerde counter voor. Weer bereik te Sallevelt Verweij die op zijn buurt de vrijstaande Boutasqount bereik te, die de bal keurig in schoot. De wedstrijd leek gespeeld, maar CW Berkel gaf niet op, wisselde en ging volop in de aanval. Moerkapelle, dat al veel energie verspeeld had, hield stand tot de negentigste minuut, maar in blessuretijd wist CW Berkel nog twee keer tot scoren te komen. Verder liet Moerkapelle het niet ko men. Volgende week volgt thuis de wedstrijd tegen WDS. Wijchen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de judoka's Jeffrey en Mit- chel van der Vliet, uitkomend voor Slingerland Capelle aan den IJssel stond zondag 6 november het Jon ker detacheringstoernooi in Wijchen op de agenda. De broers stonden ingedeeld in een poule waarin het dubbele eliminatie systeem werd gehanteerd. Beiden stonden na drie gewonnen partijen in de finale en trokken daarin aan het langste eind. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met veel inzet en opportunisme heeft Nieuwer kerk na rust geprobeerd een 0- 7 achterstand om te buigen, maar koploper Boshuizen gaf geen krimp en won tenslotte op basis van kwaliteit ook wel terecht. Boshuizen toonde al snel aan dat de koppositie op de ranglijst niet toeval lig is. Ondanks het veldoverwicht van de gasten kreeg Nieuwerkerk wel kan sen. Toen iedereen zich al min of meer met een 0-0 tussenstand verzoende, sloeg de ploeg uit Leiden toe. Een Boshuizen aanvaller zocht binnen het strafschopgebied naar een uitstekend Nieuwerkerks been en dat vond hij ook. Voldoende voor de scheidsrech ter om naar de stip te wijzen, 0-1 Na de rust zette Nieuwerkerk alles op alles om de gelijkmaker op het bord te krijgen. Nieuwerkerk stoomde door en Boshuizen gokte op de snelle tegen stoot, maar toonde opnieuw ondanks de individuele klasse weinig effecti viteit, waardoor de tweede helft tot de slotminuut de toeschouwers bleef boeien. Het slotakkoord was voor Bos huizen. De opzet vanaf de linkerkant was prima, de manier waarop de klei ne rechter vleugelspeler van Boshui zen zijn actie maakte en vervolgens buiten bereik van doelman Sander Hoffman in de kruising schoot, was van grote klasse. Een bittere pil voor Nieuwerkerk dat moest accepteren dat er vandaag geen loon was voor de grote inzet en moest buigen voor de individuele voetbalkwaliteit van de tegenstander. Zevenhuizen - Het damesteam van Groeneweg speelde zondag 5 no vember thuis tegen SEP. Op papier een wedstrijd die te winnen moest zijn, ware het niet dat Groeneweg slecht begon. Ondanks veel balver lies aan het begin scoorde Cansu Yigit in de dertiende minuut de 1-0. Groeneweg bleef slecht,com bineren en gaf SEP de ruimte om te voetballen. In de vijfendertigste minuut viel dan ook de 1-1. Na rust een iets beter Groeneweg hoewel er nog steeds veel fouten gemaakt werden. In de zevenen veertigste minuut scoorde Vuik 2-1, daarna duurde het tot de drie- entachtigste minuut voordat Cansu Yigit de 3-1 binnenschoot. SEP was gebroken en Vuik wist nog twee maal het doel te vinden. Daarna geloofde Groeneweg het wel en wist SEP de eindstand nog op 5-2 te brengen. Een slechte wedstrijd, maar ook die moetje kunnen win nen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 46