Zuidpias AFVALNI EUWS Wat verandert er voor mij? Wethouder Henk van der Torn stapt op na breuk coalitie gemeente RAADSINFORMATIE WEEK Voorlichtingsbijeenkomst Wmo individuele voorzieningen HART VAN HOLLAND I DE KRANTVOOR DE ZUIDPLASl 9 NOVEMBER 2011 ALLE GRIJZE MINICONTAINERS IN ZUIDPLAS KRIJGEN REGISTRATIENUMMER Vanaf januari 2012 verandert voor alle inwoners van Zuidpias veel op het gebied van afvalinzameling. Uitgebreide informatie hierover leest u eind december in de afvalkrant die dan bij u in de bus valt. Van bovengronds naar ondergronds In de komende jaren volgt een geleidelijke overgang naar ondergrondse containers waar dat mogelijk is. Hierdoor verdwijnen in de toekomst de grijze minicontainers voor veel huishoudens. Tijdens deze overgangsperiode blijven inwoners gebruik maken van hun grijze minicontainer. Registreren van alle grijze minicontainers De huishoudens met een grijze minicontainer in Moordrecht, Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen ontvangen vanaf 12 november een brief met informatie over de registratie en de dag waarop m muj dit plaatsvindt. ""'p/a Het is van belang dat de huidige grijze minicon tainer wordt geregistreerd, omdat inwo ners vanaf 2012 per keer dat de grijze minicontainer geleegd wordt, betalen. Niet geregistreerd is niet geleegd vanaf 2012! Niet geregistreerde containers worden vanaf 2012 niet meer geleegd. Daarom is het belangrijk dat de container wordt voorzien van het elektronische nummer en de sticker. De vervuiler betaalt De gemeenteraad heeft besloten dat de wijze waarop de gemeente de afvalstoffenheffing aan u doorbere kent vanaf 2012 gaat veranderen. Vanaf dat moment wordt namelijk gewerkt met het principe 'de vervuiler betaalt'. Dit houdt in dat u zelf invloed kunt uitoefenen op de hoogte van de heffing. De heffing wordt hierbij in twee delen opgesplitst: een vastrechtdeel dat voor elk huishouden hetzelfde is en een variabel deel. Dit systeem wordt diftar genoemd: gedifferentieerd tarief. Het systeem is te vergelijken met de betaling van water, stroom en gas. Biedt u veel restafval aan, dan betaalt u meer. Wie weinig restafval aanbiedt door glas, papier, textiel, plastic etc. apart te houden betaalt minder. Dat scheelt niet alleen in de kosten, maar is ook beter voor het milieu. Voor de meest gestelde vragen kijkt u op de website www. zuidplas.nl of belt u met het Meldpunt: (0180) 330 300. Komende maanden informeert de gemeente u regelmatig over de ontwikkelingen op het gebied van afval. Houdt daarom uw brievenbus, de kranten en de gemeentelijke website www.zuidplas.nl in de gaten voor meer informatie! Wethouder H. van der Torn (VVD) is na de stemming over de begroting opgestapt. Het college beraadt zich op de ontstane situatie. Burgemeester Kats laat namens het college van de gemeente Zuidpias weten in de eerste plaats het opstappen van collega-wethouder Henk van der Torn te betreuren. "Het is een fijne collega die we zullen missen, maar we hebben begrip voor zijn besluit." Henk van der Torn [VVD] heeft per 30 juni 2010 Tamara Venrooy - van Ark opgevolgd d gekozen werd als lid van de Tweede Kamer. Hij is sinds 2002 actief als gemeenteraadslid en 34 jaar lid van de VVD. De portefeuille die hij achterlaat bestaat uit de volgende beleidsterreinen: financiën, eco nomische zaken (incl. toerisme en recreatie), werk en inkomen (incl. inburgering); ontwikkeling Zuidplaspolder. Na een aantal voorlichtingsbijeenkomsten in mei 2011 organiseert de gemeente opnieuw een reeks inloopbijeenkomsten over de individuele voorzieningen. Inmiddels heeft de gemeenteraad de Kadernota Wet maatschappelijke ondersteuning vastgesteld en besloten om per 1 januari 2012 een aantal wijzigingen in te voeren rondom de uitvoering van de individuele voorzieningen. Deze wijzigingen zijn voor de zomer gepubliceerd op de gemeentepagina in Hart van Holtand. U kunt ze nog eens nalezen op www.zuidplas.nlHet gaat hierbij voornamelijk om de volgende wijzigingen: Vervallen forfaitaire bijdrage CVV cliënten Moordrecht Vervallen keuzemogelijkheid CVV - eigen auto cliënten Nieuwerkerk aan den iJssel Vergoeding eigen auto bij contra-indicatie CVV Vervallen mogelijkheid gebruik CVV door 65+ers binnen één zone cliënten Nieuwerkerk aan den IJssel Opbouw Persoonsgebonden budget Vragen eigen bijdrage voor individuele voorzieningen (met uitzondering van onder andere rolstoel en CVV). Er zijn cliënten van wie de situatie zal veranderen door de hierboven genoemde wijzigingen. Zij ontvangen hierover persoonlijk informatie. Over bovengenoemde wijzigingen organiseert de gemeente in november een aantal voorlichtingsbijeenkomsten* in de dorpen waar u terecht kunt voor algemene informatie: Datum Inlooptijd Plaats 8 november 2011 9.00 - 13.00 uur Dorpshuis Swanla, Zevenhuizen 10 november 2011 9.00 - 14.00 uur Ontmoetingscentrum, Nieuwerkerk aan den IJssel 14 november 2011 10.00 - 15.00 uur De Zespunt, Moordrecht 15 november 2011 13.00 - 16.00 uur Beth San, Moerkapelle 17 november 2011 9.00 - 14.00 uur Ontmoetingscentrum, Nieuwerkerk aan den IJssel *Deze voorlichtingsbijeenkomsten worden gecombineerd met het heronderzoek van de voorziening scootmobielen. U bent van harte welkom! Let op: u kunt binnen de genoemde tijdstippen binnenlopen; u hoeft niet aanwezig te zijn van begin- tot eindtijdstip. Openbare commissievergaderingen Alle vergaderingen vinden plaats in de raadzaal van het Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. NB: De raadscommissievergadering Maatschappelijke Ontwikkeling zal plaats vinden op donderdag 17 november li.p.v. op 14 november 2011). Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder per raadscommissie de onderwerpen die op de agenda staan. Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: dinsdag 15 november 2011 Vergaderpunten Fasering Verlengde Rottelaan Sinds 2006 is de Provincie Zuid-Holland in samenwerking met de betreffende gemeenten bezig met de planvorming omtrent de Parallelstructuur A12. Een onderdeel van de Parallelstructuur A12 is de Rottelaan, die bestaat uit twee delen. De Korte Rottelaan loopt van de Bredeweg naar de Julianaweg en de Verlengde Rottelaan van de Julianaweg naar de N209 in Lansingerland. De Provincie heeft besloten de Verlengde Rottelaan te faseren. Uw raad wordt gevraagd om een standpunt hierover in te nemen. Infonota Bestemmingsplan De Zevenster Ter inhoudelijke bespreking en beoordeling wordt voorgelegd het ontwerp bestemmingsplan De Zevenster, waarna dit plan in procedure kan worden gebracht ten behoeve van de vaststelling door de raad. Dit zal gebeuren door het ontwerp bestemmingsplan te publiceren en het voor een ieder gedurende zes weken ter inzage te leggen. Infonota Bestemmingsplan 't Gilde (2e Tochtweg 93, Nieuwerkerk aan den IJssel). Ter inhoudelijke bespreking en beoordeling wordt voorgelegd het ontwerp bestemmingsplan 't Gilde, waarna dit plan in procedure kan worden gebracht ten behoeve van de vaststelling door de raad. Dit zal gebeuren door het ontwerp

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 6