■■hhhhhhhhhhhhhrhhhhhhhhhhhhhhhh Verdachten insluipingen aangehouden Opbrengst Sinterklaascentrale voor Moldavië Pakjesbezorgdienst voor Mexico Thuisservice bibliotheek O.K! Zing en doe maar mee! regenvallende opkomst Qwieke dorpsavond De zorg kan beter en goedkoper HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 NOVEMBER 2011 11 ZING tn- dve mw meef Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Vijfentwintig minuten voor vijfen twintig miljard euro, zo zou je mijn bijdrage aan het begrotingsdebat Volksgezondheid vorige week gek scherend wel kunnen betitelen. In mijn vorige column ben ik inge gaan op het reilen en zeilen van de Tweede Kamer bij dit jaarlijkse grote debat. Samen met mijn col lega Anne Mulder heb ik twee da gen doorgebracht in de plenaire zaal. Ook onze persoonlijke me dewerkers, de beleidsmedewerker en onze voorlichter zijn er de hele tijd bij. Tot op het laatste mo ment sturen allerlei organisaties hun brieven, oproepen, suggesties en klachten naar de woordvoer ders toe. Maar mijn motto was al snel duidelijk en de werktitel van mijn speech dekte eigenlijk wel de lading: de zorg kan beter en goedkoper en misschien wel leuker...) Stop met verspillen en start met investeren! Ik had aller lei voorbeelden uit werkbezoeken en mails die mensen me sturen in mijn tekst verwerkt. Het mooiste van de begrotingsbehandeling is dat je verder kijkt dan een spe cifiek onderwerp van het debat. Het gaat over de volle breedte van de zorg en dan twee dagen lang. Want los van je zelfgekozen onderwerpen in je eigen spreek tijd, kun je door al je collega's geïnterrumpeerd worden en zelf kun je dat natuurlijk ook bij hen doen. Beide opties zijn veelvuldig ingezet waardoor het debat dan ook die volle twee dagen duurt. Mijn vijfentwintig minuten heb ik goed besteed. Als je aan men sen vraagt waar niet op bezuinigd mag worden, dan zegt iedereen: op de zorg. Het idee is vaak dat er ook op de zorg bezuinigd wordt. Maar met 15 miljard euro uitga venstijging de komende jaren is er dus absoluut geen sprake van een bezuiniging. We gaan van 60 miljard naar bijna 75 miljard euro aan zorguitgaven. Dat geld moet wel opgebracht worden door pre miebetalers en werkgevers. Wij allemaal dus. En we hebben alle maal gezien dat als we niets doen een gezin over enkele jaren bijna veertig procent van het inkomen uit moet geven aan zorg. Dat kan niet en dat hoeft ook niet. Maar dan is er nu wel ruim baan nodig voor verbeteringen en vernieuwingen. En zijn (helaas) soms ook pijnlijke maatregelen noodzakelijk. Wat ik in ieder geval niet ongestraft voorbij laat gaan is de ongenuanceerde uitspraak dat er op kwetsbare mensen be zuinigd wordt. We kijken bij re gelingen naar wat mensen wel kunnen in plaats naar wat ze niet kunnen. Maar de overheid is er natuurlijk ook om mensen die niet kunnen meedoen, te ondersteu nen en op weg te helpen en waar dat nodig is ook te verzorgen. Dat zal ook bij aankomende debatten mijn standpunt zijn. Uiteindelijk kwam ook aan deze twee dagen een eind. Een typisch geval van een dubbel gevoel; blij dat alle in spanning heeft geloond, moe van die inspanningen en nu al weer zin in het volgende debat. Want o wat is het gaaf om daar te mogen staan en je ideeën voor een be tere toekomst voor het voetlicht te brengen. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl Regio - De politie heeft dinsdag 8 november tussen 7.00 en 8.00 uur drie Gouwenaren aangehouden op verdenking van het plegen van meerdere in braken, insluipingen en straatroven in Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk en elders in het land. Het gaat om een 17-jarige en twee 19-jarige mannen. Ze werden aangehouden in hun woningen in de wijk Goverwelle. Drie politieteams gingen vroeg in de ochtend naar de woningen van de verschillende verdachten. Eén ver dachte verstopte zich in de kruip ruimte van de woning, maar werd toch aangetroffen en meegenomen naar het politiebureau. Na de aan houdingen verrichtte de politie zoe kingen in hun woningen. Er werden diverse spullen in beslag genomen die mogelijk aan meerdere inbraken te linken zijn. De aanhoudingen maken onder deel uit van het Donkere Dagen Offensief. De politie ziet dat naar mate de dagen korter worden, het aantal inbraken, insluipingen en straatroven toeneemt. De drie ver dachten worden door de recherche verhoord. Zij zullen worden voor geleid aan de rechter-commissaris. De politie zet haar onderzoek voort en sluit meerdere aanhoudingen niet uit. Regio - Bibliotheek De Groene Ve nen heeft voor haar leden de Thuis service in het leven geroepen. Leden die door een lichamelijke beperking, langdurige ziekte of hun leeftijd niet in staat de bibliotheek te bezoeken, worden in de gelegenheid gesteld de boeken thuis te laten bezorgen en weer op te laten halen. Wie zich aanmeldt voor de Thuisservice krijgt een bibliotheekmedewerker op be zoek om kennis te maken en aan te geven naar welke boeken de voor keur uitgaat. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Over enkele weken komt Sinterklaas aan in Nieuwerkerk. De voorbereidingen bij de Nieuwerkerkse Sinterklaas centrale zijn daarom in volle gang. Onder het motto 'een feest voor kin deren hier is een feest voor kinderen daar' wordt geld ingezameld voor een Day Care Center in Moldavië, waar een aantal jongeren van de Protestantse Gemeente Nieuwer kerk zich van 7 tot 21 juli zullen inzetten voor een project van Youth for Christ en Livingstone. Voor de bouwwerkzaamheden al daar is veel geld nodig. De Sinter klaascentrale hoopt door middel van huisbezoeken een prachtig bedrag voor dit project op te halen. Inwoners van Nieuwerkerk, Nesse- lande, Zevenhuizen en Moordrecht kunnen voor 27,50 euro per vijftien minuten voor zaterdag 3 december tussen 16.00 en 20.00 uur en voor maandag 5 december vanaf 18.00 uur een bezoekje reserveren. Aanmelden kan van maandag tot en met vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uur via 06-27556127 of via sinterklaascentrale-nieuwerkerk@ hotmail.com. Sinterklaas kan ook langskomen bij bedrijven.. Oud-Verlaat - De Qwieke dorpsavonden waren tot nu toe succesvol te noe men. In alle dorpskernen werden ze goed bezocht, ook in Oud-Verlaat. De bezoekers die dinsdag 8 november op de dorpsavond in Lake7 afkwamen waren echter op twee handen te tellen, om kwart voor negen werd het licht uit gedaan, een uur eerder dan gepland. Mogelijke oorzaak van de tegenval lende opkomst is de nieuwe opzet. Door Bart Jansen De eerste Qwiek-bijeenkomst in Oud- Verlaat vond plaats in februari in De Vierkap. Hier was het echter zo druk dat besloten werd de volgende bijeenkomst, die afgelopen dinsdag plaats vond, in Lake7 te organiseren omdat daar meer ruimte is. Geen juis te stap, blijkt achteraf. De locatie ligt net buiten de dorpskern waardoor de binding met de inwoners Oud-Verlaat kennelijk niet groot genoeg was. Tien bewoners namen de moeite om naar de avond te komen en er hun mening te geven. Het plan was om alle bewoners met elkaar in discus sie te laten gaan. In dat opzicht ver schilde de avond met de vorige bij eenkomst. Daar konden de bezoekers in gesprek met de bewindslieden van de gemeente. Nu was het de bedoe ling dat juist de bewoners in gesprek raakten en hun bevindingen aan het einde van de avond deelden met ver tegenwoordigers van de gemeente. Door de lage opkomst liep dit uit eindelijk anders. Er werd één tafel ingericht waaraan gesprekken wer den gevoerd met onder andere bur gemeester Gert-Jan Kats, wethouder Rinus Bosman, wethouder Arjen Ha- zelebach en een wijkchef. Uit deze gesprekken kwam naar voren dat de Oud-Verlaters vinden dat er te hard wordt gereden in hun dorp. Dat is een punt dat zal worden behan deld door de gemeente door middel van verschillende snelheidsmetingen die verricht zullen worden. Ook werd er gesproken over de ontsluiting van het dorp bij schaatsevenementen en de ontsluiting van de toekomstige roeibaan. Het draaiboek dat momen teel bij de gemeente ligt aangaande schaatsevenementen is niet toerei kend genoeg om een goede verkeers- doorstroming te kunnen garanderen. Hier zal naar worden gekeken en ook zal er vanuit de gemeente een plan worden opgesteld om de roeibaan die wordt aangelegd op een goede ma nier te kunnen ontsluiten. Dit is zeker van groot belang als er internationale evenementen plaats gaan vinden. Zevenhuizen - Margré van Gestel, gespecialiseerd in muziekeducatie voor jonge kinderen, presenteerde onlangs het tweede deel van 'O.K.! Zing en doe maar meel'. De cd bevat 21 liedjes voor kinderen van nul tot zes jaar. De teksten van de liedjes staan op gelamineerde kaarten, die verpakt zijn in een stevig, kleurig doosje. De illustraties zijn gemaakt door Jona than Absil. De cd bevat zowel de in gezongen als de instrumentale ver sie van de liedjes. De arrangementen zijn van de hand van José Retra, componist, arrangeur, wetenschap per en 'Muziek op Schoot'-docente. Ouders, pedagogisch medewerkers, 'Muziek op Schoot'-docenten en leerkrachten onderbouw basison derwijs kunnen door de aanschaf van de cd een impuls krijgen om te gaan zingen, bewegen en samen muziek te maken. Medio mei 2012 verschijnt ook de Engelse versie. Voor meer informatie en bestellen: www.zingendoemaarmee.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven huizen - Twee Zevenhuizense leer lingen van het Thor- becke Voortgezet Onderwijs - Yara Metselaar en Amber van der Poort - dragen graag hun steentje bij aan het Mexico pro ject. Ze hebben een aantal Pieten inge huurd om rondom de verjaardag van Sinterklaas pakjes te bezorgen. De Pieten komen alleen even de pakjes be zorgen in huis en gaan dan op een draf naar het volgende adres. De ondernemende dames vragen voor een bliksembezoek vijf euro. De opbrengst is voor het goede doel en er blijft zeker niets aan de strijkstok hangen want leerlingen van het Thorbec- ke gaan het per soonlijk brengen. Allemaal bellen dus: Yara: 0180-632384 (na 18.00 uur). Liedjes en muziekactiviteiten voor jonge kinderen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11