Hij komt, hij komtgelukkig maar IJsclub Zevenhuizen gastheer Cor Bakker pingelt bij voor KNSB de Trompetter Bekerteam en viertal winnen in eigen huis Eerlijke handel in Op Moer HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 16 NOVEMBER 2011 13 Schaken Acteurs Turf zetten de puntjes op de i Koffiebar houdt spelle tjesmarathon Vervolg van voorpagina Moerkapelle - Heel even was de intocht van Sinterklaas in Moerkapelle on zeker. Voorheen werd de intocht bekostigd door de winkeliersvereniging van Moerkapelle. "Er zijn te weinig winkeliers over en de winkeliersvereniging is opgeheven", vertelt John Kadiks van de voormalige winkeliersvereniging. Zonder die vereniging valt de financiering van de intocht ook weg. Kadiks: "Het zou toch verschrikkelijk zijn als je in de krant leest over Sinterklaas in Moordrecht, Nieuwerkerk, Zevenhuizen maar niks van Moerkapelle Door Pepijn de Groot Niet alleen Kadiks gruwelde, ook de vriendinnen Gerrie Huurman en Martje Pilgram huiverden bij het idee dat Moerkapelle dit jaar geen intocht zou hebben. Als de Moerkapelse Sintcommissie heb ben zij het bedrag dat nodig is bij elkaar gesprokkeld. "Ik ben bij zo'n zestig ondernemers persoonlijk langs gegaan om mijn verhaal te doen", legt Huurman uit. "Dat zijn nog niet eens alle ondernemers in Moerkapelle. Van de ondernemers die ik niet heb benaderd, vroegen er onlangs al een aantal: 'Waarom ben je niet bij mij geweest?'" Com mercieel belang is niet het eerste doel van de sponsoren vermoedt Huurman. "Het is uit solidariteit met de gemeenschap gedaan en niet uit eigen belang." Voor de levendigheid De intocht staat niet op zichzelf. Huurman is van mening dat het evenement belangrijk is voor de le vendigheid van Moerkapelle. "Het aantal winkeliers krimpt, straks verdwijnen er nog feesten en ko men huizen leeg te'staan. Zo loopje het gevaar dat mensen steeds meer wegtrekken en voor je het weet ben je geen dorp maar een wijk. Dat wil ik niet, Moerkapelle moet levendig blijven." Uitwijken naar Zevenhuizen voor de intocht is geen optie. "Mensen gaan niet met de auto. Bij een in tocht in een dorp hoor je naar het plein te kunnen lopen om de Sint te begroeten. Bovendien is er al van alles naar Zevenhuizen gegaan, dit houden we lekker zelf", zegt Huur man glimlachend. De intocht een jaartje overslaan zou vergaande gevolgen hebben. "Als het een keer geskipt wordt, keert het nooit te rug. Bovendien, de intocht van Sinterklaas staat iedereen in het geheugen gegrift. Dat wil je alle kinderen toch meegeven?" Niet vanzelfsprekend In het kader van de Sinterklaasvie ring loopt er een kleurplatenactie in Moerkapelle. Op de achterkant van de kleurplaten worden alle sponsors genoemd en worden zij met een ge dicht bedankt. Huurman: "Hopelijk ziet men in dat de intocht niet van zelfsprekend is. Er zijn ook mensen die denken dat de gemeente het re gelt. Dat is dus niet zo. De winkeliers en ondernemers hebben het niet makkelijk en zo laten ze zien dat ze er zijn voor de gemeenschap." Kurt Wubben en Aad Kagenaar ontvingen de gouden schaatsspeld voor het erelidmaatschap van het Gewest Zuid-Holland van de KNSB. Zevenhuizen - IJsclub Zevenhuizen fungeerde zaterdag 12 november als gastheer voor de Algemene Ledenvergadering van het Gewest Zuid Holland van de KNSB. Het gezelschap werd in de Roerdomp welkom geheten door voorzitter Marina Veerman. Na de koffie werd een bezoek ge bracht aan museum Oud Zeven- huizen-Moerkapelle. Arie Dekker vertelde over het ontstaan van de omliggende polders en de noodzaak van de molens om de polders droog te malen. Vervolgens werd het ge zelschap verwacht bij rozenkwekerij de Rozenhof aan de Bredeweg. Di recteur Frans Olieman gaf hier uit leg over dit innovatief bedrijf, waar dagelijks 60.000 rozen geknipt, ver werkt en verzonden worden naar alle delen van de wereld. Tijdens de Algemene Ledenvergade ring van het Gewest Zuid Holland gaf voorzitter Gerrit van Kooten het woord aan Jan Verbeek, wethouder sport van de gemeente Zuidpias, die de schaatssport een warm hart toe draagt. Tijdens de vergadering werd twee maal de gouden speld voor het ere lidmaatschap van het Gewest uitge reikt. Aad Kagenaar ontving de speld omdat hij al jarenlang de stuwende kracht van het district Sassenheim is en Kurt Wubben kreeg het ereme taal vanwege diverse overwinningen in binnen- en buitenland op natuur ijs en voor het driemaal winnen van de Dick van Gangelen Trofee. Deze trofee wordt jaarlijks uitgereikt aan de strijdlustigste rijder binnen het peloton van marathonschaatsers. De dag werd afgesloten met een maaltijd: snert, roggebrood en ka tenspek. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter presenteert zaterdag 26 november het muzikale programma 'Crazy Piano'. Niemand minder dan pianovirtuoos Cor Bak ker verleent zijn medewerking aan de avond. Moerkapelle - Een vertegenwoor diger van Woord en Daad vertelt de dames van De Christenvrouw woensdag 30 november meer Moerkapelle - Het bekerteam speel de vrijdag 11 november de eerste wedstrijd tegen Onesimus uit Rot terdam. Arian de Bruijne kwam een vrijpion voor, zijn tegenstander kon de aanval niet meer pareren en het eerste punt werd genoteerd. Bij Ge rard van Ommeren ging het in de opening helemaal mis, zijn tegen stander wist echter niet goed om te gaan met zijn riante stelling. Na een paar combinaties werd de stel ling gelijk en in het eindspel ging hij nog een keer in de fout, het tweede punt werd opgeschreven. Wou ter Vroegindeweij viei aan via de koningsvleugel, zijn tegenstander deed hetzelfde over de damevleugel. Vroegindeweij kwam niet onder de druk van zijn tegenstander uit. Jesse van Van Elteren wilde remise, maar zijn tegenstander mocht dat ge zien de stand niet aannemen. Toen maakte hij een fout, stortte alles in De avond wordt gehouden in Thea ter Swanla. Na het concert is er een afterparty met DJ Jeroen van Duin. De toegang bedraagt 15,-. Reserveren: corbakker@dekleinetrompetter.nl over Fair Trade. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle is aan wezig met een aantal Fairtrade producten. duigen en won Van Elteren. Eind stand: 3-1 en een ronde verder. Nog meer succes deze avond. Moer kapelle speelt voor het eerst mee in de viertallen competitie van de Rot terdamse schaakbond. Ron Droog speelde degelijk en kwam niet echt in de problemen. Net zoals Christi- aan Noorland, wat de eerste twee punten opleverde. Henk Doornhein leek vrij makkelijk een punt te pak ken door het eindspel te winnen. Hij zag mat in één over het hoofd en zo stond het 2-1. Sander Marijt won wel. Eindstand 3-1. In de interne competitie werd ronde 11 afgewerkt. De uitslagen: Maar ten Pilgram-Ad Voerman 1-0, André Nieuwlaat-Jan Blok 0,5-0,5, Marcel de Haan-Kevin Bakker 1-0, Jojanne- ke Weijermars-Boudewijn Weijer- mars 0-1, Mart-Jan Luteijn-Freek Hofman 0,5-0,5. Zevenhuizen - Stichting Turf speelt op 17, 18 en 19 november De Ingebeelde Zieke van Molière in Theater Swanla. De Ingebeelde Zieke, bewerkt door regisseur Es ther Erdtsieck-Blaaser, gaat over een man van middelbare leeftijd die denkt dat hij aan allerlei ziek tes lijdt. Hij heeft het plan opge vat zijn dochter te laten trouwen met een dokter zodat hij altijd een dokter bij de hand heeft. Tijdens de generale repetitie werd voor de eerste keer in de definitieve setting gespeeld met het decor, verlichting en geluid. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 18 en zaterdag 19 november. De toegang bedraagt 12,50 euro. Donderdag 17 novem ber is de try-out, entree 7,50 euro. Aanvang 20.15 uur. Kaartjes zijn te koop bij Theater Swanla, ook op de avond zelf. Zaterdag 19 november is er na afloop van de voorstelling live muziek. Zevenhuizen - Veel geld ophalen voor een mooi project, dat is de be doeling van de spelletjesmarathon die gehouden wordt van vrijdag 25 november 19.00 uur tot zaterdag 26 november 19.00 uur. Organisa tor De Koffiebar steunt een land bouwproject in Kenia van de stich ting SCHIK, "ledereen kan meedoen, alleen of in teams", aldus een van de organisatoren. "We zullen veel verschillende spellen spelen, zoals bingo en een wii-competitie, maar ook gewoon lekker gezellig ouder wetse bordspellen." De marathon wordt gehouden in het hervormd centrum. Voor meer informatie en aanmelden: koffie- bar@live.nl Honderden kinderen genoten vorig jaar in Op Moer van het Sinterklaasfeest. Mede dankzij de Sintcommissie vindt het feest ook dit jaar doorgang, (foto: archief HvH)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13