Muziekschool krijgt Nieuwerkerkse Picasso aan de muur Intocht Sinterklaas Prikken voor prikken Open Dag Sanare Thuiszorg Expositie Marjori Lutter Art Lezing Else-Marie van den Eerenbeemt HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL I 16 NOVEMBER 2011 15 Senioren naar Soldaat van Oranje Zzp-café CDA Zuidpias Extra uur Explosion Streetdance Sinterklaasrit Themamiddag brand preventie Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - De mu ren aan de binnenkant van de mu ziekschool waren volgens Bastienne Prins nogal wit en kaal. Prins vroeg kunstenares Agnes den Hartogh om wat van haar werk op te hangen om de muren te versieren. Den Hartogh kwam op haar beurt met een ander plan: een wedstrijd waarbij de win naar op de muur van de Muziekschool mag schilderen. Deze wedstrijd heeft inmiddels plaats gevonden, de jure ring werd donderdag 10 november gehouden in het gemeentehuis. Op de tafels, waar normaliter- de raads- en commissieleden zitten, lagen grote witte vellen, volgeplakt door leerlingen van groep 5 en 6 van enkele scholen uit de gemeente. Zij kregen van Agnes den Hartogh de opdracht om een ontwerp voor een muurschildering te maken. Hierbij moesten zij rekening houden met de stijl van Picasso en natuurlijk mocht ook de muziek niet in het kunstwerk ontbreken. "Ik heb ze les gegeven in compositie en uitleg gegeven over de aanpak van Picasso", vertelt Den Hartogh. "Het was in het begin even wennen, maar op een gegeven moment wa ren alle leerlingen hard aan de slag De jury bestaande uit Bastienne Prins, Jan Verbeek en Deborah Asuni met het winnende ontwerp. en dat is wel te zien in het werk." In de meeste kunstwerken speelden muziekinstrumenten de hoofdrol, maar geen van de instrumenten heeft zijn originele vorm behouden, precies zoals Picasso het bedoeld heeft. Ondanks het feit dat alle leerlingen extreem hun best hebben gedaan Nieuwerkerk aan den IJssel - Bege leid door bootjes van de Zeeverken ners arriveren Sinterklaas en zijn zwarte pieten op zaterdag 19 no vember rond 12.45 uur bij de brug in het Oude Dorp. Hier wordt het gezelschap welkom geheten door burgemeester Kats en door Char lotte Knop, de kinderburgemeester van Zuidpias. Sinterklaas wandelt vervolgens door de Dorpsstraat waar aan het einde een auto klaar staat waarmee hij rond 13.45 uur bij winkelcentrum Dorrestein arriveert. Na hier rond gelopen te hebben vertrekt de Sint richting winkelcentrum Reigerhof waaraan hij rond 14.30 uur een be zoek brengt. Omstreeks 14.45 uur gaan de deu ren van het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53 open, waar Stichting Evenement een voorstel ling organiseert voor alle kinderen tot acht jaar. De toegang is vrij; ou ders kunnen achterin de zaal plaats nemen. Tijdens de Henry's Sint Show, die om 15.00 uur begint, komt Sinterklaas natuurlijk ook nog even langs. Rond 16.00 uur eindigt het programma en kunnen de kinderen opgehaald worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Uni cef en Pampers hebben dit jaar een landelijke actie opgezet in de strijd tegen Tetanus. Ook kinderen kunnen meehelpen bij deze actie. Zij kunnen in de periode van woensdag 16 tot en met dinsdag 22 november bij su permarkt C1000 Kraan een prikplaat halen. De uitgeprikte poppen kun nen woensdag 23 november tussen H.00 en 16.00 uur worden ingele verd. Voor ieder kind ligt vervolgens een verrassing klaar en voor elke ingeleverde prikpop doneert C1000 één extra vaccin aan Unicef; een prikpop is dus een levensreddend vaccin waard! Voor meer informa tie: www.unicef.nl/prikpop. kon er toch maar één als winnaar uit de bus komen. De jury, bestaande uit wethouder Jan Verbeek, kunste nares Deborah Asuni en Bastienne Prins, bepaalde dat de leerlingen van groep 6b van de Elimschool 'dat ene opvallende kunstwerk' hadden vervaardigd. "Het werk is prachtig complemen tair", aldus Jan Verbeek, die zijn best deed als een kunstkenner over te ko men. Iets wat hij niet onverdienste lijk deed, want zijn mede jury-leden zijn het met zijn commentaar eens. "Het begint hier rechts vrij druk en naar links toe wordt het beeld rus tig, dat werkt goed zo", aldus Asuni. Ook Prins is te spreken over de keuze en ziet het kunstwerk graag op de nu nog witte muur verschijnen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sa- nare Thuiszorg, gevestigd aan het Raadhuisplein 5, organiseert voor zaterdag 19 november van 10.00 tot 15.00 uur een Open Dag waar belangstellenden welkom zijn voor advies over alle aspecten van thuis zorg en begeleiding aan huis; van het huishouden en verpleging tot gezinszorg voor bijvoorbeeld kinde ren met gedragsproblemen of een verstandelijke beperking door pro fessionele medewerkers. Wie deze dag niet langs kan komen, kan een afspraak maken, ook voor een be zoek aan huis. Vacatures Bij Sanare is plaats voor naar nieu we collega's en daarom is er voor verpleegkundigen en verzorgenden de mogelijkheid om een informatief gesprek te hebben over werken bij Sanare. Voor hen ligt een tegoedbon klaar voor een wellness massage. Voor meer informatie: 0180-310180 of www.zorgiseenkeuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein is tot woensdag 30 november een expositie te bezich tigen van werk van Marjori Lutter. Lutter heeft inmiddels ook al vier keer meegedaan aan de Art Fair in New York. Haar werk wordt gezien als 'Art Brut' met hoofdthema's als 'coloured people' en 'excentrieke vrouwen'. Voor meer informatie: www.marjori-lutterart.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Fami lietherapeut Else-Marie van den Ee renbeemt verzorgt op initiatief van Vrouwen van Nu op donderdag 17 november een literaire avond in de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein die in het teken staat van familieverhoudingen. De familie waarin je opgroeit heeft grote invloed op je latere leven. Het kleurt de relaties die je aangaat, je werk, je rol in de samenleving en je band met je eigen kinderen. Van den Eerenbeemt schetst aan de hand van talloze voorbeelden de invloed van de familie waarin je geboren bent op je levensloop en je levens geluk. D e avond begint om 20.00 uur; de toegang bedraagt in de voorverkoop 4,- euro; op de avond zelf 5,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibli otheek en bij Boekhandel Van Delft in winkelcentrum Reigerhof. Nieuwerkerk aan den IJssel - Circa vijftig leden van de PCOB hebben dinsdag 1 november een voorstel ling van de musical 'Soldaat van Oranje' bijgewoond. Men genoot van het verhaal, dat door een uit stekende cast werd uitgevoerd, waarbij vooral actrice Anne-Wil Blankers in haar rol van Koningin Wilhelmina veel lof oogstte. De senioren beleefden allen een zeer indrukwekkende avond, waarbij men ogen en oren te kort kwam om alles goed in zich op te ne men. Nieuwerkerk aan den IJssel - CDA Zuidpias organiseert voor vrijdag 18 november een bijeenkomst in dorpshuis De Batavier voor alle zzp'ers uit Nieuwerkerk. Van de ruim 2.700-zzp'ers in de gemeente Zuidpias, zijn er circa 1.350 ge vestigd in Nieuwerkerk. Van 17.00 tot 19.00 uur kan men in het zzp- café netwerken, kennismaken met ondernemersvereniging VION en kennisnemen van de plannen van de gemeente. Voor meer informatie: www.cda.nl/zuidplas. Nieuwerkerk aand en IJssel - Ex plosion Streetdance kan rekenen op veel belangstelling. Om aan de vraag te kunnen voldoen is een extra uur toegevoegd aan het lesschema. Dansliefhebbers van tien tot en met vijftien jaar kun nen nu ook terecht op woensdag van 19.30 tot 20.30 uur bij Con Musica in Sportpark Dorrestein 5. ledereen mag een keer gratis meedoen. Voor meer informa tie: 06-47560591 of lindacramer. streetdance@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- en motorclub The Skymas- ters houdt vrijdag 18 november de Sinterklaasrit. Het is de zevende autopuzzelrit van de acht ritten die verreden worden in 2011. De Sinterklaasrit is een oriëntatierit die wordt gereden op basis van een eenvoudig reglement.. Voor de nieuwelingen (C-Klassers) is er voor de start een uitleg over het reglement en het invullen van de controlekaart. Inschrijven van 19.45 tot 20.30 uur in de kantine van het Sportcomplex Parkzoom aan de lersestraat 15. Nieuwerkerk aan den IJssel - ANBO Nieuwerkerk aan den IJs- sel/Moordrecht organiseert in samenwerking met de Neder landse Brandwonden Stichting een voorlichtingsbijeenkomst over het voorkomen van brand en brandwonden. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 24 november om 14.00 uur in het restaurant van de Meander aan de Boslaan 1. Ook niet-leden zijn welkom; de toegang is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15