klikken Rabobank schenkt nieuwe judomat aan Budoclub Geisha Mediteren bij Vedj High Tea bij jari Breicafé Zuidpias Poedelprijs voor team Bruinsma-Van Vugt Expositie Wonderlijk Glas in bibliotheek Lezing over hooggevoelige kinderen HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 16 NOVEMBER 2011 17 Klaverjassen in Meander Jeu de Boules Nieuwer kerk aan den IJssel - Het Kroonkruid staat zaterdag 12 no vember om negen uur vol met au to's. Niet omdat er kinderen naar school gebracht moeten worden, maar omdat er kleine judoka's naar de gymzaal worden gebracht. In deze gymzaal vindt het Trollentoer- nooi van Budoclub Geisha plaats. Voordat het zover is overhandigt de Rabobank een nieuwe judomat. Kleine judoka's gehuld in een wit judopak lopen door de gangen van de gymzaal en zijn al druk bezig met judoën op de nieuwe mat. Toch is er iets raars, er zit een gat in de mat dat is afgezet met oranje pylonen. De judoka's zijn lichtelijk gefasci neerd door het gat, maar blijven uit de buurt tijdens hun warming-up. Al snel wordt duidelijk waarom het gat in de vloer zit. Het laatste stuk van de mat wordt officieel uitgereikt door Hans Kramer van Rabobank Gouwestreek. Kramer laat namens de Rabobank weten dat zij er niet lang over na hebben hoeven denken om bij te springen met de financie ring van de mat. "Wij zijn een bank die midden in de samenleving staat en ook graag mensen helpt." Judoka's Thijs en Liselotte leggen het laatste stukje judomat; Hans Kramer kijkt toe. Samen met zijn zoontje Thijs en andere judoka Liselotte onthult Kramer het laatste stukje judomat. Gezamenlijk leggen zij het stuk mat op zijn plaats waarna het trollen- toernooi echt van start kan gaan. De bijna 140 judoka's staan dan ook te trappelen om los te gaan op de Nieuwerkerk aan den IJssel - Me ditatie is een manier om de rust in jezelf te vinden of terug te vinden in deze hectische tijd. Stichting Vedj start met meditatie-avonden onder begeleiding van Wilma. Belangstel lenden van vijftien jaar en ouder zijn op vrijdag 18 november, 2 en 16 december welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De kosten bedragen 10,- euro per keer. Vooraf aanmel den is verplicht en kan via info@ vedjftgmail.com of 06-14606126. De meditatie begint om 20.00 uur; zaal open om 19.45 uur. Voor meer informatie: www.vedj.info. nieuwe mat. Natuurlijk is niet alles geoorloofd en daarom worden alle wedstrijden nauwlettend in de ga ten gehouden door de aanwezige scheidsrechters. Zij zorgen er voor dat alles op rolletjes verloopt en dat er op een eerlijke manier gestreden wordt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Klaver- jasliefhebbers zijn welkom op dins dag 22 en 29 november om 14.00 uur in de restauratiezaal van De Me ander. ledereen is welkom; de kosten bedragen 1,- euro. Voor meer infor matie 06-51623750. Een andere An- bo-acitiviteit is het darten. Dat kan weer op donderdag 17 november in De Tap aan de Dorpsstraat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Breica fé Zuidpias verhuisde in oktober van Dorpshuis de Batavier naar een gro tere ruimte in zorgcentrum De Me ander. Dit op last van de brandweer, omdat de groep te groot geworden was, wat een onveilige situatie in de Batavier kon opleveren. Ter ere van het tweejarig bestaan vond maandag 7 november een High Tea plaats op de nieuwe loca tie. Louise Groeneweg, een van de contactpersonen: "Het was een druk bezochte middag. De dames hadden zelf allerlei hartige en zoete gerech ten bereid, of lekkere chocolaatjes en dergelijke meegebracht. Het is bijna allemaal opgegaan, maar dat kan haast ook niet anders met veer tig kletsende, etende dames". 'Breicafé Zuidpias is het grootste breicafé van Nederland. Het wordt steeds drukker; er druppelen lang zaamaan steeds meer dames bin nen die komen kijken. Ze vinden het gezellig, komen terug en nemen op hun beurt weer vriendinnen en buurtjes mee", aldus Ria Kemp, een andere contactpersoon. Het breicafé is bestemd voor alle leeftijden en het soort handwerk en of men beginner of gevorderde is maakt niet uit. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie: www.breicafezuidplas.nl of, op werkdagen na 10.00 uur 0180-317204; op maandagmiddag 06-30694821. Nieuwerkerk aan den IJssel - In totaal 54 deelnemers deden mee aan het door Jeu de Boules Club Nieuwerkerk georganiseerde 'de Kaasspecialist' toernooi. De vaste doublettes speelden drie voorgelote partijen. Dagwinnaar werden Rob en Lida Brökling met drie winst en een bijna maximaal saldo van 36 punten. Tweede werden Peter Troost en Ron Bakker en de derde plek was voor Arie van de Berg en Wim Zwang. Vierde en vijfde werden de teams Wil Boudewijn en Anja Hoogendoorn, Arie van Vliet en Cees Hoogendoorn. De poedelprijs, met geen enkele gewonnen wedstrijd en een negatief saldo van 31 punten, ging naar het team Bruinsma-Van Vugt. Wonderlijk Glas van Betty van Schendel. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein toont glaskunstenaar Betty van Schendel-Eindhoven tot zaterdag 31 december een expositie van haar Wonderlijk Glas. Van Eindhoven, met roots in Nieu werkerk en Zevenhuizen, houdt zich nog niet zo heel lang bezig met het ontwerpen, maar zij heeft inmiddels wel naam gemaakt. Mede doordat een van haar ontwerpen, 'Vlammend Vertrouwen', vorig jaar december werd gebruikt tijdens de Taizévie- ring in Rotterdam, waar 30.000 jon geren, afkomstig uit verschillende landen, aan mee deden. De tentoonstelling in de bibliotheek omvat glazen sieraden en objecten op grillige knoesten oud hout. "Door het tere glas op hout ten toon te stellen, wil ik de tegenstelling la ten zien tussen de kwetsbaarheid en vergankelijkheid van hout en de kracht, de puurheid en de levendig heid van het glas", aldus de kunste naar. Voor meer informatie: www.wonderlijkglas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Soila Quandus verzorgt op dinsdag 22 novem ber om 20.00 uur een lezing over de begeleiding van hooggevoelige kinderen. Hoe weet je wanneer iemand hooggevoelig is, wat betekent het voor zijn of haar functioneren en wat heeft een hooggevoelig persoon nodig om goed te kunnen functioneren? Soila Quandus begeleidt in het da gelijks leven hooggevoelige kinderen en volwassenen. Daarnaast bege leidt zij ook mensen en organisaties die beroepshalve met hooggevoelige mensen te maken hebben, waaron der leerkrachten, docenten, coaches, opvoedingsondersteuners en scho len. Zij doet dit in haar praktijk Soil ft Inspiration in Nieuwerkerk. Voor meer informatie: 06-42574520 of quandus@planet.nl. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl De leden van Breicafé Zuidpias vieren de verhuizing én het tweejarig bestaan met een High Tea.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17