m Suzanne Verhoef schrijft beste verhaal Kreder-avond bij Tourclub Opbrengst collecte Diabetes Fonds Ontbijten op school- in pyjama SPECIALITEITEN HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 16 NOVEMBER 2011 23 Verhalen schrijven met Brains Het debuut van Suzanne Verhoef: Het oude huis Zevenhuizen - Tekst- en kinderboe kenschrijver Hilda Algra koos het verhaal van de 10-jarige Suzanne Verhoef uit als het beste verhaal van de twaalf cursisten van de schrijf- workshop. Algra: "Suzanne laat een natuurlijke vertelstijl zien. Ze weet de spanning goed op te bouwwen en verhaal heeft humor." Twaalf basisschoolleerlingen kwamen vijf maal in de bibliotheek bijeen voor een schrijfworkshop in he kader van Brede Activiteiten in Scholen (BRAinS). Donderdag 10 november was de laatste les en werden de ver halen ingeleverd. Door Marianne Fortuin Met veel enthousiasme werd er geschreven, voorgelezen, verbe terd, geluisterd naar en gevraagd om de aanwijzingen van 'juf Algra. De kinderen kregen uitleg over hoe je een goed verhaal schrijft. Algra: "Je begint met een goed idee, dat net iets leuker of origineler is dan het gewone. Je schrijft het zo, dat de lezer jouw verhaal gaat geloven. Ik heb het met de kinderen gehad over de opbouw van het verhaal, hoe maak je het spannend, wie vertelt het verhaal. Ook heb ik tips gegeven als: 'show, don't tell' en niet teveel hoofdpersonen gebrui ken." Tijdens de laatste les werden de verhalen aan elkaar voorgelezen, waarna nog verbeteringen konden worden aangebracht. Ingespannen werd geluisterd, er werd geschrapt OnderschriftSchrijvers in spe, Suzanne Verhoef zit linksvoor. en aangevuld, kritisch gekeken en gezucht. Het ging tenslotte om het schrijven van een winnend verhaal. Marlies Biemond: "Ik vond het heel leuk. Je hebt er ook plezier van, want later voor je werk moet je misschien ook veel schrijven. Ik wil journalist of zendeling worden." Michelle Bregman: "Ik heb geleerd hoe je een verhaal zo kan schrij ven, dat het klopt. Het is meestal in gebeurt." Richard van Knotsen burg: "Hartstikke leuk. De juf was aardig. Een aanrader voor degenen die dit willen gaan doen. Ik weet nu, dat het spannendste stuk in het ook wel leuk als er iets spannends midden moet komen." REPARATIE 8. ONDERHOUD VAN ALLE MERKEN Oud Verlaat - Bij de onlangs gehou den collecte van het Diabetes Fonds is een bedrag van 513,13 opge bracht. De organisatie dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Ik woon naast een heel bijzonder huis. Het is oud en staat leeg en ik kom er graag. Vooral op zol der. Het is daar donker, dus daar is het altijd spannend, want het spookt er. Tenminste, dat denk ik... Op een koude winterdag was ik met mijn buurmeisje aan het spelen in het huis, toen we opeens een stem hoorden. Ik zei dat het er spookte, maar de buurtbewoners geloofden mij niet. Niet lang daarna hoorde een buurtbewoner ook een stem. 'Ik zei het toch', zei ik tegen mij vriendin. We waren bang, maar we gingen de volgende dag toch naar zolder, want dat is spannend. Die keer vonden we een geheime trap naar een geheime ruimte. We hadden een zaklamp bij ons, dus we konden zien waar we waren beland. Er stond een soort type machine met een ander ijzer ding dat niet van deze tijd is. Plotseling hoorden we de stem weer, nu nog dichterbij! We renden snel de trap af naar beneden, want daar was het pas veilig, dachten we. De buurtbewoners, die aan waren komen lopen, hoorden nu ook de stem en waren blij dat wij weer beneden waren. We vertelden over de geheime ruimte, maar daar wisten zij ook niets van. Samen met de buurtbewoners gingen we naar de geheime ruimte. Dit keer hoorden we de stem niet, maar we zagen wel een geheimzinnig knip perend licht door de kier onder de deur. Toen we de deur openden en binnenstapten schenen we rond. Ik hoorde een klap. Het was de deur. Ik rende naar de deur en trok er heel hard aan, maar hij ging niet open. Nee, natuurlijk niet: ik moest duwen tegen de deur. Nu ging hij wel. Op dat moment hoorden we de stem weer. Het was een liedje. Ik kende dat liedje. We schenen rond en zagen een mobiele tele foon. Mijn mobiele telefoon, die door een kier in de zoldervloer was gevallen. Ik pakte mijn tele foon op: 25 gemiste oproepen van mijn moeder. En toch geloof ik nog steeds dat het spookt. Zevenhuizen - Michel, Raymond en Wesley Kreder zijn woensdag 23 no vember de speciale gasten van Tour club Zevenhuizen '80. Een deel van de avond wordt ingeruimd om een wie- 'erquiz te spelen om het wielerken- nerkampioenschap van Zevenhuizen. De quiz is samengesteld door Henry Gouw en bevat interessante en zeer uiteenlopende vragen over fietsen in het algemeen en alle disciplines van de wielersport. Hierbij komen ge noeg onderwerpen aan de orde om de Kreders naar hun meningen en ervaringen te vragen. Ook wordt er voldoende tijd ingeruimd om zelf je vragen te stellen aan de sympathieke renners uit Zevenhuizen. Raymond Kreder. Ook niet-leden zijn welkom op dit 'ouderwets gezellig wieleravondje' in La Baraque aan de Zuidplasweg. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang is vrij. Aanmelden: andre@tczevenhuizen80.nl. Voor meer informatie: www.tczevenhuizen80.nl. Oud Verlaat - De afgelopen weken hebben de kleuters van basisschool de Nessevliet met behulp van een leskist 'mondgezondheid' van de GGD veel geleerd over het thema: Hou je mond gezond! Als afsluiting kwamen de kin deren op vrijdag 11 november, in pyjama, op school ontbijten. Na het ontbijt hebben ze in de klas uitgebreid hun tanden gepoetst. Met een nieuwe tube tandpasta en een tandenpoetsdiploma gingen de kleuters aan het eind van de ochtend in hun pyjama weer naar huis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23