Burgemeester burgert in Hij komt, hij komt... Accordeonensemble in kleine kerkje Stichting Dier Retour Kennismaken met Internet Er werd gebridged Kroegavond Live avond in 't Blok HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 16 NOVEMBER 2011 27 Ondernemen op restveengrond Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert in. Om nader kennis te maken met zijn gemeente Zuidpias gaat hij regelmatig op pad met één van de 27 gemeenteraadsleden van Zuidpias. Zij nemen burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en zo reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats ver loopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plekken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voelen. Vandaag deel 25 op stap met Maarten van der Linden. Voor deze inburgering ben ik weer in Moordrecht. Leuk om na alle be zoeken van de afgelopen tijd weer in ook dit mooie dorp van Zuidpias te komen. Ik rij graag óver de dijk het mooie dorp in, dat is toch een mooie entree. Op donderdag 27 oktober word ik hartelijk ontvan gen bij Maarten van der Linden (ChristenUnie/SGP) en zijn vrouw thuis. De geboren Vlaardinger is na het afronden van de HAVO eerst een jaar naar de HEAO gegaan om vervolgens in een jaar zijn MEAO af te ronden. Tijdens militaire dienst bracht hij zijn tijd ook studerend door en haalde zijn MBA en later zijn SPD. In 1993 startte hij bij de gemeente Boskoop als financieel medewerker en later als teamlei der van de financiële administra tie. Vanaf 2002 is Maarten werk zaam bij corporaties als financieel adviseur/controller a.i. Maarten en zijn vrouw, beide af komstig uit Vlaardingen, trouwen en vestigen zich eerst in Gouda. Later verhuist het stel naar hun huidige woning langs de dijk in Moordrecht. De stad wordt inge ruild voor een huis in een lande lijkere omgeving. De kleinscha ligheid van Moordrecht met alle gemakken om de hoek spraken de familie Van der Linden aan. Maar ten wordt politiek actief en is sinds 2006 fractievoorzitter van de SGP in de gemeenteraad van Moor drecht. Sinds de fusie is Maarten lid van de fractie ChristenUnie/ SGP. Hij neemt namens de fractie CU/SGP zitting in de commissie Ruimte. Maarten stelt voor om naar een agrariër aan de Middelweg te gaan. Boer In t Hout ontvangt ons hartelijk op zijn erf. Hij is bijzonder trots op zijn bedrijf blijkt uit zijn enthousiaste manier van vertellen. Op de melkveehouderij houdt hij circa 75 koeien en nog kleinvee. De oorspronkelijke Nieuwerkerker heeft de onderneming overgeno men en is zo in Moordrecht te recht gekomen. Het bedrijf ligt midden in het Rest- veengebied, een gebied waar niet alle agrariërs mee uit de voeten kunnen en die een speciale aanpak vereist. De agrariër is dan ook zeer betrokken bij de discussie over de inrichting van het gebied. Hij vraagt aandacht voor contact met de agrariërs en andere eigenaren van gronden in dit gebied. Het is oorverdovend stil vanuit het ROZ Grondbank en de gemeente sinds de tegenvallende economie en het ontwikkelen van het gebied moei lijker lijkt te worden. Zowel Maar ten als ikzelf kunnen ons voorstel len dat het lastig moet zijn om af te moeten wachten. Met zijn drieën praten we over het bedrijf, de melkprijs, de admini stratieve lasten en het mooie van het werken met levende have. We kijken nog rond over het restveen- gebied, de stallen waar de koeien en het kleinvee staan. Wat is het heerlijk om burgemees ter te zijn van een plattelandsge- meente.lMaarten, dank datje me hebt meegenomen naar deze tak van ondernemen en onze mooie gemeente. Moerkapelle/Zevenhuizen - Sin terklaas arriveert zaterdag 19 november met een hele stoet zwarte pieten om 10.00 uur op het Raadhuisplein in Moerkapelle. Daar wordt hij opgewacht door burgemeester Kats en kinderbur gemeester Charlotte Knops. Ver volgens gaat het gezelschap naar dorpshuis Op Moer waar de pieten laten zien wat ze allemaal op de Spaanse toneelacademie geleerd hebben. Rond 13.45 uur komt Sinterklaas aan in Zevenhuizen, op de kruising bij de No-ordelijke Dwarsweg en de Dorpsstraat. Op het Dorpsplein staat de zetel voor de Sint klaar. In dorpshuis Swanla vertonen de zwarte pieten weer hun kunsten en voor alle kinderen is er uiter aard iets lekkers. Zowel in Moerkapelle als in Zeven huizen vindt ook de prijsuitreiking plaats van de winkeliersactie. Wie nog mee wil doen kan een formu^ lier halen bij de C1000 in Zeven huizen of bij Electro-Vakman Ka- diks in Moerkapelle. Zevenhuizen - In het Kleine Kerkje aan de Dorpsstraat 139 verzorgt ac cordeonensemble 'Op eigen risico' met onder andere zangeres Else Wagemakers en drummer Piet van Stigchel, op zondag 20 november om 14.00 uur een middagconcert. Het repertoire van het ensemble is breed; van tango's en paso doble's tot film- en licht klassiek muziek alsmede muziek van Glenn Miller. De muzikale leiding is in handen van dirigent Hans Kortekaas. De toe gang bedraagt 5,- euro. Zaal open om 13.30 uur. Voor meer informatie en reserveren: info@opeigenrisico.com. Gevonden Zwarte kat met witte poten; Schie- landweg, Nieuwerkerk aan den IJs- sel. Zwarte kat; Transportweg, Wad- dinxveen. Geheel cyper grijze poes; Kraton laan, Zevenhuizen. Bruine poes met grijze strepen, witte bef, rechterkant oog wit, jonge kat; Willem de Rijkelaan, Waddinxveen. Lapjespoes, veel wit, loopt rond sinds 28 oktober; Koningin Wilhel- minastraat, Nieuwerkerk aan den IJssel. Wit met cyperse kat; Zesde Tocht- weg, Waddinxveen. Witte kat met zwarte vlekken; IJzer- manweg, Waddinxveen. Geheel zwarte kitten; Zuidelijke Dwarsweg, Waddinxveen. Rood met witte kat, veel wit, rood vlekje tussen schouders; Zuidplas- weg, Nieuwerkerk aan den IJssel. Zwarte kat, witte sokken voor, tenen achter, bef; Beyerincklaan, Wad dinxveen. Witte kruising, reutje, krullerige vacht, klein formaat; Vondellaan, Waddinxveen. Help mee de stichting te laten be staan en maak een gift over op re keningnummer 105772895 Stich ting Dier Retour te Groot Ammers. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0184-661509 en www.dier- retour.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Seni oren kunnen in een korte cursus in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein kennismaken met In ternet. Internet is in het dagelijkse leven bijna niet meer weg te denken. Sa men met zeven andere cursisten maakt men een kennismakingstoeht over het World Wide Web. Na het volgen van de praktische cursus, die plaatsvindt op woensdag 30 no vember, 7 en 14 december, vormen woorden als zoekmachines, down loaden, www en apestaartje geen geheim meer. Ook leert de cursist een .email te verzenden. Enige be kendheid in het hanteren van de computermuis en het bedienen van het toetsenbord is gewenst. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316201 of activiteiten® bibliotheeknieu werkerkaanden ijs- sel.nl <mailto:activiteiten©biblio theeknieu werkerkaandenijssel.nl> Nieuwerkerk aan den IJssel - Marijke Blok en Karen Schuddeboom eindig den maandag 14 november bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub met een percentage van 62,15 op de eerste plaats in de A-lijn. Tweede werden Wim Schreuder en Ton Vissers met 61,11 en op de derde plaats eindig den Martha Boers en Joke van 't Hoen met 57,64. Irma en Ab Sonne- veldt werden met 60,83 eerste in de B-lijn. Tweede werden hier Anneke Jansen en Marianne Verhoeff met 58,33 en de dames Greet Gallagher en Ada van der Linde eindigden op de derde plaats met 57,50. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een drankje, bijkletsen, een potje ta felvoetbal of schaak' of gewoon lekker aan de bar hangen. De kroeg van 't Blok is woensdag 16 november geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok treden vrijdag 25 november drie bands op. De eerste band is ooit ont staan in het oude Taverna, de Cee- BeeTees. Deze punk/rock-band speelt covers van onder meer de Ramones, Blink 182, 3Doors Down en Kings of Leon. Empty Horse heeft opgetre den op Poldersound en speelt zelf geschreven postpunk nummers. JD Meatyard speelt folk nummers met hier en daar punkinvloeden. DJ van de avond: Johan Visschers. Toegang 3,- euro, deur open om 20.30 uur. Meer weten over de da gelijkse bezigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter via @gert- Gert-Jan Kats en Maarten van der Linden op bezoek bij boer In 't Hout. jankats

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27