"Je hebt geen reservewiel aan boord en er is geen wegenwacht" Dikke Pieten en een Tovenaar Lotenverkoop Kerstrad gestart Kempo-lessen bij BRAins 28 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 16 NOVEMBER 2011 Eerste vliegreis voor jubilerend echtpaar Van der Spek Schaken IJssel verlies tweede RSB-duel STICHTING ACTIVITEITEN MOORDRECHT PRESENTEERT Moordrecht - Cees en Coby van der Spek-Piershil beleefden enkele weken geleden hun luchtdoop. Kinderen en kleinkinderen organiseerden de trip naar Barcelona voor hun (groot)ouders. "Ja, dat was me wat", zegt Cees van der Spek. "Je hebt geen reservewiel aan boord en er is geen wegenwacht." Een nieuw hoogtepunt was het bezoek van burgemeester Gert-Jan Kats. Hij kwam op visite om het echtpaar te feliciteren met hun 60-jarig huwelijk. De burgemeester overhandigde het boekje van de gemeente Zuid plas en genoot van de verhalen over hun rijke en gevarieerde leven. Door Marianne Fortuin Cees van der Spek is in 1928 in Moordrecht geboren; Coby Piershil komt uit Gouda en is tachtig jaar. Zoals velen van hun generatie heb ben ze na hun huwelijk ingewoond, in dit geval eerst bij de ouders van meneer, daarna korte tijd bij de fa milie van mevrouw: "Op de grote werf kwam een stukje van een boer derij vrij. Je moest toen nog naar de burgemeester om toestemming te vragen. Die zei dat het onbewoon baar verklaard was, maar mijn man heeft het opgeknapt. Daar hebben we drie jaar gewoond." De zoons van het echtpaar zijn alle drie gebo ren in een straat waarvan de naam met 'Oost' begint. "Ja, wij hebben de drie wijzen uit het Oosten...". Ze hebben in hun leven allerlei werk gedaan en zijn uiteindelijk voor zichzelf begonnen met een rij school en taxibedrijf. Later is het een garagebedrijf geworden. Me neer heeft gewerkt als machine drijver, bestelwagen- en buschauf feur en melkrijder. Daarbij heeft hij zichzelf allerlei dingen aange leerd zoals reparaties aan auto's. "Ik repareerde de carburateur bij Kruit, waar ik toen melkrijder was, en daardoor kon ik met één tank bijna drie ritten maken in plaats van maar één." Ook nu is hij nog graag bezig in het door een zoon overgenomen garagebedrijf: "Ik ga onderdelen halen en zo." Mevrouw wilde naar de toneel school, maar daar stak haar vader een stokje voor. De onderwijzer raadde haar aan naar de MULO te gaan. "Dat wilde ik niet, ik werd kapster. Later ging ik bij een krui denier en een drogist werken." De Diamanten echtpaar Van der Spek krijgt burgemeester Kats op bezoek. mooiste herinneringen heeft ze aan het taxibedrijf, waarvoor ze ook bruidsparen vervoerde. Ze kan hierover aan de hand van foto's heel veel anekdotes vertellen, en ook over haar hobby toneelspelen. Met hun zoons, schoondochters en de zes kleinkinderen hebben ze een goede band. In het bijzijn van al hun dierbaren werd zondag 6 no vember het feest ter ere van hun diamanten huwelijk gevierd. Moordrecht - Evenals vorig jaar verloopt ook deze keer de intocht van Sinterklaas niet zonder proble men. Dat heeft allemaal te maken met een boze tovenaar die talenten wil stelen en met de Dikke Pieten die een optreden in Ahoy wilden geven, maar er waren geen kinde ren om te komen kijken. En nu is Ta de Tovenaar op zoek naar het grootste talent van alles; hij wil het talent stelen van Sinterklaas als deze op zaterdag 19 november -aankomt in Moordrecht. De tove naar heeft al een grot in het kanaal getoverd en wacht daar rustig af tot Sinterklaas rond 11.00 uur ar riveert. De avonturen van de Dik ke Pieten zijn te volgen op www. dikkepieten.nl. Tijdens de intocht wordt hopelijk duidelijk of alles nog goed komt. Moordrecht - Chess uit Vlaardingen was de tweede tegenstander van De IJssel in de competitie van de Rot terdamse Schaakbond. Vorig seizoen gedegradeerd uit de hoogste klasse dus een geduchte tegenstander. Door een verkeersopstopping werd het team ook nog eens opgezadeld met een flinke tijdachterstand op de klokken. Het kwam niet meer goed voor De IJssel, de eindstand werd bepaald op 5,5-2,5 met alleen een winstpartij voor Frank Visser en driemaal remise. Clubcompetitie Bij afwezigheid van de toppers was het podium in de clubcompetitie voor de subtop. Eén remisepartij, dat was de partij van Sjaak in 't Veld tegen Aad van den Berg. Mick van den Berg verloor van Gerard van der Wouden, Leen Boonstra van Arie Macdaniël. Aad van der Meer trof in Rien Duine een steviger tegenstander dan in een aantal voorgaande partijen. Dat bleek ook op het bord. Een actie met te veel risico kostte materiaal en later de partij. Pane Vink trok tegen Frans Dubois met aanval lend spel van leer. Dat had succes, de verdediging faalde en het volle punt voor hem dus. Overige winst partijen kwamen op naam van Ca sper de Pijper tegen Lotte van der Wouden, Marten Evengroen tegen Jan Vink, Marian Schoonderwoerd won van Marianne Reijm, Ton van Smirren van Bastiaan Rietveld en Frank Penders van Peter Koolmees. In de totaalstand blijft Pim te Lin- telo aan de leiding gevolgd door Frank Visser, Ad Multem, Gerard van der Wouden, Mick en Aad van den Berg. Moordrecht - Harmonie Kunst na de Arbeid (KNDA) houdt zaterdag 17 december haar 22e Kerst-Rad-Van- Avontuur-Show in het clubgebouw bij sporthal De Zuidpias. Kerstman Adrie van Meeteren draait aan het rad waarbij grote prijzen te winnen zijn. De lotenverkoop voor de drie grote ronden met als hoofdprijs een half varken is inmiddels gestart. Lo ten zijn te koop bij alle leden van de harmonie, bij Kapsalon Angelique in de Westbuurtstraat en tijdens de pauze van het najaarsconcert. De loten kosten 5,- euro. De opbrengst gaat naar het Piet Boere Instrumen tenfonds van de harmonie. Voor het bestellen van loten of meer informa tie: Moniek Abbekerk, 0182 378783 of kerstrad@knda-moordrecht.nl. De enthousiaste deelnemers krijgen tijdens de laatste les een certificaat. Moordrecht - Ze kunnen tellen in het Japans, de leerlingen die zich aanmeldden voor de Brains-activi- teit Kempo. Meer dan dat, ze weten nu ook dat Kempo meer is dan trap pen en stoten. Een klein groepje leerlingen uit de groepen 6 tot en met 8 van de basisscholen heeft kennis gemaakt met de zelfverdedi- gingssport Kempo. mB

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 28