Sinterklaas komt er aan! Bondscoach scout bachelor coach Chocoladel&tters voor iedereen Weekendje Weg voor BC IJsselbridge HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 16 NOVEMBER 2011 31 Parencompetitie IJsselbridge Zuidplas-Jullie hebben dit weekend natuurlijk allemaal al jullie schoen ge zet, want Sinterklaas is in het land. Zaterdag kwam hij samen met al zijn zwarte pieten aan in Dordrecht In de gemeente Zuidpias is de Goedheilig man nog niet gespot. Toch wisten wij, dooreen klein briefje in onze schoen, in contact te komen met Sinterklaas. Terwijl de pieten 's nachts druk bezig waren met het vullen van jullie schoenen nam de Sint de tijd om met ons te praten over de intocht van aanstaande zaterdag. Door Bart Jansen Het wordt een drukke dag voor de Sint. Hij bezoekt zaterdag maar liefst vier dorpen in de gemeente Zuid- plas. Dat lijkt heel erg druk, maar hij zal voor iedereen de tijd nemen. "Wij slaan helemaal niemand over. De pieten en ik zijn altijd blij om alle kinderen in Zuidpias weer te zien, dus van haasten is absoluut geen sprake. Stel dat ik een tekening niet in ontvangst zou kunnen nemen, dat zou toch jammer zijn!", zegt Sinter klaas. Volgens de weermannen wordt het zaterdag koud tijdens de intocht. Dat zal voor de Sint wennen zijn, hij is het warme Spanje gewend. "Ik ben al een paar dagen in Nederland en ik wen altijd heel snel aan het weer hier. Daarnaast is de ontvangst door alle kinderen hier wel erg warm en gezellig, dan maakt een beetje kou niet uit. Maar het lijkt mij wel slim als alle kinderen zich goed warm aankleden als zij naar de intocht gaan", zegt de Sint. "Als je lang stil staat kan je het namelijk extra koud krijgen. Maar ik beloof, het wach ten zal worden beloond. We hebben meer dan genoeg pepernoten bij ons voor jullie allemaal!" De zwarte pieten willen zelfs alle maal zo snel mogelijk van hun pe pernoten af zodat er in hun zakken meer ruimte is voor al jullie leuke tekeningen en verlanglijstjes. Sinter klaas wil nog wel even kwijt dat hij liever tekeningen dan verlanglijstjes van jullie ontvangt aanstaande za terdag: "Het kan nog wel eens ge beuren dat wij bij een intocht een verlanglijstje kwijt raken, omdat het dan zo druk is. Als jullie de lijstjes in de schoen stoppen dan weten wij zeker dat hij bij ons aankomt. Daar zorgen mijn pieten voor." "Ik zou absoluut niet zonder mijn pieten kunnen. Het was in de aan loop naar de intocht nog wel even spannend of ze allemaal mee zou den komen naar Nederland. Geluk kig waren ze zaterdag allemaal in Dordrecht, dat was een pak van mijn hart", vertelt de Sint. Om de pieten extra in het zonnetje te zetten geeft Sinterklaas hen op zaterdagmiddag in Nieuwerkerk de kans om een keer in het middelpunt van de belang stelling te staan. "Zij zullen tijdens de prijsuitreiking van de kleurwed- strijd in winkelcentrum Dorrestein een grote rol spelen, daar heb ik sa men met Stichting Evenement, goe de vrienden van mij, voor gezorgd." Helaas had Sinterklaas niet al teveel tijd en moest hij er met zijn pieten snel weer vandoor. "Er moeten nog veel schoenen gevuld worden, dus ik moet weer verder." Echt lang duurt het niet meer voordat we Sinter klaas weer zien. Het is nog maar een paar nachtjes slapen. En tot die tijd is het 's nachts goed opletten, want wie weet loopt hij samen met zijn pieten wel over jullie dak. Bondscoach Paul van Ass probeert de, dan nog vrijgezelle en immer en thousiaste jeugdcoach Maurits van den Berg wat echte kennis over het hockeyspel bij te brengen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nietsvermoedend werd Maurits van den Berg (40) vrijdag 11 november in de namiddag meegelokt naar hockeyclub De IJs sel; de club waar twee van zijn drie dochters lid zijn en waar hij coach is van het team van een van hen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel verkoopt dit jaar de eerste chocoladeletter voor ieder een. Met de Et van Fair Trade Origi nal is er nu een letter die geschikt is voor je hele familie en vriendenkring én de aardige buurvrouw. Op de verpakking kun je een persoonlijke boodschap schrijven. Met de nieuwe letter maak je bovendien meerdere mensen blij, want ook de cacao- en suikerboeren in Afrika en Latijns- Amerika worden er beter van. De text- VvocSE chocoladeletter is gemaakt van ro mige melkchocolade en draagt het Max Havelaar keurmerk. Sinterklaas Kleurwedstrijd Kinderen tot acht jaar kunnen mee doen met een Sinterklaaskleurwed- De winnaars in Garderen; van links naar rechts Thea en Toon de Kort, Nan nie Kiekens en Erna Aalberts en Ans Schneider en Marga Blok. Garderen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Leden van BC IJsselbridge reisden vrijdag 1.1 november richting Garderen, waar 64 deelnemers die dag de eer ste ronde speelden in de strijd om het 'weekendkampioenschap'. H plaats van voor dit team de we kelijkse training te verzorgen, was het Van den Berg zelf die aan de bak moest en wel onder leiding van Paul van Ass, bondscoach van het Ne derlands heren hockeyteam, die zijn team naar de Olympische Spelen in Londen heeft geloodst. Met het oog op het aanstaande huwelijk van Van den Berg en gezien het feit dat hij als coach zijnde zelf niet kan hockeyen en weinig kennis heeft van de spelre gels, bedachten zijn vrienden, 'de bachelors-club', deze ludieke trai ningssessie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ab van Amerongen en Rein Janssen zijn in de A-lijn met 64,32% op woensdag 9 november winnaar'geworden van de derde speelavond van de tweede parencompetitie; 2. Thea en Toon de Kort 62,76, 3. Jos en Wim Len- sen 60,94. B-lijn: 1. Marijke Blok en Renate Tournier 70,54, 2. Trudie van der Made en Elly Meenks 61,01, 3. Martha Boers en Joke van 't Hoen 59,82. C-lijn: 1. Alice en Frits Groe- newegen 62,80,2. Riet Overgaag en Ada Suurbach 58,93,3. Leen Klein en Edo Pouwelse 58,04. D-lijn: Anneke en Hans de Jong 60,212. Berry Dor- land en Adèle Flores 56,25, 3. Petra en Jan Willem Passchier 55,95. Uitslag vierde speelavond, gespeeld op maandag 14 november. A-lijn: 1. Jan de Jong en Rinus Scheele 62,80, 2. Meta Rietman en Jan Saers 62,35, 3. Ruud Bantje en Patricia Niewold 56,85. B-lijn: Bep Meijer en Riet Overgaag 68,75, 2. Leo de Hoog en Virginia Harpal 62,85, 3. Nettie Kremers en Hilde de Vries 60,07. C-lijn: Marijke Pel en Carla Arkensteijn 63,75, 2. Ton- nie van Gerwen en Joke Vermeulen én Wenneke van Veldhuizen en Ina Teeuwen 57,50. De zaterdag werd gevuld met een bezoek aan Paleis Het Loo, waarna voor de avond de tweede serie van 24 spellen op het programma stond. Voor velen werd het een korte nacht, want op zondag ging om 9.30 uur de derde ronde van start. De zin derende eindstrijd werd gewonnen strijd. Haal een kleurplaat op in de winkel of download deze op nieu- werkerkijssel.wereldwinkel.nl. Lever de kleurplaat uiterlijk op donder dag 1 december in bij de winkel. De prijsuitreiking is op zaterdag 3 december. De winnaars krijgen per soonlijk bericht. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51 en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. door Thea en Toon de Kort en door Hannie Kiekens en Erna Aalberts. Ans Schneider en Marga Blok wer den 'slemkampioen', hetgeen wil zeggen dat zij op een spel vaker ho ger dan anderen durfden te bieden en er daadwerkelijk in slaagden dat spel te winnen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31