Swanpop geeft Swania weer toekomst Niet iedereen tevreden over aangepaste BK-weg HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 16 NOVEMBER 2011 33 Sinterklaas winkelt fair bij Wereldwinkel Zevenhuizen - Het is uitgebreid besproken in de media, dorpshuis en the ater Swania zou haar deuren moeten sluiten. Het was einde verhaal voor de cultuurvoorziening en er zou weinig meer aan te doen zijn. Nu is het tij echter gekeerd en is er weer hoop voor Swania. De toekomst ziet er een stuk rooskleuriger uit, mede door de inzet van de organisatoren van Swanpop, het benefietconcert voor Swania dat afgelopen zaterdag in het dorpshuis plaats vond. Met dit initiatief is er door middel van kaartverkoop, lotenverkoop en sponsorgelden alleen al zo'n 1400 euro opgehaald, een mooi bedrag om op voort te borduren. "En dan komt de drankomzet daar nog bij", benadrukt or ganisator Koen Sytsema. Door Bart Jansen Dat de inwoners van Zevenhuizen een sterke band hebben met het dorpshuis is inmiddels wel duide lijk. Dat een initiatief als Swanpop met gejuich zou worden begroep lag daarom erg voor de hand. En zo geschiedde. Het was zaterdag 12 november gezellig druk in de theaterzaal van Swania, dat voor de gelegenheid was omgedoopt tot poppodium. "Ik had nooit gedacht dat ik in mijn leven op een poppo dium zou staan, maar vandaag is het toch echt zo", vertelt wethouder Jan Verbeek, tijdens zijn openings speech. "Het is mooi om hier te mo gen zijn. Wij willen als gemeente ook dat Swania blijft bestaan. Er wordt in ieder geval gewerkt aan een terugkeer en dat is mede dank zij deze jongeren die hier naast mij staan." Onder muzikale begeleiding van diezelfde jonge organisatoren wordt het benefietconcert afgetrapt en kan de avond beginnen. In de zaal is vooral te merken dat men op de avond is afgekomen om iets te betekenen voor het dorpshuis. Natuurlijk zijn het veel vrienden en familie van de optredende bands, maar ook zij dragen Swania een Vol overgave: Celine Overbeeke beet het spits af. warm hart toe. Daarbij laten ze ook Initiator Koen Sytsema op poppodium Swania met zijn band Deacon. merken blij zijn met een avond als deze. "Dit is een goed initiatief als je het mij vraagt. Een theatervoor ziening is natuurlijk lastig te onder houden als de bezoekers wegblijven, maar het is wel van belang dat men voorstellingen kan blijven bezoeken en deze avond draagt daar deels aan bij", aldus Jordy Spruijt. Het is natuurlijk mooi dat er een goed doel wordt gesteund en dat is ook het hoofddoel van de avond maar daarnaast spelen gezelligheid en leuke muziek een grote rol. Ce line Overbeeke kreeg de eer het spits af te mogen bijten en dat ging haar moeiteloos af. Ook voor The Surfs en de andere artiesten verliep de avond vlekkeloos. Organisator Koen Syt sema is dan ook erg te spreken over de eerste editie van Swanpop: "We hebben het als zeer goed ervaren. De sfeer was top, bijna alles klopte en het was druk. Dat werkt echt ontzettend motiverend. Binnenkort gaan we nabespreken en de kans op herhaling lijkt vrij groot." De BK-weg zoals die er vandaag de dag bij ligt. Zevenhuizen - Voor de aanleg van de nieuwe N219 stond de Burge meester Klinkhamerweg bekend als een soort racebaan. Na de opening van de nieuwe provinciale weg in maart 2010, werd het een heel stuk rustiger op de BK-weg. De weg kreeg een ander karakter en werd hierop aangepast, maar lang niet iedereen is tevreden met het huidige resul taat. Door Nicole Lamers Bert Heemsbergen vraagt zich bij voorbeeld af: "Wie heeft bedacht: we zullen de wegen naar de ge meente smaller maken?" Volgens de man, een inwoner die een brief over dit onderwerp heeft gewijd aan de gemeenteraad, heeft de straat zo meer weg van een erftoegangsweg. "Straks nog hekken er voor en dan kan het in het weekend dicht", aldus Heemsbergen. De Zevenhuizenaar legt zelf de link met veiligheid. Maar gezien de spo ren langs de weg, lijkt hem dat niet aannemelijk. "Is het dan om de snel heid te beperken?" Heemsbergen geeft in zijn brief zelf antwoord: Vreemd, ik zie in omliggende ge meenten wegen die breder zijn en daar mag maar 50 km gereden wor den." Volgens Heemsbergen heeft het ook niets met regelgeving te maken, want stelt hij, het algemeen advies geldt dat de weg minimaal 5.50 meter breed moet zijn. Cor Zweere die samen met enkele andere bewoners van de BK-weg lange tijd heeft gestreden voor de komst van een weg buiten het dorp om, zegt op zich wel blij te zijn met wat minder voorbij zoevende auto's voor zijn deur. "Maar de weg beant woordt nog niet helemaal aan ons idee. Afgesproken was om de weg aan te passen aan een weg waar maximaal vijftig kilometer per uur mag worden gereden. Om dit te be reiken zijn palen in de weg gezet, soort van wegversmallingen. Al leen zijn hierdoor wel de fietspaden smaller, maar niet de rijbaan van de BK-weg en dus kan hier nog volop geracet worden." Over het kruispunt BK-weg met de Noordelijke Dwarsweg is Zweere wel tevreden. Op dat kruispunt is een dusdanige slinger gemaakt, dat het verkeer op de Noordelijke Dwars weg wel moet stoppen. Dat haalt de snelheid er tenminste uit." In de commissie Ruimte die afge lopen dinsdag 15 november werd gehouden, kwam de BK-weg ook ter sprake. Deze werd in verband gebracht met de nog aan te leggen Rottelaan. Dit is een weg die paral lel loopt aan de A12 en de snelweg in de nabije toekomst moet ontlas ten evenals de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle. Sinterklaas is in Nederland gear- rivieerd. De stoomboot is te klein om alle cadeautjes mee te nemen. Geen nood: de Goedheiligman kan fair winkelen voor het (h)eerlijk avondje. In de Wereldwinkel ligt een tafel vol eerlijk speelgoed: boekjes, spel letjes, muziekinstrumentjes, puz zels, portemonneetjes en nog veel meer. Veel is van Lanka Lamai uit Sri Lanka, de producent die garant staat voor degelijk speelgoed, vaak van hout en met onschadelijke verf gekleurd. De knuffelbeer en (kleur) potloden zijn van Unicef en even eens absoluut kindvriendelijk. Voor de schoenvulling zijn er leuke geschenkpakketjes en de populaire slaafvrije Tony's chocoladeletters. Voor kookgrage vaders en moeders heeft de Wereldwinkel Het kleine december kookboek van Nelly de Zwaan. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 202d en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Extra openingsdagen: maandag 28 november van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag 29 novem ber van 10.00 tot 16.00 uur. 0W2-«i8O?

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33