Overwinning van Groeneweg komt als geschenk uit de hemel Opnieuw geen succes voor Moordrecht Nieuwerkerk begint overtuigend Ongelukkig verlies voor Moerkapelle Nu wel loon naar werken voor Nieuwerkerk Dames binden nummer drie aan de zegekar Dames Groeneweg wint lastige wedstrijd 38 HART VAN HOLLAND I SPORT 16 NOVEMBER 2011 Voetbal Voetbal Korfbal Voetbal Voetbal Volleybal Voetbal tK 6i Deze actie van Meivin Weltsel luidde de 0-2 voor Groeneweg in. (foto: Ben van Yperen) Zevenhuizen - Na het vertrek - op eigen verzoek - van trainer Milko Kruijsse beleefde de Groenewegselectie een hectische week. De moeizaam tot stand gekomen overwinning van Groeneweg bij laagvlieger Hermes DVS kwam als een geschenk uit de hemel. Met de nieuwe trainer René van Beek op de bank en een nagenoeg zelfde opstelling als in de kansloos verloren wedstrijd tegen VFC won Groeneweg weliswaar moeizaam maar verdiend. In de eerste helft kwam Maurice Eckhardt een teenlengte tekort om een voorzet van Erwin Hof binnen te tikken terwijl Erwin Hof zelf zijn inzet maar net door de doelman van de thuisclub buiten de palen zag ge tikt. Net voor de rust pakte de keeper ook nog eens stijlvol een geplaatst schot van JP Hordijk uit de kruising. Na rust kreeg Hermes pas na een uur spelen zijn eerste kans. Een inzet van de gevaarlijke centrumspits ver dween net langs de goed keepende Dennis van der Bor maar ook voor de Zevenhuizenaren gelukkig naast het doel. Na een kwartier bracht aan voerder Eckhardt met een prachtige Moordrecht - Ook zondag 13 november lukte het Moordrecht niet om punten te pakken. Met 5-2 werd verloren van Concor dia. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het zaalseizoen 2011-2012 begon voor het vlaggenschip van CKV Nieuwer kerk in Heerenveen. Tegen promo vendus K.V. Heerenveen mocht de equipe van Van Klooster en Verbeek de goede lijn van de veldcompetitie doortrekken. En dat lukte uitstekend. Na een fantastische wedstrijd stond de eindstand 22-30 op het score bord. De uitslag doet vermoeden dat het een gemakkelijke wedstrijd Moerkapelle - De hoofdmacht van Moerkapelle speelde zaterdagJ2 no vember thuis tegen WDS. WDS begon sterker en ontregelde het middenveld, maar na een kwartier spelen kreeg Moerkapelle de controle over de wedstrijd meer in handen. In het tweede deel van de eerste helft creëerde Moerkapelle een serie kansen maar wist niet tot scoren te komen. WDS kwam er in deze fase maar weinig aan te pas en het was wachten op het eerste doelpunt voor Moerkapelle. Toch was het 0-0 bij rust. De tweede helft begonnen beide partijen met enkele kansen. Na tien minuten haalde de keeper een goede kopbal uit de hoek. De corner erna leverde niets op, maar in de daarop volgende aanval zag de scheidsrech ter een overtreding van Taco Drost in het strafschopgebied, de handige speler van WDS ging direct theatraal te gronde. Strafschop oordeelde de scheidsrechter. Keeper Dubbis wist de penalty nog bijna te stoppen. Een Nieuwerkerk aan den IJssel - Met twee treffers van Arjen Bleeker op aange ven van Abner Texeira besliste het duo zondag 13 november in de slotfase de wedstrijd tegen Neptunus tegen alle verwachting in, want de gastheren hadden een uur lang geen kind aan Nieuwerkerk. lob Groeneweg op een verdiende voorsprong en toen tien minuten voor tijd de goed ingevallen Arnout van Leeuwen met een afgemeten voorzet Meivin Wetzel in stelling bracht leek de thuisclub verslagen. Drie minuten na de 2-0 kwam Her mes na een snel genomen vrije trap en een prachtig schoot weer in de wedstrijd. Invaller Sam Boudewijn had de wedstrijd echter in het slot kunnen en moeten gooien toen weer Arnout van Leeuwen hem vrij voor de keeper zette. De doelman voor kwam door snel uitlopen de beslis sende treffer. Trainer Peter den Otter kon niet be schikken over de geblesseerde Rem- co Langerveld, Marvin Brunswijk en Germaine Akkermans. Den Otter liet ook Godwin Falix buiten de basis en gaf de voorkeur aan Arjen Bleeker op de plek achter diepe spits Chris Boer. Even leek dit in de tweede minuut succes op te leveren, maar Bleeker treuzelde te lang waar door de beste kans van de eerste helft verloren ging. Halverwege de eerste helft greep Youssef Swaghi niet goed in en gaf daarmee Wesley Schouten precies de ruimte die de behendige vleugelspits nodig had. Neptunus verzuimde de score uit te bouwen. Nieuwerkerk probeerde met de lange bal voorin met name het hoofd van Chris Boer en Arjen Bleeker te zoeken. Dat leverde wei nig op. Na een uur spelen maakte Boer plaats voor Godwin Falix en Bleeker schoof een linie door. Ver volgens veranderde het spelbeeld volkomen omdat Neptunus verder moest met tien man omdat een van hen voor de tweede keer geel kreeg. Neptunus ging in de verdediging, wat Nieuwerkerk goed uit kwam. Aanvaller Jorge Redan nam de plaats in van Youssef Swaghi en met Abner Texeira op de linkervleugel werden de zijkanten nu goed bezet. Nieuwerkerk gebruikte de com binatie over de zijkanten en werd sterker. Roy Vis werd in de slotfase op het middenveld gewisseld voor Menno Homan. Neptunus moest toezien dat Bleeker een afgemeten voorzet van Texeira achter doelman Hogedoorn kopte en daarmee zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. Ver in blessuretijd herhaalde Texeira sa men met Bleeker het kunstje van de eerste treffer en stond Nieuwerkerk op een 1-2 voorsprong; dit was te vens de eindstand. Volgende week speelt Nieuwerkerk thuis tegen ADO Den Haag. was, maar niets is minder waar. Via een tussenstand van 9-9 werd een ruststand van 10-14 bereikt. In de tweede helft liep Nieuwerkerk van 19-22 uit naar 19-28 en toen pas was de wedstrijd beslist. Aram Brouwers maakte zijn debuut in de basis en deed dit meer dan verdien stelijk met zeven treffers. Volgende week ontvangt Nieuwer kerk in eigen huis Drachten, dat ge lijk speelde tegen Noordenveld. Zevenhuizen - De Zevenhuizense volleybalsters speelden zaterdag 12 november in Nijmegen tegen het als derde geplaatste VoCASA. Met een vlijmscherpe start trok Nesselande direct het initiatief naar zich toe. De Nijmeegse coach probeerde met time-outs op 2-6 en 12-18 het tij nog te keren maar dit mocht niet baten. Setstand 15-25. In het tweede bedrijf was de start iets minder overtuigend, maar bij een stand van 9-11 namen ze de touwtjes weer in handen, setstand 20-25. In set drie werd door de thuisploeg een andere opstelling het veld inge- stuurd. De Zevenhuizense volleybal sters toonde zich echter koploper waardig en pasten zich moeiteloos aan aan deze tactische greep. Met een hoge servicedruk en krachtige aanvallen werd de set met 19-25 winnend afgesloten. In de vierde set leek de energie ver dwenen, tot de stand van 17-17 ontbrak de overtuiging om af te sluiten met de volle winst. Vanaf dit punt roerde de bank zich luidkeels om zo de veldspeelsters aan te spo ren om ook het laatste gedeelte van de wedstrijd alles te geven. Dit had het gewenste resultaat; er werd met 22-25 gewonnen. zware tegenvaller voor Moerkapelle. Toch ging de ploeg vol ten aanval en er ontstond opnieuw een serie kan sen. De laatste kans op de gelijkma ker lag op de schoen van Jaron van Dommele, maar ook hij wist deze middag geen doel te treffen. Bij winst had Moerkapelle een plaatsje op de ranglijst kunnen stij gen, dan was ook BSC '68 gepas seerd, nu zakt de ploeg een plaats. Volgende week staat de wedstrijd tegen Floreant in Boskoop op het programma. Zevenhuizen - De dames van Groeneweg speelden zondag 13 november een lastige uitwedstrijd tegen Laakkwartier. Groeneweg begon goed en zette de tegenstander goed onder druk. Meteen kwamen er kansen, Nancy Hol kwam een paar keer alleen voor de keepster maar wist niet te scoren. Laakkwar tier kreeg vat op het spel van Groeneweg en scoorde in de achtendertigste minuut 1-0. Groeneweg bleef aandringen en in de vierenveertigste minuut scoorde Wendy Vuik de gelijkmaker. Na rusteen beterGroeneweg.erkwam meer lijn in het spel en in de zestigste minuut was het Hol die Groeneweg op voorspong bracht. Laakkwartier zette meer druk en Groeneweg kreeg het moeilijk. Het werd op eigen helft vastgezet maar wist met kunst en vliegwerk en een paar goede reddin gen van de keepster de voorsprong vast te houden. Het duurde tot de tachtigste minuut voor Patricia van der Hoek met een snelle coun ter de stand op 1-3 bracht. Daarna ging Laakkwartier achter één op één spelen waardoor Groeneweg meer ruimte kreeg. In de tweeëntachtigste minuut scoorde Daphne Ruitenberg de 1-4. Groeneweg zat er doorheen en speelde de wedstrijd rustig uit; dit gaf Laakkwartier de kans om in de vijfentachtigste minuut de 2-4 bin nen te schieten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 38