Zuidpias QHltéUti dorps A Qwiek Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen Voorkom eeri woninginbraak tijdens de 'donkere dagen'! 22 23 november 2011 1- 1- 2 Daar pak je ook woninginbrekers mee gemeente Acquisitie vermeldingen gemeentegids Zuidpias HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 16 NOVEMBER 2011 Vergadering Kindergemeenteraad op 23 november 2011 Akse Media BV is weer gestart met de actualisatie van de adres sen en advertenties voor de nieuwe gemeentegids die in 2012 verschijnt. Akse Media is het enige bedrijf dat in opdracht van de gemeente Zuidpias de gemeentegids vervaardigt. De gemeente vindt het belangrijk dit te vermelden, aangezien andere bedrijven ook advertenties proberen te verkopen voor een gemeentegids van Zuidpias. De acquisiteur van Akse Media kan altijd door mid del van een brief van de gemeente aantonen dat hij advertenties verkoopt voor de 'officiële' gemeentegids. Volgende week is het zover. De inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen zijn aan zet op de vierde en vijfde Qwieke dorpsavond van 2011. De dorpsavonden hebben dit jaar een hele nieuwe opzet. Heeft u de special hierover gemist? U kunt hem inzien op de website van de gemeente en de website van ZuidplasActief. Op 22 en 23 november kunnen inwoners met elkaar in gesprek over allerlei problemen en uitdagingen in Oud Verlaat. Natuurlijk is ook het gemeentebestuur aanwe zig. Niet om zelf te praten maar vooral om te luisteren. Waar kan de gemeente Zuidpias bij helpen? En wat zullen inwoners zelf moeten doen? Ook is er een mobiel meldpunt aanwezig waar u specifieke opmerkingen en klachten kwijt kunt. Programma 22 november Nieuwerkerk aan den IJssel Locatie: Comenius College 19.15 uur Inloop met koffie 19.30 uur Burgemeester opent 19.45 uur Tafelgesprekken 20.45 uur Presentatie per tafel door inwoner 21.30 uur Burgemeester reageert: hoe nu verder 21.45 uur Burgemeester sluit af Gespreksonderwerpen Onderhoud en groenvoorziening Verkeer en geluidsoverlast Veiligheid Projecten op panelen Britse Zoom Park Zoom II Programma 23 november Zevenhuizen Locatie: Swanla 19.15 uur Inloop met koffie 19.30 uur Burgemeester opent .19.45 uur Tafelgesprekken 20.45 uur Presentatie per tafel door inwoner 21.30 uur Burgemeester reageert: hoe nu verder 21.45 uur Burgemeester sluit af Gespreksonderwerpen Verkeer Winkels en voorzieningen Heeft u ook een onderwerp dat u graag wilt bespreken? Er is in Zevenhuizen nog ruimte voor een tafelgesprek! Projecten op panelen Zevenster Eendragtspolder Herinrichting gemeentehuis U kunt zich nog aanmelden voor de Qwieke dorpsdag via emailadres QwiekSzuidplas.nl, een telefoontje naar de gemeente of via Facebook/Qwiek.' Agenda voor de vergadering van de kindergemeenteraad van Zuidpias op 23 november 2011 om 14.00 uur in het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel 1. Opening en welkom Kinderburgemeester Charlotte Knop opent de vergadering. 2. Verslag vergadering 21 september 2011 Het verslag (eventueel met wijzigingen/ aanvullingen) vaststellen. 3. Voortgang voorstel kinder gemeenteraad 2010 - 2011 Hoe staat het met het voorstel dat de kindergemeenteraad 2010 - 2011 door de gemeente raad heeft laten vaststellen betreffende het plaatsen van een boom of een prullenbak bij iedere school? 4. Excursie naar Provinciehuis en Tweede Kamer 5. 4 mei viering Op welke manier kunnen de leden van de kindergemeente raad actief deelnemen aan de herdenking op 4 mei? 6. Idee kindergemeenteraad 2011-2012 leder schooljaar brengt de kindergemeenteraad een idee naar de gewone gemeenteraad. De kindergemeenteraad 2010-2011 heeft gekozen voor het plaatsen van een prullenbak of een boom op ieder schoolplein. Ook deze kindergemeenteraad krijgt de kans een idee door de gemeenteraad te laten vaststellen dat in 2012 gerealiseerd zal worden. 7. Rondvraag en sluiting Preventietips: zorg voor zicht en licht U kunt ook veel doen om een inbraak te voorkomen. Veel inbraken vinden plaats door insluiping. Deze vorm van wonin ginbraak, waarbij dus niets wordt opengebroken, is het meest eenvoudig te voorkomen. Maar ook voor andere vormen van inbraak kunt u preventieve maatregelen nemen. Een aantal tips: Sluit ramen en deuren af, ook al gaat u maar even van huis of naar zolder. Dieven hebben maar enkele seconden nodig om binnen te dringen en hun slag te slaan. Plaats inbraakwerend hang- en sluitwerk, voorzien van het Politiekeurmerk Veilig Wonen. Maak goed gebruik van verlichting. Vaak verlaten mensen in de loop van de dag hun huis om pas in de avond terug te keren in een geheel donkere woning. Dit terwijl verlich ting in en om de woning juist kan helpen om inbraken te voorkomen. Een goede tip is dan ook om tijdschakelaars op uw lampen te zetten en ze zodanig in te stellen dat de verlichting op wis selende tijdstippen in wisselende vertrekken aan en uit gaat. Meer informatie en tips Meer informatie over het beveiligen van uw woning volgens het Keurmerk Veilig Wonen is te vinden op de officiële internetsite: www.politiekeurmerk.nl. In woningen die beveiligd zijn met dit keurmerk, is 90% minder kans op inbraak. Andere sites met meer informatie zijn: www.politie.nl/hollands-midden www.politiekeurmerk.nl www.meldmisdaad.nl Als de dagen korter worden, neemt het aantal woningin braken toe. Politie en gemeente willen deze 'wetmatigheid' keren, maar dat kunnen ze niet alleen! Belt u 1-1-2 bij ver dachte situaties en help mee de woninginbraken te stoppen. In politieregio Hollands Midden kreeg vorig jaar één op de honderd woningen te maken met ongewenst bezoek. In de laatste maanden van het jaar wordt er vaker ingebroken dan in de lente of zomer. Daarom krijgt de aanpak van woninginbra ken van de politie de komende maanden de hoogste prioriteit. Agenten zijn extra present, zowel in uniform als onherken baar. Rechercheurs zijn speciaal belast met het onderzoek naar woninginbraken. En als er is ingebroken doet de politie altijd een buurtonderzoek. Ook waarschuwt de politie bewoners in de buurt dat er in hun buurt is ingebroken. Uit onderzoek blijkt namelijk dat na een woninginbraak de kans op herhaling in die I buurt groot is. 1-1-2, daar pakje ook woninginbrekers mee Maar de politie heeft ook uw hulp nodig! U kent uw wijk het beste. Als u denkt dat er iets niet in orde is, dan is dat meestal ook zo. Belt u direct de politie op 1-1-2 als u een verdachte situatie signaleert. Inbrekers lopen dan meer kans ontdekt te worden en dat verhoogt de drempel om in te breken. Let u dus op verdachte personen in uw buurt en bel altijd de politie via 1-1-2 in gevallen van onraad. Let erop hoe de inbreker eruitziet en in welke richting hij is vertrokken, zodat u dat aan de politie kunt doorgeven. Noteer ook het merk en kenteken van het eventuele vervoermiddel. Uw oplettendheid kan uw eigen veiligheid vergroten en biedt de politie de kans om inbrekers op te pakken. De politie benadrukt: liever tien keer voor niets gebeld, dan één keer te weinig. Een telefoontje van een getuige maakt de kans tot een aanhouding op heter daad vele malen groter.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5