Wiskunde docent Peter de Leeuw: Al meer dan veertig jaar leuk op het Emmaus Jan Verbeek nieuwe wethouder financiën? Controle 'mobiel banditisme' www.odonhoogendoorn.nl [11 Muziek info@scnz.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 NOVEMBER 2011 7 Odon Hoogendoorn Zuid plas - Voor leerlingen die het na vijf of zes jaar middelbare school wel gezien hebben, is het misschien moeilijk voor te stellen dat iemand er al meer dan veertig jaar kan blijven hangen. Wiskundedocent Peter de Leeuw, de nes tor van het Emmauscollege heeft het er echter al sinds de jaren zeventig erg naar zijn zin. gen en leraren hun muzikaal talent tonen. "Het is helemaal life, dat is heel spannend want er kan van al les misgaan. Je ziet een heel andere kant van leerlingen dan gewoonlijk in de klas en soms word je verrast door het talent dat ze blijken te heb ben." Vorig jaar was heel Nederland getuige van het talent van een oud- Emmaus leerling toen Kevin Okkema meedeed aan de Voice of Holland. De Leeuws eigen talent is alom bekend: hij doet ieder jaar mee met een num mer van de Rolling Stones. Hij lacht. 'Tenzij iemand zegt: heb je hem weer met zijn Stones, dan wil ik voor één keer overstappen op de Kinks." Als langst zittende docent heeft De Leeuw een historisch archief van decennia in zijn hoofd. En op papier. "Schoolkranten, notulen van verga deringen, toespraken, ik heb altijd alles bewaard. Ik ben nu documenten aan het scannen en ordenen. Wan neer ik met pensioen ga, bied ik het aan aan de rector. Zo gaat niets van de geschiedenis van het Emmauscol lege verloren." Door Christine de Vos Twintig jaar was wiskundestudent Peter de Leeuw toen hij een paar uur per week les ging geven op de Stella Matutina havo, maar een paar jaar ouder dan zijn leerlingen. Met de zelfde brommer en hetzelfde lange haar. De klas was niet de enige die veel leerde. "Je bent later wel beter geworden", vertelden de jongens van de eerste lichting met wie De Leeuw bevriend is geraakt. "Ze konden dat eerste jaar ook best veel uithalen", herinnert De Leeuw zich met een lach. "Ik vond het lesgeven best zwaar. Vrijdagmiddag kwam ik moe van een week studie voor een klas die ook wel zin had in weekend. Nou, ga maar na." De klas heeft echter snel door dat hun bijna-leeftijdgenoot niet hun vriendje is. Door vakman schap te tonen creëert De Leeuw de nodige afstand en wint hij hun res pect. Eén keer maar wordt hij door de rector voor leerling aangezien en van de gang gejaagd, wanneer hij daar met zijn klas staat na te praten. De school groeit, fuseert, verandert van naam. De Leeuw maakt alles mee. "Ik heb het altijd leuk gehad op het Emmauscollege. Dan kun je na tuurlijk kijken of het op een andere school nóg leuker is, maar die aan drang heb ik nooit gehad. Op het mo ment dat het een beetje saai werd, kwam er altijd weer een reorganisa tie of verhuizing. Zo kwam de andere school naar mij." Wie ook veranderen zijn de leerlin gen. "Ze zijn mondiger dan vroeger. Je moet altijd motiveren waarom je iets wil of waarom iets niet mag. Dat is soms best vermoeiend en krijg ik zin om te zeggen: 'Omdat ik het zeg, daarom!' Ouders zijn betrokkener bij school dan vroeger. Toen zag je ze eigenlijk alleen op ouderavonden en dat was het. Dat is heel goed, maar het komt ook vaker voor dat ouders te hoge eisen stellen aan kinderen: een profiel dat ze net niet aankun nen en daarom op hun tenen moeten lopen. En het ondanks veel bijles ook niet halen. Bijles moet niet nodig zijn vind ik. Talent komt toch wel boven drijven, weet ik uit ervaring. Jongens en meisjes van wie ik vijftien jaar ge leden dacht: 'dat gaat helemaal mis' vertellen me nu dat ze aan het pro moveren zijn." "Jongeren van nu zijn verbaal be gaafder dan toen ik jong was, beter op de hoogte van de wereld om hen heen en daardoor ook politiek be wuster. Vooral met de bovenbouwers kun je heel leuk debatteren." Af en toe komt er op straat of in een restaurant nog we! eens een man of vrouw naar De Leeuw toe met de vraag: Kent u me nog? "Gezich ten onthoud ik heel slecht, maar als ze even hun naam noemen weet ik het weer. Dan komen ook de andere klasgenoten en de anekdotes terug in mijn herinnering. Zoals die jongen en dat meisje in de jaren 70. Ze zaten al tijd naast elkaar, hadden het erg leuk samen en ik dacht toen: dat zou wei eens wat kunnen worden. Die blijken later te zijn getrouwd. Daar heb ik natuurlijk niets mee te maken gehad, maar dat ze eikaar in mijn les hebben leren kennen vind ik wel heel leuk." Het Emmaus is een fijne school met oog voor leerlingen en onderwijspres taties, maar ook voor de leuke dingen eromheen. De Leeuw verheugt zich ieder jaar op de Nacht van de Mu ziek, een evenement waarop leerlin- Zuidpias - Het college van de ge meente Zuidpias gaat verder met drie wethouders. Henk van der Torn die bij de begrotingsraad op 3 no vember jl. opstapte nadat zijn eigen fractie (WD) tegen de begroting stemde, wordt dus niet vervangen. Zijn portefeuille waaronder finan ciën wordt verdeeld over de reeds zittende collegeleden. Vorige week maakten de coalitie partijen bekend dat zij hebben be sloten om met z'n drieën verder te gaan (CU/SGP, CDA en PvdA). Zij hebben het college gevraagd de portefeuilles opnieuw te verdelen. Volgens Marnix de Romph die als fractievoorzitter van de grootste coalitiepartij als woordvoerder is aangewezen, ligt het in de lijn der verwachtingen dat wethouder Jan Verbeek de post financiën voor zijn rekening neemt aangezien deze al ervaring heeft op dit vlak. Vóór de gemeentelijke herindeling in 2010 was Verbeek namelijk wethouder financiën in Nieuwerkerk aan den IJssel. oplossing is gekozen, heeft volgens de coalitiepartijen te maken met de overtuiging dat hiermee 'de be stuurlijke continuïteit het best is gewaarborgd'. In een persbericht schrijven de coalitiepartijen:Door slaggevend hierbij is dat het zitten de college op elkaar is ingespeeld en over alle deskundigheid beschikt om Zuidpias de komende jaren te be sturen." Dat hiermee een wethou derssalaris wordt uitgespaard, heeft uiteraard ook meegespeeld. De fracties van de oppositiepartijen zijn inmiddels ook ingelicht en heb ben aangegeven geen bezwaar te hebben tegen de herverdeling. Wel is afgesproken om de werkdruk van het college goed in de gaten te hou den en om over drie maanden te evalueren over hoe het gaat. In de nieuwe samenstelling hebben de coalitiepartijen één stem meer. Hierdoor moet het college de raad eerder betrekken bij besluitvorming met het oog op het politieke draag vlak, schrijven de coalitiepartijen in hun persbericht. "Dit vraagt van het college een meer open bestuursstijl en van de raad sturing op hoofd lijnen en het voeren van een meer inhoudelijk debat." Het college buigt zich waarschijn lijk deze week nog over het herver delen van de taken. Dat voor deze Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van het Donkeredagenoffensief heeft politieteam Zuidpias samen met het Korps Landelijke Politie Diensten en de Vreemdelingenpolitie vorige week een verkeerscontrole uitgevoerd ge richt op het zogenoemde mobiel banditisme. Lelieveld 66 2914 CD Nieuwerkerk aan den IJssel Mobiel: 06-34206047 Peter de Leeuw temidden van Nieuwerkerkse Emmausleerlingen en collega Piet Goverde (rechts). Van 20.00 tot 2.25 uur op dinsdag 8 november scande de politie op de toegangswegen van en naar Nieu werkerk het kenteken van ieder voorbijrijdend voertuig. De voertui gen die een 'hit' gaven, werden door motorrijders naar de controleplaats aan de Hoogeveenenweg gebracht. Daar werden de voertuigen en de automobilisten verder gecontro leerd. Mobiel banditisme is het fenomeen waarbij criminelen via de snelweg een gemeente binnenrijden, snel hun slag slaan en vervolgens met de buit weer wegrijden. De ligging tus sen snelwegen en provinciale wegen maakt dat de gemeente Zuidpias veel last heeft van dit soort cri minaliteit. Nu de dagen korter worden, neemt het aantal woninginbraken toe. Dorpskerk Moordrecht Entree 5,- euro Zondag 20 november Inloop 14.30 uur Muziekedueatie- les 2-4 jarigen; 15.00-15.45 uur. Presentatie O.K! Zing en doe maar mee: 15.45-16.00 uur. Dorpshuis Swanla Burgemeester Klinkhamerweg 86 Zevenhuizen Info en aanmelden: info@zingendoemaarmee.nl www.zingendoemaarmee.nl en 0180-632829 Zaterdag 19 november 15.30 uur Advocaatconcert De Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk Entree 2,50 euro Info: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Vrijdag 18 november 20.00 uur; kerk open 19.30 uur Najaarsconcert Moordrechtse mu ziekvereniging Kunst na de Arbeid Van de 34 gecontroleerde voertui gen werden bij negentien voertui gen bijzonderheden gevonden. Er werden onder andere kleine hoe veelheden softdrugs aangetroffen. Ook bleek dat sommige bestuurders nog openstaande boetes hadden. In één voertuig werd inbrekerswerk tuig aangetroffen en hadden de inzittenden grote hoe veelheden geld op zak. De bestuurder en zijn passagier zijn aangehouden. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen MW" Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7