Burgemeester burgert in ZOE EEN UITDAGENDE DAN ZOEKEN WIJ JOU Kijk volgende week in het Hart van Holland Zorgvoorzieningen om trots op te zijn HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 23 NOVEMBER 2011 13 Mogens Domela Nieuwenhuis Nijegaard burgert in met Jantine Kats Terugblik op mooie inburgering Bredeweg 86c, 2761 KA Zevenhuizen twitter.com/intratuinoiso www.intratuin.nl intratuin r Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias haeeft het afgelopen jaar van vele raadsleden een uitnodiging ontvangen om in te burgeren. Hij maakte het afgelopen jaar nader kennis met zijn gemeente Zuidpias. De raadsle den hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij hebben de raadsleden burgemeester Kats meegenomen naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en is Kats van het uiterste noor delijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltuinen, ver enigingen en mensen gereisd. Kortom: een mooie mix aan activiteiten die deel uit maken van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u normaal gesproken meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plekken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias'voelen. Vandaag het laatste en tegelijkertijd een 'anders-dan- anders' deel: Mogens Domela Nieuwenhuis Nijegaard (PvdA) gaat niet met hem op stap, maar met de vrouw van de burgemeester, Jantine Kats. Mogens Domela schrijft over de inburgering met Jantine Kats: "Hoe vertel je de burgemeester dat het je leuk lijkt om zijn vrouw mee te nemen om in te burgeren in onze mooie gemeente? Beste Gert-Jan, ik heb er eens over nagedacht, maar ik denk dat ik het leuker zou vinden om met je vrouw in te burgeren... Niet dat ik jou wil passeren, maar op deze manier leer ik je ook vast beter kennen..." "Zo ongeveer moet het uiteindelijk geklonken hebben toen ik hem na een vergadering even informeel sprak. 'Ik denk dat Jantine dat leuk zou vinden en ik zal het aan haar voorleggen', aldus Gert-Jan Kats. De burgemeester liet hier gelukkig een van zijn kernkwaliteiten zien: analyseren en handelen. Kats bleek het goed ingeschat te hebben want zijn vrouw bleek het inderdaad leuk te vinden om met mij als gemeenteraadslid op werk bezoek te gaan. Enige telefoontjes later werd besloten om dit werk bezoek af te leggen bij twee voor de gemeente Zuidpias belangrijke zorgvoorzieningen, woon/zorg- complex de Meander en het Hos pice, beide in Nieuwerkerk aan den IJssel gelegen. Woensdag 16 september is het zover. Het kennismaken verloopt bijzonder prettig en het ijs is snel gebroken. Jantine blijkt een on dernemende, moderne, goed opge leide vrouw. Moeder van vier kin deren, zelfstandig, geïnteresseerd, onderhoudend, open en werkzaam als verpleegkundige op de afdeling chirurgie in het Groene Hart Zie kenhuis. Het eerste bezoek is aan het woon-/zorgeomplex de Meander. Behalve een allerhartelijkste ont vangst brengt de manager Gerda Brink ons uitvoerig op de hoogte van de zorgen rondom de ontwik kelingen binnen de zorg. Maar ook komen de mogelijkheden ruim aan bod die deze zorgvoorziening voor De Mennder ouderen in onze gemeente kan bieden. Van zelfstandige woon eenheden tot besloten wonen in kleine woongroepen voor demen terende bejaarden, alles wordt aangeboden. Daarnaast maken we kennis met het zogenaamde zorg- hotel, een soort tussenvorm tussen ziekenhuis en thuis. We sluiten af met een kopje koffie op de woon voorziening voor dementerende ouderen. Behalve confronterend ook zeer indrukwekkend om te zien en vooral mee te maken wat dementie voor je leven betekent. Voor meer informatie: www.zellingen.nl Ons tweede werkbezoek gaat naar het Hospice. Wetende dat het Hospice tot doel heeft om men sen in het laatste stadium van hun aardse leven te begeleiden naar hun laatste levensfase dwingt eerbied en respect af. Met gepaste terughoudendheid bellen we aan. De warme ontvangst, de warme uitstraling van het gebouw en het 'normale' woongevoel bij binnen komst is verrassend. De ontvangst is hartelijk, er wordt (gepast) ge lachen en mensen lopen door het 'huis'. Maar meteen voel je ook de zorgvuldigheid waarmee dit ge paard gaat. Deuren blijven in ons zichtveld dicht en ons was ook uitdrukkelijk te kennen gegeven dat ons werkbezoek alleen door zou kunnen gaan als de situatie dat toeliet. "De cliënten gaan im mers altijd voor". Het hospice blijkt in een bijzon dere behoefte te voldoen. Voor die bewoners van de gemeente Zuid- plas, maar ook van omliggende gemeenten die om welke reden dan ook niet thuis kunnen of wil len komen te overlijden, biedt het hospice uitkomst, ledereen is wel kom en de laatste fase staat volle dig in het teken van het afscheid. Hierbij wordt enkel in mogelijkhe den gedacht, alles kan worden ge organiseerd als de cliënt of familie daar behoefte aan heeft. Verant woordelijk hiervoor zijn drie vaste medewerkers en ongeveer zeven- tig(!) vrijwilligers. Opmerkelijk is dat het hospice bijna volledig zon der subsidie werkt. Door een zeer kleine bijdrage te vragen, maar vooral door giften, sponsoring en legaten weten ze deze voorziening draaiende te houden. Tijdens onze rondleiding bekijken we een van de kamers en de fami liekamer. We nemen met diep res pect afscheid. Hier mag Zuidpias, met eerbied, trots op zijn. Voor meer informatie: www.ijsselthuisml Wat een bijzondere ochtend. Ken nis maken met de vrouw van bur gemeester Kats, Jantine Kats, was een waar genoegen. Samen met haar werkbezoeken afleggen is voor herhaling vatbaar! En dan de hamvraag, ben ik meer te weten te komen over onze bur gemeester? Zeer zeker, maar ik schrijf niet alles in de krant. Een burgemeester moet tenslotte iets van magie behouden... Mogens Domela Nieuwenhuis Nijegaard Raadslid voor de Partij van de Arbeid Door: Gert-Jan Kats Met deze bijzondere inburgering komt er een einde aan mijn rondje door deze mooie gemeente. Een plek waar ik me, met ons gezin, goed thuis voel. Ik heb enorm genoten van de bezoeken, acti viteiten en fiets- en vaartochten. En ik heb goed geluisterd naar de ideeën en uitdagingen die tij dens gesprekken op tafel kwa men. Ook kijk ik met een prettig gevoel terug op de persoonlijke kennismakingen met vrijwel alle raadsleden. Ik bedank ieder een dan ook voor hun inzet om mijn inburgering te laten slagen. Indecemberbetrekkenwedeambts- woning en voelen we ons als gezin ook helemaal thuis in Zuidpias. Meer weten over de dagelijkse bezigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter via @gertjankats WEEKENDBAAN? Gerda Brink, Jantine Kats en Mogens Domela Nieuwenhuis Nijegaard in de Meander.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13