L GENDIJK Kinderburgemeester ontvoerd tijdens intocht Sint sSSiïr"' SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN Hennepkwekerij op Goudmos Orgelconcert in Oude Kerk Kraam Unicef in Rei gerhof en Dorrestein HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 23 NOVEMBER 2011 Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft woensdag 16 november aan de Goudmos een hennepkwekerij ontman teld. In de woning waren twee ruimten ingericht. In totaal trof de politie 360 hennep planten aan en er was sprake van diefstal van stroom. Nie mand werd aangehouden. Hennepkwekers veroorzaken schade en overlast door lek kage en stank. Vermoedt u dat er bij u in de buurt een hen nepkwekerij is? Bel de politie 0900-8844 of Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bekende organist Gerben Mourik verzorgt zaterdag 10 december een orgelconcert in de Oude Kerk aan de Kerklaan. Op het programma staan bij zondere werken uit Neder landse en buitenlandse or gelliteratuur en improvisatie. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 5,- euro voor volwassenen en 3,50 euro voor kinderen en CJP-houders. Kerk open vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie: www.gerbenmourik.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De campagne van Unicef heeft dit jaar als motto 'Kinderar beid; dat pikken we niet'. Voor deze actie is veel geld nodig. Bij de kramen van Unicef is op de eerste verkoopdagen, op 5 en 12 november, inmiddels al voor 600 euro aan kaarten, kalenders en cadeautjes ver kocht. De komende vrijdag middagen en zaterdagen zijn de kramen van Unicef nog te vinden in winkelcentra Reiger hof en Dorrestein. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat hij op zaterdagochtend 19 novem ber een bezoek had gebracht aan Moordrecht, stapte Sinterklaas 's middags op de boot en voer begeleid door boten van de Zeeverkenners door het kanaal naar het volgende dorp in de gemeente Zuid plas: Nieu werkerk aan den IJssel. Aan boord klonk muziek van Pietenorkest 'Tus sendoortje' uit Alphen aan den Rijn. Gadegeslagen door honderden kin deren en volwassenen die langs de kant stonden, kwam de boot aan bij de Gele Brug. Deze historische, mooi gerestaureerde brug uit 1882 ging gelukkig op tijd open. Een ongeruste burgemeester Gert-Jan Kats stond de Sint al op te wachten: kinderbur gemeester Charlotte Knop was ver dwenen! Kats: "Je herkent haar di rect, want ze draagt een hele mooie ambtsketen. Ik begrijp 'niet wat er met haar gebeurd kan zijn. Door Marianne Fortuin Wat bleek: de Zwarte Pieten had den Charlotte ontvoerd, maar ge lukkig was ze later bij de Sint aan boord gebracht. In het Oude Dorp werd aangelegd en ging het gezel schap aan wal. Sinterklaas: "Wat fijn dat jullie er allemaal zijn. We maken een tochtje langs de winkelcentra. Gepaste chique voor een heer op leeftijd: de heer Van der Dussen vervoert Sint met een Buick. Maar eerst wordt er gestrooid: niet met pepernoten, maar met muziek noten." Voorafgegaan door de mu zikanten van het pietenorkest liep Sinterklaas de Dorpsstraat in, waar hij vele kinderen de hand schudde en zijn dertig Pieten snoepgoed uitdeel den en met de kinderen op de foto Sint heeft vele handen geschud afgelopen zaterdag in Zuidpias. gingen. Omdat de Sint al een oude man is die niet zo lang kan lopen, stond er verderop een mooie antieke auto voor hem klaar, een Buick van meneer Van der Dussen. Deze bracht hem en een paar van zijn Pieten naar winkelcentrum Dorrestein. Ook winkelcentrum Reigerhof werd door de Sint bezocht. Om drie uur begon in het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat de gratis kindervoor stelling Henry's Sint Show, voor kin deren tot acht jaar. De kinderen kon den meedoen en ook hier kwam de Sint met zijn pieten nog even langs. Stichting Evenement organiseerde de intocht. Nico Kemp: "We zijn al vanaf vanmorgen zeven uur in de weer en ik denk dat we pas vanavond klaar zijn. De burgemeester heeft de Sin- terklaasvlag gehesen. Er lopen hier vandaag dertig Pieten rond, waarvan twintig uit Nieuwerkerk. Het is een feest om dit te organiseren en dat doe ik al 21 jaar. Het leuke is, datje nu de kindertjes ziet van de kinde ren van 21 jaar geleden." Niet alleen Sint en zijn Pieten maakten deze dag tot een feestelijke gebeurtenis, maar ook de vele verkeersregelaars, de mensen van de Zeeverkenners en de sponsors. Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaarlaaendiik.nl Brandingdijk 314, Nesselande Modern 3 kamer HOEKappartement met vn| uitzi Vraagprijs 249.000, k.k. Vrij uitzicht en balkon op de zoa £-199 000,k.k Vraagprijs IV^a^> Nieuwerkerk aan den IJssel, Pr Alexanderlaan \oA Hoekhuis me, Vraagprijs 239.000, k.k. ■a»**. O* IMiEEh NWWI

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15