klikken OP PAD MET DE wijkagent Van Wijnen wil boegbeeld worden Veel lege schoollokalen in Zuidpias onze website V.O.O.H. steunt Ouderen adviseur met nieuwe ruimte De intocht van Sint Nicolaas HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 23 NOVEMBER 2011 17 Op het moment dat ik dit schrijf zijn we druk bezig met de voorbereidingen voor een bijzondere dag voor de gemeente Zuidpias: zaterdag 19 november, de intocht van Sint Nicolaas. Vanaf het moment dat bekend werd dat de Sint weer komt, is een groot aantal mensen aan het werk. Zo bereidden de burgemeester en de kinderburgemeester zich voor om Sint en zijn pieten welkom te heten. Het is echt een topprestatie om iedere keer weer op tijd te zijn in de volgende dorpskern en vereist dan ook de nodige voorbereiding. Dan zijn daar de vrijwilligers van de diverse buurtverenigingen die zorgdragen voor de draaiboeken en de opbouw van de diverse podia. De muziekverenigingen die zorgen voor de muzikale ondersteuning bij het zingen van de sinterklaasliedjes en tenslotte de verkeersregelaars die zorgen voor de veiligheid rondom de aankomstlocatie en langs de route. Er komt dus heel wat bij kijken voordat de Sint en zijn gevolg welkom geheten kunnen worden. Ik kan uit eigen ervaring vertellen dat dit het allemaal waard is. Het is ieder jaar weer een genot om te zien hoe de kinderen, maar ook de ouderen genieten van de aankomst van Sint Nicolaas. Iedereen zingt uit volle borst de bekende Sinterklaasliederen mee. Je ziet de verschillende gezichtsuitdrukkingen bij de kinderen. De een is blij en enthousiast, de ander is wat angstig en onder de indruk. Persoonlijk vind ik dit een van leukste evenementen waar ik als wijkagent bij ben betrokken. Mijn taak bij de intocht is vooral het overzicht houden wat betreft de veiligheid rondom de aahkomstlocatie van de Goedheiligman in samenwerking met de verkeersregelaars. Als wijkagent ben ik erg blij met de goede samenwerking tussen en met de verschillende organisaties die de intocht van Sint Nicolaas organiseren. Samen kunnen wij zorgen voor een gezelhg, goed en veilig verloop van de intocht. Een groot woord van dank is dan ook op zijn plaats aan al de vrijwilligers die voor en achter de schermen heel veel werk hebben verzet. Hik dus snel naar Deze week: Tom Oostendorp, wijkagent Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel, .over een van de meest bijzondere dagen van het jaar. De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen by hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Vervolg van voorpagina Zuidpias - Meer dan twintig basisschoollokalen zijn ongebruikt in de ge meente. Dat meldde het college tijdens de commissie Maatschappelijke Ont wikkeling van 15 november. Daarnaast worden de richtlijnen van de omvang van lokalen landelijk aangepast. Wethouder Verbeek: "De scholen in Zuid plas lopen leeg. Door Erwin van 't Hof Joke van Gelderen (PvdA) isgeschrok- kenvan het hoge aantal lege lokalen en was benieuwd naar de reden. Ver beek: "De meest logische reden voor de leegloop van de scholen is natuurlijk het feit dat er sim pelweg minder kinderen in de ge- ag www.hartvanholland-online.nl meente aanwezig zijn." Daarnaast is er een andere reden voor de lege banken. "We zien dat enkele scho len veel minder last hebben van dit probleem. Waarschijnlijk heeft een groot aantal ouders de voorkeur om hun kind naar een bepaalde school te sturen." De demografische prognoses van het aantal kinderen in de gemeen te tonen aan dat het aantal leeg staande lokalen in de toekomst alleen nog maar gaat stijgen. "We moeten actie ondernemen, anders komen we over een aantal jaar met een groot aantal nutteloze gebou wen te staan." Het is al lange tijd een wens van het college om open bare ruimtes zo efficiënt mogelijk te gebruiken. "We moeten kijken of we de lokalen ergens anders voor kunnen inzetten. Dit kan door mid del van renovaties die ervoor zorgen dat het pand flexibeler kan worden gebruikt. Ook voor andere doelein den dan lesgeven." Op dit moment voert de gemeente Zuidpias - Ferry van Wijnen is voor nemens een ondernemersplan voor Trots op Nederland (TON) te schrij ven. Er mag best een en ander ver anderen binnen de partij, vindt de fractievoorzitter. Door Nicole Lamers Afgelopen weekend werd in party centrum La Baraque in Zevenhuizen door alle partijleden in den lande afscheid genomen van Rita Ver donk. De oprichtster van TON met een WD-verleden, die tevens ge schiedenis schreef als minster van Vreemdelingenzaken en Integratie, vindt het politiek gezien wel mooi geweest en wil zich volledig gaan richten op haar adviesbureau. Een duidelijke opvolger van haar is nog niet aangewezen, de partij wordt nu geleid door een interim-bestuur. De echtgenote van Van Wijnen, Mariska, maakt deel uit van dat in terim-bestuur. Zo worden de taken mooi verdeeld. Ferry kan zich dan volledig richten op de reorganisatie van de partij. "Afgelopen weekend is in ieder geval uitgesproken dat TON wil doorgaan. Maar de vraag is hoe. Functies zullen herschikt moeten worden bijvoorbeeld." Er zijn nog wel meer zaken die, wat betreft Ferry van Wijnen, aangepast mogen worden binnen de partij. "Onder het oude bestuur was de af stand tussen de fracties in het land en het landelijke bestuur best wel groot. Door betere communicatie moet dat veranderd kunnen wor den." Ook financieel moet er, wat betreft Van Wijnen, kritisch gekeken worden. Nu is het nog zo dat ieder lid van de partij een zelfde bedrag betaalt voor zijn lidmaatschap. "Er zijn partijen die onderscheid maken in gewoon lidmaatschap en actief lid. Financieel gezien is TON gezond, maar er is wel weinig geld te beste den. Als er straks landelijk campag ne gevoerd moet worden..." Volgens Van Wijnen moet het inte rim-bestuur zich ook gaan buigen over de vraag of de partij straks bepaald moet worden door één ge zicht of dat er voorlopig gekozen wordt voor een poule waarin kandi daat-lijsttrekkers zitten en die eerst maar eens opgeleid worden voor de functie van politiek leider en ge traind worden in media-optredens en dergelijke. overleg met alle basisscholen in de regio. "We zijn al tot de conclu sie gekomen dat schoollocatie de Hoeksteen technisch gezien als leeg gerekend kan worden. Daar is nu nog een handjevol klassen actief die we in andere panden kunnen onder brengen." Wat er dan met het leeg staande pand gaat gebeuren weet de wethouder nog niet. "Ik hoop dat daar dan een instantie zijn intrede kan doen die een maatschappelijke taak gaat vervullen," Naast het teruglopende aantal leerlingen moet de gemeente ook rekening houden met de landelijke* trends. Verbeek: "Steeds meer scho len ontwikkelen werkvormen naast het klassikale onderwijs. Het klas sieke grote klaslokaal wordt min der dominant en de behoefte aan andersoortige werkruimten groeit." Aan de hand van deze gedachten is de regelgeving rond het gebruik van basisschoolruimte onlangs landelijk op veel punten veranderd. Zo is de nieuwe minimumnorm van een les lokaal acht vierkante meter tegen over de 42 vierkante meter die het voorheen was, is een speellokaal niet langer verplicht en hoeft een school niet per se een verblijfsruimte voor het personeel te hebben. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuidplas - Een flinke groep sponsors heeft het mogelijk gemaakt een ontmoetings ruimte met balie en kantoor voor de Ouderenadviseur Zuidpias te realise ren op de begane grond van hoog- bouwflat De Meidoorn. De officiële ingebruikname van de kantoren vond 1 oktober plaats. De ontmoetingsruimte wordt per 1 fe bruari in gebruik genomen, werd donderdag 17 november bekend ge maakt. De bekendmaking werd luis ter bijgezet door overhandiging van een cheque van 500,- euro door Her man Wensveen van Plusmarkt Nieu werkerk. Dat is niet de enige sponsor; eerder gaven Vestia en Sluiterman Et van Loo al aan de Ouderenadviseur Zuidpias een financiële injectie van respectievelijk 1000,- en 4000,- euro te doneren. Paul van Bekkum, voorzitter dagelijks bestuur van de Vereniging Overkoepelend Orgaan Hoogbouwflats liet zich niet onbe tuigd en gaf nadrukkelijk aan dat de nieuwe locatie voor alle inwoners van de gemeente Zuidpias is bedoeld en sprak de vurige wens uit dat ou deren met behoefte aan contact de weg naar Meidoorn 1a zouden weten te vinden. Mattanja van Oudenaar den runt de organisatie en wordt bij gestaan door een aantal vrijwilligers waaronder coördinator Hendrik Frederiks, voormalig beheerder van de Batavier. Zij laat we- ten dat hulp van vrijwil ligers heel welkom is. De komende maanden wor den benut jt voor in- rich- JM Lelieveld 66 2914 CD Nieuwerkerk aan den IJssel Mobiel: 06-34206047 ting van de nieuwe ruimte, zodat alle ouderen die op de locatie langsko men voor contact, advies of gewoon een kopje koffie, een zitplek hebben. De inrichting zal 'de huishoudelijke en geborgen warmte van een ver trouwde huiskamer' meekrijgen. Van Oudenaarden liet in haar dank woord aan alle genodigden en spon soren nog wel doorschemeren dat ondanks het mooie bijeengebrachte budget zeker nog financiële midde len welkom zijn om naast de verkre gen inrichting, onder andere gespon sord door Beenhakker meubelen, accessoires aan te schaffen voor verdere inrichting. p Voor meer informatie: A I www.ouderenad- 1 viseurzuidplas. Jm nl of 0180- 310050. imimi 1 yp'piff

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17