Handen uit de mouwen voor inzameling Rotary brengt kinderen in plastic afval contact met kunst Gemeente: 'Fusies noodzakelijk voor voort bestaan instanties' www. odonhoogendoornnl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 NOVEMBER 2011 21 lj| Beeldende kunst info@scnz.nl O don H oogendoorn Alsof ze nooit anders doen: Kats en Hazelebach kwijten zich van hun taak om plastic in te zamelen. Moordrecht - Om het belang van gescheiden inzameling van plastic afval onder de aandacht te brengen, klom wethouder Arjen Hazelebach maandag 21 november op de vuiJniswagen. Hij nam burgemeester Gert-Jan Kats als gast mee en nadat de heren passende bedrijfskleding - een reflecterende jas en veiligheidsschoenen - hadden aangetrokken, reed chauffeur Cor van To ledo vanaf Land voor Water de route door Moordrecht. I \v Leerlingen van groep 6 van de Montessori School brachten in het kader van het project Art4Kidz een bezoek aan Villa Zebra. Door Marianne Fortuin Hun coach was Patrick Baas, mede werker van Promen, die elke maan dag de reguliere vuilnismannen helpt. Hazelebach: "Hij heeft ons precies uitgelegd waar we op moe ten letten wat de veiligheid van de wagen betreft en de inzameling van het plastic." Hazelebach heeft onder andere mi lieu en duurzaamheid in zijn porte feuille en hij gaf aan waarom afval scheiding belangrijk is: "Het plastic wordt hergebruikt en levert geld op: 600,- euro per ton plastic. Als de wagen vol is gaat die naar Sita in de Waalhaven. Daar wordt het plastic mechanisch gescheiden naar kleur en vorm en verwerkt tot grondstof. Tijdens deze rit hebben we gemerkt, dat het over het algemeen goed gaat in Moordrecht: van de duizend zakken waren er zes a zeven niet de voorgeschreven doorzichtige plas tic zak. Een ander belangrijk punt is, dat er alleen zacht plastic in de zakken gedaan mag worden, omdat hard plastic, zoals tuinstoelen, niet geaccepteerd wordt." De heren hadden er duidelijk zin in, want met grote armzwaaien verdwenen de plastic zakken in de vuilniswagen. Af en toe werd en ge stopt om de lading samen te persen, waarna men door de mist de weg vervolgde. Inzameling van plastic gebeurt in Moordrecht op maandag, een keer per twee weken. Op de andere maandag vindt de inzameling plaats in Zevenhuizen en Moerkapelle. Op vrijdag wordt de ene week de ene helft van Nieuwerkerk bezocht en de andere week de andere helft. In 2012 gaat er iets veranderen. Ha zelebach: Dan komt er een nieuw afvalbeleid, waarover we via de website en advertenties in Hart van Holland informatie zullen geven. Björn de Lange en Anton Verheul van de afdeling Openbare Werken van de gemeente Zuidpias wisten al te vertellen, dat de ophaaldag in Moordrecht, Zevenhuizen en Moer kapelle van maandag naar donder dag gaat. Dat heeft te maken met de feestdagen die op maandag val len en efficiency. De beide heren schatten in dat er in Moordrecht dit jaar tweeënhalf duizend kilo plastic is ingezameld; in Nieuwerkerk ligt dat rond de vier ton. De Lange: "We denken dat er nog wel 25°/o meer plastic kan worden ingezameld." Zuidpias - De Rotaryclub Nieuwer kerk aan den IJssel zette twee jaar geleden het project 'Art4Kidz' op. De bedoeling van het project is leerlin gen uit groep 6 van de basisschool in contact te brengen met kunst en andere creatieve uitingen. Het pro ject is nu het derde, tevens laatste jaar ingegaan. In oktober en november brachten circa zevenhonderd leerlingen uit de gemeente Zuidpias groepsgewijs een bezoek aan Villa Zebra in Rot terdam om gezamenlijk een aantal creatieve opdrachten uit te voeren. Zo ook leerlingen van de Montessori School uit Nieuwerkerk. Na een kor te uitleg en een filmpje gingen de kinderen aan de slag. Op de boven verdieping van Villa Zebra werden boeken en cd-doosjes gevouwen en op de begane grond volgden de kin deren diverse workshops. Voor meer informatie: www.villazebra.nl. Zuid pas - Door de fusie tot gemeente Zuidpias zijn veel verenigingen, stich tingen en instanties onzeker over de toekomst. De gemeente besloot al enige tijd geleden dat er voor de hele gemeente één basisvoorziening moet worden aangewezen voor onder andere sport, cultuur en jongerenwerk. Eén basis voorziening die dan ook aanzienlijk meer subsidie zal krijgen. Voor veel in stellingen is het daarom noodzaak om te fuseren, of er volgt een onvermij delijke opheffing. Door Erwin van 't Hof- Verschillende raadsleden spraken zich tijdens de commissieverga dering van 17 november zorge lijk uit over de onzekerheid die er nu heerst onder voorzieningen als muziekscholen, zwembaden en sportverenigingen die niet weten of zij als basisvoorziening worden geclassificeerd. Marijke Edel (CDA): We moeten als gemeente zoveel mogelijk aansturen op samenwer king, dan is er een grotere kans dat zoveel mogelijk verenigingen en instanties hun hoofd boven water kunnen houden." Dok het college raadt alle instan ts die in aanmerking komen als basisvoorziening aan om zich te richten op fusies of intensievere samenwerking. "Als bijvoorbeeld twee muziekscholen besluiten om autonoom te blijven, dan moeten zij allebei een aanvraag indie nen en wordt er door de raad een keuze gemaakt," zegt Wethouder Verbeek. "Eén van de twee scholen komt dan van een koude kermis thuis." Dit alles vat de wethouder samen onder de noemer 'Meer bur ger dan overheid'. "Het is een goede ontwikkeling dat iedereen nu gesti muleerd wordt om zoveel mogelijk de samenwerking met elkaar op te zoeken." Een groot aantal verenigingen, stichtingen en instanties heeft al aangegeven dat zij open staan voor fusies of intensievere samenwer king. Met name de muziekvereni gingen in de gemeente hebben aan gegeven dat zij hun krachten willen bundelen. "De gemeente helpt de muziekinstellingen hierbij met het geven van ondersteuning, het gaat de goede kant op", aldus wethou der Verbeek. Ook de bibliotheken spraken al eerder de wens uit om in de toekomst onder één vlag door te gaan. Verbeek: "De sportverenigin gen in de regio tonen zich eveneens zeer open voor een fusie." Enige haast is er wel bij voor de be trokken instanties. Voor de zomer van 2012 wordt vastgesteld wat de basisvoorzieningen gaan wor den. Verbeek: "Dan moet echt de knoop worden doorgehakt. Het zul len moeilijke beslissingen worden, maar we kunnen niet aan iedereen geld blijven geven. Dat is absoluut niet haalbaar." In 2013 zal de nieu we basisvoorzieningregeling wor den ingesteld. Vrijdag 25 november 18.00-21.00 uur Wintersfeeravond in de Dorpsstraat Moerkapelle Info: www.atelierartistique.nl en 079-5932715 Donderdag 24 november Jongerenactiviteit Build 't Blok - samen wensen, dromen en ideeën vormgeven. Info: marije@jeugdwerkzuidplas. nl Woensdag 23 november 16.30 uur Limonadeconcert 'kinderen voor kinderen' Aula Muziekschool, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.muziekschoolnieuwer- kerk.nl Vrijdag 25 november - 20.30 uur Live avond met bands en DJ Johan Visschers 't Blok in Nieuwerkerk aan den IJssel Entree: Euro 3,- Zaterdag 26 november 20.00 uur Concert Crazy Piano met Cor Bakker Dorpshuis Swanla Zevenhuizen. Entree 15,- euro Kaarten: corbakker@dekleine- trompetter.nl of 0180-756731 Info: www.dekleinetrompetter.nl Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21