Vliegende mijters en flirtende Pieten F 4 HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 23 NOVEMBER 2011 25 Door PetsPiet INTOCHT MOERKAPELLE erkapelle - Bezoek aan Neder land is voor Sinterklaas én zijn pieten leuk, gezeilirfen intensief. Zatétdaa 19 november bezochten we oflaer- meer Moerkapelle en Zevenhuizen 's Ochtends vefzamelehma eemkorte nacht slaap ('s nachts lopen we óvêr de daken); het was aan de ogen van de Pieten af te lezen. Vorig jaar schreef ik in de krant al over de intocht in Moerkapelle en Zevenhuizen. Waarschijnlijk is dat onder Zwarte Pieten goed gelezen want iedereen wilde mee. En wat waren we ook met veel Pieten dit jaar! In de media wordt gesproken over hoge werkeloosheid in Spanje maar ik merk er weinig van. Uit be trouwbare bron heb ik vernomen dat in Nederland wordt bezuinigd op cultuur maar ook daar merken we weinig van in het Pietenkamp: het Pietenorkest was weer aanwezig en dat kan weinig oren ontgaan zijn. Tegen tien uur trok de stoet door de kern van Moerkapelle. In de vlag genmast op het Raadhuisplein hing een grote rode vlag met mijters. Moerkapelse winkeliers hangen de vlag uit voor Sinterklaas. Onderweg naar het plein verloor Sinterklaas prompt zijn mijter maar leek zich niet te schamen. Voor een man van die leeftijd heeft hij een haardos waar menigeen jaloers op mag zijn. Met de mijter weer op toog Sint richting het Raadhuis plein. Daar werd hij ontvangen door gastvrouw Wanda van der Spek, bur gemeester Gert-Jan Kats en kinder burgemeester Charlotte Knop. Nu is het mijn taak als Perspiet om precies te volgen wat de Sint allemaal zegt. Echter de kinderen in Moerkapelle waren zo interessant dat bijna alles me ontgaan is. Interessant was de actie van Martijn (13). Hij had een stellage gebouw voor zijn filmcamera en filmde de intocht van de Sint. Ver boven de massa mensen torende zijn camera, bijna even hoog als de gehesen vlag. Toen ik weer naar beneden keek, kwam de 2-jarige Lars naar me toe. Hij overhandigde me een wortel voor het paard en als Lars nu voorgelezen krijgt kan ik hem vertellen: Amerigo heeft ervan gesmuld. Voor Gerrie Huurman (41) was het ook een bij zondere dag. Samen met een vrien din en de Moerkapelse ondernemers heeft ze Sinterklaas geholpen om de intocht op poten te zetten. "Het is lekker druk! Mensen komen voor de gezelligheid maar natuurlijk bovenal voor de Sint." Traditioneel wordt in Op Moer afge sloten. Ook Sven (5) is aanwezig om daar naar het toneelstuk van de pie ten te kijken. Wat hij in zijn schoen wil, weet hij al. "Een krokodil. Wel een waar ik mee kan knuffelen." Omdat krokodillen nogal groot zijn en bijna niet in een schoen passen, zal hij zijn vaders schoen neerzet ten. Slimme jongen, die Sven. Om in Op Moer bij zijn stoel te komen moest de Sint zich een weg banen door het publiek, en dat ging maar net met de drukte. Enkele pieten waren in gesprek met de kinderen, twee andere Pieten zaten gewoon te flirten met Moerkapelse meisjes! Deze dames waren al te groot om mee te kunnen in de zak en aan de gezichten te zien, baalden de pieten daar wel een beetje van... Sinterklaas heeft tijd voor iedereen Kinderburgemeester Charlotte Knop in gesprek met Sinterklaas. Met je neus tegen de drankhekken om een glimp van de Goedheiligman op te vangen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25