Oud zorgcentrum en speelplek Leliestraat ruilen mogelijk van plek Ooievaar naar school Verdachte van zakkenrollen aangehouden Keukenbrand Rottelaan: alles nu of alles later HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 NOVEMBER 2011 27 Zevenhuizen - De speel- en hangplek aan de Leliestraat blijft behouden, on danks nieuwbouw van zorgcentrum De Zevenster. Wethouder Bosman deed die toezegging in de commissie ruimte van dinsdag 15 november. De locatie zal wel aangepast worden omdat de nieuwbouw geen ruimte laat voor een speelplek op de huidige locatie. De kans is groot dat het parkje zal verkassen naar de plek van de huidige Zevenster. Omwonenden zijn daar niet blij meer. Door Pepijn de Groot Namens het actiecomité van om wonenden sprak Ben Verschoor de commissieleden toe. Hij maakte duidelijk dat de omwonenden be treuren dat bij de nieuwbouwplan- nen geen plek lijkt te zijn voor het behoud van de speelplaats aan de Leliestraat. Verschoor benadrukte op zich niets tegen de nieuwbouw van De Zevenster te hebben en op perde eerder al het idee het bouw plan een kwartslag te draaien zodat ook het park grotendeels behouden kan blijven. "De weg is er, nu de wil nog", aldus Verschoor. Verschillende commissieleden be treurden de ophef over de speel plek. "Zo'n mooi plan, zoveel steun en toch een probleem", verzuchtte Minou Woestenenk (D66). PvdA'- er Johan Helmer benadrukte dat de speelplaats aan de Leliestraat moet worden behouden. "Ook tij dens de bouw moet er een plek zijn om hangjeugd op te vangen. Het is doodzonde als jongeren vervreem den van deze plek." Wethouder Bosman reageerde: "We doen er alles aan om de bewoners tevreden te stellen, maar we zul len nooit honderd procent bij elkaar komen." Van het compacte model is eerder afgeweken omdat het te massaal was. Het gevolg was dat de bouwhoogte gereduceerd werd van zes lagen naar vier lagen. "Dat vraagt meer* ruimte en verklaart waarom er geen ruimte is voor het park", aldus Bosman. Dat er aan de Leliestraat een speel- en hangplek moet blijven, staat ook voor de wethouder buiten kijf. Bosman: "Wij zullen zorgen dat het park blijft. Met de klankbordgroep, waar ook bewoners in deelnemen, gaan we kijken waar de ruimte ge compenseerd kan worden. Wat niet Een deel van het park aan de Leliestraat. Op deze locatie moet De Zevenster komen, op de locatie van De Zevenster moet het park komen. kan blijven, wordt gecompenseerd op de locatie van de huidige Zeven ster." Na afloop van de vergadering gaf actiecomité accepteert niet dat het park op de huidige locatie verdwijnt en we houden het tegen zolang we kunnen. Ons comité wil a. de nieu we Zevenster en b. het parkje en de. tafel gaan met alle partijen en we doen allemaal wat water bij de wijn, moet het opgelost kunnen worden." Bestemmingsplan De Zevenster wordt in de gemeenteraad van 29 Verschoor als commentaar: "Het speelplaats behouden. Als we om de november opnieuw besproken. Zevenhuizen - Ooievaars besluiten steeds vaker gedurende de winter in Nederland te blijven. Het 'boeg beeld' van De Eendragt, vastge ketend aan de gevel van de basis school, kijkt bijna verliefd op naar het zojuist gelande exemplaar. Na een korte pauze vervolgde de ooi evaar zijn vlucht, niet voordat een van onze lezers dit plaatje had ge schoten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie heeft op maandag 21 november rond 16.45 uur een 30-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden op verdenking van zakkenrollen. Een 55-jarige vrouw uit Nieuwerkerk aan den IJssel werd in een supermarkt in winkelcentrum Reigerhof aangesproken door een man. De vrouw controleerde vlak na het gesprek of zij haar portemonnee nog had en ontdekte dat deze weg was. Ze ging direct naar haar bank, die vlakbij was. Daar zag ze de man die haar had aangesproken bij een pinautomaat staan. De vrouw riep dat hij haar portemonnee had ge stolen en omstanders hielpen haar de man vast te houden. De man is meegenomen door de politie naar het politiebureau. Van haar bank hoorde de vrouw dat er kort daar voor een groot geldbedrag van haar rekening was gehaald. De politie onderzoekt de betrokkenheid van de man bij de diefstal. Moerkapelle - In een woning aan de Hollevoeterlaan brak op donderdag 17 november rond het middaguur brand uit in de keuken. Navraag bij de politie leverde nog geen uitsluitsel op over de oorzaak. Op het moment van de brand was er niemand in het huis aanwezig. Zuidpias - De provincie Zuid-Holland wil wegens geldgebrek de aanleg van de Verlengde Rottelaan faseren tot na 2020. De korte Rottelaan wil zij wel alvast aanleggen. Wethouder Rinus Bosman ziet hier niets in. Het is alles nu of alles later. Hij vindt hierin de commissie Ruimte aan zijn zijde. Door Christine de Vos De Rottelaan is de nieuwe naam voor de Veilingroute die van Moor drecht naar Zevenhuizen moet lo pen en tevens de weg die de drukte op de Al 2 en A20 moet temperen. Omdat de opbrengsten uit de Zuid- plasontwikkeling achterblijven bij de verwachtingen, komt ook de deel van de bijdrage van de Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias 'ROZ) aan de Verlengde Rottelaan 'Noordeinde - N209) later beschik baar. De keuze om te faseren is niet al leen financieel van aard. De aan sluiting van Verlengde Rottelaan op de N209 is in 2010 in het kader van versobering aangepast. In dit ont werp sluit de Verlengde Rottelaan aan op de N209 ter hoogte van het buurtschap Kruisweg, dat hiermee feitelijk in tweeën wordt gedeeld. Dit heeft geleid tot grote weerstand bij bewoners en de gemeente Lan- singerland. Lansingerland wil mee denken over de aanleg van de Ver lengde Rottelaan, maar dan alleen met het oorspronkelijke tracé direct langs de Al2. Dit is momenteel niet haalbaar. Door het faseren ontstaat de ruimte om in gesprek te gaan met de gemeente Lansingerland. Fasering van de Verlengde Rottel aan heeft vooral negatieve gevol gen voor de kern Moerkapelle en de glastuinbouw ten noorden van de A12. De korte Rottelaan is van belang voor de nog aan te leggen glastuinbouw tussen de Juliana- weg en de Bredeweg. De Bredeweg kan eigenlijk geen extra belasting meer hebben. Het verkeersaanbod op de Julianaweg is van dien aard dat deze ook via het Noordeinde kan worden afgewikkeld, zo schijft Grontmij die in opdracht van de ge meente Zuidpias de gevolgen van fasering onderzocht. Volgens Bosman en de commissie Ruimte zet alleen de korte Rottel aan, zonder de lange variant, geen zoden aan de dijk. Gedeeltelijke aanleg van de Rottelaan brengt on gewenste verkeersstromen met zich mee voor Zevenhuizen en Moerka pelle. De korte Rottelaan is vooral van belang voor glastuinbouwgebieden die er nu nog niet zijn. Commissie en wethouder zijn het eens: zowel de korte als de Verlengde Rottelaan worden gefaseerd en gekoppeld aan andere ruimtelijke ontwikkeling in de omgeving. Eerst bewegen dan bouwen blijft het devies. (lezersfoto)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27