Jon vcifv Jen Broek 'mMm ainètylwa BP VAN GENNEP ELK WEEKEND Sint gaat voor Oeganda Sinterklaas Ateliers sit and go Gerry Weber Ore amstar lerres Roberto Sarto Gardeur Blue Willi's bp KWARTJE VAN KOK TERUG! zaterdag en zondag "korting diesel -€ 8 cent euro 95 11,3 cent Ipg -€ 14 cent 'korting is cent per liter en alleen bij betaling met bankpas LANDWIND CV-9 AUTOMOBIELBEDRIJF 'T CENTRUM www.landwind.eu Als u een afspraak heeft tussen sinterklaas en de kerst hangt er voor u een cadeautje in de kerstboom Dorpsstraat 37 2841 BG Moordrecht Tel: (0182) 37 26 28 Openingstijden: dinsdag t/jri zaterdag 9.30-17.00 uur wel eens verteld dat sommige kin deren bang voor hem zijn, maar het is een echte kindervriend en weet dat in Moordrecht alleen brave kin deren wonen." Overal waar de Sint en pieten komen wordt het al snel een groot feest. "Sinterklaas is elk jaar weer dolenthousiast om zoveel mogelijk kinderen te ontmoeten in het dorp," zegt Monirah. "Er zijn nu genoeg pieten in het dorp aanwezig om bij iedereen langs te komen." In 2010 deed de Goedheiligman samen met zijn pieten een soort gelijke actie. "Dat was een groot succes, ze hebben toen veel geld kunnen ophalen voor het goede doel." In de toekomst staan nog andere acties op het programma om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de bouw van de school. Zo staan vrijwilligers van de werkvakantie naar Mpigi op 17 december op de kerstmarkt, wordt er een Nieuwjaarsduik geor ganiseerd en vindt er op 7 januari een concert plaats van Jan Vayne. Voor twintig euro komen twee zwarte pieten een kwartier bij u langs en voor dertig euro word: deze twee pieten vergezeld do de Sint. Voor vijftig euro komt het drietal een half uur lang. De Agen da-Piet is tot 28 november bereik baar via 06-27180007 of werkva- kantiempigi@gmail.com. volgen (neem uw oude kaarsen mee!) en een workshop 'bloe men maken'. De toegang is vrij. Voor meer informatie: sinterkls s- ateliersinmoordrecht.blogspot. com, feltgood@hotmail.com of 06-36203686. ontuierp aanleg renovatie onderhoud UUilt u uuu tuin laten vernieuwen, veranderen, ophogen of herstellen? laat ons dan nu een tekening en offerte makenl Dan kunnen ujij snel bij u aan de slag en kunt u gaan genieten van een mooie tuinl AMBACHTWEG 40 MOORDRECHT 0182 370414 flmbachtuieg 20 - 2841 12 Moordrecht - Tel: f01821 37 OS 38 Mob: 06 - 51 15 94 20 info@hovenierjanvandenbroek.nl - www.hovenierjanvandenbroek.nl Moordrecht - De Sint en zijn Pieten zetten zich dit jaar in voor een bij zonder goed doel. De bouw van een school in Oeganda. Dit doen zij door kinderen in heel Moordrecht een onvergetelijke avond te bezorgen. "Sint en Piet gaan er dit jaar een groot feest van maken. Door Erwin van 't Hof Moordrecht - Sieraden van Ma- deByMirjam, kleding van Thongbai Tatong, een vilten hoed van Felt- gOOOD, kaarsen van Natuurlicht, een kookschort van Moi Aussi, een wanddecoratie van Les Moineaux Décoration, bloemencreaties van Nian en kunst van Pourquoi Pas; al deze producten zijn te zien en te koop op zaterdag 26 en zon dag 27 november van 11.00 tot 17.00 uur tijdens het 'Open Huis vol handgemaakte artikelen voor groot en klein' aan de West Ring dijk 39. Belangstellenden kunnen een workshop 'kaarsen gieten' Sit and Go hairstyling Moordrecht Oostbuurtstraat 4 0182-359201 Openingstijden: Dinsdag 10.00 - 17.30 Woensdag 10.00 - 17.30 Donderdag 10.00 - 21.00 Vrijdag 10.00 - 21.00 Zaterdag 09.00 - 15.00 Monirah Schep snapt wel waar om de pieten altijd zo vrolijk zijn. "Het lijkt me geweldig om een piet te zijn. Je kan lekker doen wat je maar wilt. Laatst sprong er één in een winkelkarretje. Ik heb ook wel eens gezien dat er een Piet zo bij opa op schoot sprong, een ander begon gewoon te voetballen in de huiskamer." Hoewel de Pieten re gelmatig ondeugend zijn bedoelen ze het natuurlijk altijd goed. "Als ze het echt te bont maken komt Sinterkaas tussenbeide om orde op zaken te stellen," vult Ruben Schep aan. "Hoewel hij door de drukte ook foutjes kan maken. Soms vergeet hij te bukken bij de deur waardoor de mijter ineens op de grond ligt." Het geld dat de Sint met de bezoek jes verdient gaat naar de opzet van een school in Mpigi in Oeganda. De grond is er ai, maar de gebouwen moeten de mensen uit het dorp zelf bij elkaar zien te sparen. De bouw ligt hierdoor al drie jaar stil. De tijdelijke gebouwde rieten school Sint en zijn pieten staan klaar om veel bezoekjes af te Ieggen. is dit jaar ook ingestort. Monirah: "In de zomer van 2012 gaan acht tien jonge vrijwilligers vanuit de protestante gemeente De Stroom naar Mpigi om te bouwen aan een toekomst voor de jongeren in het dorp." Ondanks deze serieuze doelstelling is het tijdens Sinterklaas vooral de bedoeling dat er veel lol wordt gemaakt. "Sinterklaas en de pie ten vinden het geweldig om bij de mensen thuis langs te komen," zegt Ruben. De Sint is dan ook niet van plan om iemand uit Moordrecht met de zak mee te nemen. "Hij heeft me de betaalbare MPV vanaf I 4»495j— Ook verkrijgbaar in Flexfuel/LPG 1.6 liter motor LANDWIND ÊttyK 1.2-3 Westringdijk 7 - 2841 IV Moordrecht - Tel. 0182 372499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 32