Spannende avonturen bij intocht Sinterklaas Nationale Oogcollecte Jacobse heeft rapidtitel al in zicht HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 23 NOVEMBER 2011 35 Schaken INTOCHT MOORDRECHT Meet ft greet: is er nog iets over Zwarte Piet Moordrecht - De Nationale Oogcollecte wordt gehouden van 28 november toten met 3 december. In heet Nederland gaan collectanten op pad om geld in te zamelen voor projecten voor blinden, slechtzienden en mensen met een oogaandoening. Vol verwachting klopt ons hart. Moordrecht - Een week n:iJat>o<; Sim in Nederland is aangekomen, bracht ■en bezoek aan MoofdrechtWp zaterdag \9 november kwam hij zoals gèw. onlijk met de boot aan bij de kj/estringdifk, wdbr honderden kinderen met hun familie-op hem stonden te wachten. Ook burgemeester Gert-Jan Kats en kinderburgejmeester Chöt(ptte Knop stojiden klaar om de Sint te ont vangen. Sinterklaas 'was duiaelm^tle- deindruk van de kinderburgemees ter: "Ik vind je een fantastische kipderburgémeesteres." Kgts heette de Sint welkom: "Ook'namens de'vaders, moeders/pma's en opa f, die stiekem hun schoen zetten.Sinterklaas: "Ik kom in de hele gemeente Zuid plas, maar hier in Moordrecht is het het gezelligst. Door Marianne Fortuin Voor de boot met de Sint aankwam werd de kinderen verteld dat er weer spannende dingen waren gebeurd. Deze gebeurtenissen zijn de afge lopen weken via de website www. dikkepieten.nl te zien geweest. De boze tovenaar Ta wil de machtigste tovenaar van de wereld worden. Dat probeert hij te bereiken door de ta lenten van de mensen af te pakken. Zoals het talent van de elektricien, die niet meer voor stroom kan zor gen, of de automonteur die een ver keerde auto meegeeft. Ook de Dikke Pieten zijn het slachtoffer geworden van Ta de Talenten Tovenaar: hij heeft hun zangtalent afgenomen. Als de Dikke Pieten proberen te zingen, komt er een heel erg lelijk geluid uit hun mond. Ze zouden eigenlijk een optreden hebben in Ahoy, maar dat is daardoor helemaal mislukt. De groot ste zorg van de Dikke Pieten is echter dat Ta het talent van Sinterklaas te pakken wil krijgen. De tovenaar had zijn grot in het ka naal getoverd en nadat de Sint op het podium had plaatsgenomen, liet de tovenaar zijn twee in het zwart geklede helpers - de trollen - los. Sinterklaas zet voet aan vaste wal. Die werden met het bakje van de hoogwerker aan land gebracht, ter wijl de tovenaar kakelend en gemeen lachte. Gelukkig liep ook dit spannende avontuur weer goed af: de tovenaar en de trollen gingen in rook op en de Dikke Pieten hadden hun stem terug. Ze zongen terwijl de band speelde bekende liedjes als de Jump en zorgden voor een opperbeste sfeer. Sinterklaas nam afscheid van de beide burgemeesters en gaf hen een cadeau: "Een doos met gouden munten, voor het begrotingstekort in de gemeente Zuidpias." Tot slot zong er in het bakje van de hoogwerker zangeres Toos, waarna de Sint op weg ging naar het volgende dorp in de gemeente Zuidpias: Nieuwerkerk aan den IJssel. De opbrengst wordt besteed aan twee projecten. Het eerste project richt zich op oorzaken en behande ling van leeftijdgebonden macula degeneratie (LMD), slijtage van het netvlies. Een afdoende behandelme thode is nog niet gevonden, daar voor is meer kennis over de oorza ken nodig. Bij eerder onderzoek is ontdekt dat roken en voeding in vloed hebben op het ontstaan van leeftijdgebonden macula degenera tie. Nu wordt onderzocht welke rol erfelijkheid speelt. 'n het tweede project staat maat schappelijke participatie door blinde en slechtziende mensen met een verstandelijke beperking centraal. Het gebruik van moderne infor matietechnologie, zoals e-mailen, chatten, twitteren, pinnen, online bestellen of bankzaken regelen is voor hen niet vanzelfsprekend/Het FabLab wil daar verandering in brengen. Dit IT-ontwikkelcentrum biedt mensen met een meervoudige beperking IT-oplossingen die voor hen op maat gemaakt zijn. Voor meer informatie: www.oogcollecte.nl Bij LMD verdwijnt het scherpe zien en blijft midden in het beeld een vlek achter. Moordrecht - Na twee van de vier speelronden heeft Léon Jacobse na een honderd procent score, 25 pun ten, in de tweede ronde inmiddels een ruime voorsprong op zijn naaste concurrent Pim te Lintelo. Naast ver lies tegen Jacobse verspeelde Te Lin telo in deze ronde ook punten met een remise tegen Frank Visser, de nummer drie in groep A. Gerard van der Wouden duikelde na vijf nullen van plaats zes naar 24. Ook de twee zeges van Ad Multem en de enkele winstpartij van Arie Macdaniël wa ren voor hen onvoldoende om zich bij de eerste zes te handhaven. Uit groep B promoveert Leen Boonstra naar groep A. In groep B verrassen de uitslagen van gepromoveerde C- groepers uit de vorige ronde. Lotte van der Wouden verraste Aad van den Berg en snoepte ook Boonstra een remise af. Voor Frank Penders was er tegen Boonstra zelfs een heel punt. Voor zowel Aad van den Berg als Lotte van der Wouden was de score in deze ronde net niet vol doende om zich bij de eerste twaalf te handhaven. Voor hen dus wellicht groep C in de derde speelronde. In groep C een uitstekende score van Aad van der Meer. Hij klom er mee naar de derde plaats op de ranglijst en kan de volgende ronde in groep A aan de slag. Ook Rien Duine ver speelde maar een enkele punt en keert terug naar groep B. Voor Mari an Schoonerwoerd, de winnares van groep D uit de eerste ronde, was de tegenstand te sterk. Ook voor Casper de Pijper bleef het bij de winstpar tij tegen Marian Schoonerwoerd. Zij werden op de ranglijst gepasseerd door de nummers een en twee van groep D, Marten Evengroen en Teus Boere, die in deze laatste groep de lakens uitdeelden. Stand aan de kop: 1. Leon Jacobse 69, 2. Pim te Lintelo 61, 3. Aad van der Meer 53.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35