klikken D66 bezorgd om beschermd dorpsgezicht Moordrecht Kleuterdans op Muziekschool c Schaken m Joey Vollebregt moeizaam naar derde plaats College Zuidpias krijgt het drukker Gelijkspel jeugdschakers in massakamp Scouting Moordrecht zoekt nieuwe locatie Huiselijk geweld in Hollands Midden HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 NOVEMBER 2011 37 Judo Moordrecht - Claudia Wolff (D66) maakt zich zorgen om het behoud van het dorpsgezicht Moordrecht. In januari heeft de Tweede Kamer een wetswijzi ging aangenomen die de regels voor monumentenzorg aanzienlijk versoe peld. Wolff legt in dit verband de link met het oude raadhuis in Moordrecht dat door de gemeente onlangs zo goed als verkocht is. Door Christine de Vos Onderhoud en interne verbouwin gen aan rijksmonumenten, maar ook verbouwingen aan niet monu mentale panden in een beschermd dorps- of stadsgezicht worden ver- gunningvrij mits de monumentale waarde van het pand niet wordt aangetast. Het zorgwekkende is volgens Wolff vooral dat het ge wone vergunningvrij bouwen ook wordt geïntroduceerd in de door het rijk aangewezen beschermde stads- en dorpsgezichten. Op alle achtererven die niet grenzen aan openbaar toegankelijk gebied mo gen dezelfde vergunningvrije bijbe horende bouwwerken verschijnen als elders: zowel schuren, serres, dakkapellen en schuttingen als grotere bebouwing voor zover het bestemmingsplan dit toelaat. "Wat betekent dit voor het oude raadhuis in Moordrecht?" vroeg Wolff zich af. "Een belangrijke re den voor ons om in te stemmen met verkoop was dat het pand deel was van beschermd dorpsgezicht en er dus geen gekke dingen mee konden gebeuren." Wethouder Bosman beloofde te onderzoeken welke gevolgen de wet voor Moordrecht kan hebben. Hij gaf aan dat de gemeente door gedetailleerde bestemmingsplan nen nog wel enige invloed kan uit oefenen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Muziekschool start zaterdag 26 november met een korte cursus kleuterdans voor kinderen van vier en vijf jaar. Voor meer informatie en aanmelden: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Zevenhuizen - Joey Vollebregt, lid van TimmersSportEtFitness nam zaterdag 19 november deel aan de Open Internationale Zuidlandse Judokampioen schappen met meer dan driehonderd deelnemers uit diverse landen. Joey kwam uit in de categorie '1994 en later', dus eigenlijk een soort -18 jaar, wat een jaar ouder is dan waar hij normaal in draait. In zijn eerste partij was hij uitgeloot en mocht hij blijven zitten. In de tweede partij had Joey de overhand en kwam met een Yuko voor. Vervol gens werd hij gediskwalificeerd en verloor de partij. Hij had namelijk de benen van de tegenstander gepakt om een worp te maken. Dit mag wel, maar dan moet dit vooraf gegaan worden door een techniek van jezelf of van de tegenstander. Zo belandde Joey in de verliezersronde. De derde partij werd binnen een paar seconden vrij snel gewon nen met een mooie schouderworp. De vierde partij duurde wat langer. Ma wat kleine resultaten (yuko's) gingen ze verder op de grond waar Joey het mooi afmaakte met een houdgreep. De vijfde partij won Joey snel met een mooie heupworp. De zesde partij was een slijtageslag, maar middels een mooie uchimata, heupworp, behaalde hij een vol punt. De zevende partij ging om de derde plaats en evntueel voortgang naar de halve finale. De partij ging gelijk op. Joey had een paar leuke technieken die helaas niet tot een score leidde. In de laatste 30 secon den maakt de tegenstander ook een klein punt (yuko). Joey probeerde nog van die laatste seconden wat te maken, maar dit leverde niets op. Een derde plaats was een feit. Joey kon tevreden zijn, want degene waar hij van verloor, won later de finale. Zuidpias - De collegeleden van de gemeente Zuidpias krijgen het drukker. Besloten is om de taken van voormalig wethouder Van der Torn, die op 3 november opstapte na de begrotingsraad, te verdelen over de reeds zittende wethouders en burgemeester Kats. Zo neemt laatstgenoemde Economische Zaken, Personeel en Organisatie en ook ROZ/Grondbank voor zijn rekening naast zijn huidige takenpakket. De laatste jaren speelt de jeugd van De IJssel jaarlijks tweemaal een massakamp tegen de jeugd van schaakvereniging Messemaker 1847 uit Gouda. Tot nu toe was Messe maker steeds de sterkste. Ditmaal eindigde de wedstrijd in een 9-9 gelijk spel dankzij overwinningen van Harm Hoogeveen, Neal Twigt, Storm Revet, Martin van Noort, Jent Imelman, Sydney van der Hoek, Ra mon van Ek, Bink Revet en Jeroen Pons. Een prima prestatie voor de Moordrechtse jeugd. In de tweede ronde in de strijd om de Groene Hart Jeugdcup wisselend succes voor de twee jeugdteams van De IJssel. Het eerste team verloor van 3-Torens 1 uit Bergschenhoek en Klim-Op 2 uit Capelle aan den IJssel. Winst was er echter tegen RSR Ivoren Toren uit Rotterdam. Daarmee handhaafde het team zich in groep twee. Het tweede team verloor in groep vier van Klim-Op 4 en tegen zowel 3-Toren 2 als CSV uit Capelle aan den IJssel werd het een gelijkspel. Scouting Moordrecht is in overleg met de gemeente over een nieuwe locatie van de vereniging. Dat liet Wethouder Jan Verbeek weten tij dens de commissie Maatschappe lijke Ontwikkeling op 15 november. "De gemeente heeft al een tweetal prettige gesprekken met de Scou ting gevoerd," vertelde Verbeek. Binnenkort gaan beide partijen weer om de tafel. Waar de nieuwe locatie wordt opgezet wil de wet houder nog niet prijsgeven. "Het lijkt me niet verstandig om dit nu al openbaar te maken. Dat gebeurt pas als we er zeker van zijn dat alles daadwerkelijk doorgaat." Wethouder Verbeek neemt finan ciën over naast hetgeen hij zich al mee bezighoudt: Maatschappelijke Ontwikkeling. Eerder had Marnix de Romph, fractievoorzitter van de grootste coalitiepartij CU/SGP al laten doorschemeren dat de kans groot was dat Verbeek over het geld van de gemeente zou gaan, aan gezien hij de nodige ervaring heeft op dit gebied. Verbeek was voor de gemeentelijke herindeling in 2010 wethouder financiën in Nieuwer kerk aan den IJssel. Wethouder Hazelebach gaat zich de komende tijd ook bemoeien met alle vraagstukken die te maken hebben met Werk en Inkomen. Ook 'recre atieschappen' komt bovenop zijn huidige takenpakket. Wethouder Bosman tenslotte neemt het pro ject Zuidplaspolder extra voor zijn rekening en hij neemt zitting in de stuurgroep Hollandsche IJssel. Over drie maanden komt er een eva luatie. Dit om met name de werkdruk van het zittende college te peilen. De keuze om te gaan voor een her verdeling van de taken en niet om een extra wethouder aan te trekken wordt in het persbericht van de ge meente omschreven als 'bestuurlijke continuïteit' die door deze oplossing gewaarborgd zou zijn. "Het zittend college is goed op elkaar ingespeeld en bovendien beschikken zij samen over alle deskundigheid om Zuidpias goed te kunnen besturen", zo staat geschreven in het persbericht. Op 3 november stapte wethouder Van der Torn op na een breuk in de coalitie. Zijn eigen partij, de WD, stemde tegen de Programmabegro ting 2012-2015 vanwege de verho ging van de onroerende zaakbelas ting (ozb). 'De buren schreeuwen de hele avond al alles bij elkaar en volgens mij worden er ook klappen uitgedeeld.' De politie krijgt regelmatig meldin gen binnen van huiselijk geweld. Het afgelopen jaar heeft Politie Hol lands Midden bijna 1600 meldingen gekregen. De politie wil huiselijk geweld achter de voordeur vandaan halen en slachtoffers stimuleren om aangifte te doen. Atty Geerling, co ordinator huiselijk geweld, roept op om ook een vermoeden te melden: "Het taboe dat rust op huiselijk ge weld moet doorbroken worden. Als politie willen wij slachtoffers van huiselijk geweld helpen. De daders willen wij aanpakken en laten zien wat de mogelijkheden zijn om zich te laten helpen om agressief gedrag in toom te houden." Huiselijk geweld is geweld dat door iemand uit de huiselijke kring van het slachtoffer wordt gepleegd. Bijvoorbeeld door gezinsleden, een huisvriend of een ex-relatie. Huisverbod Aan de hand van een risicoanalyse van een speciaal opgeleide hulpof ficier van justitie, dit is altijd een medewerker van de politie, kan de burgemeester van een gemeente besluiten om een huisverbod op te leggen voor minimaal tien dagen. De verdachte mag dan tien dagen niet het huis in. Ook mogen de verdachte en de rest van het gezin minimaal tien dagen geen contact met elkaar hebben. Het wordt ge zien als een rustperiode, waarbij de hulpverlening in gang kan worden gezet. Het huisverbod kan verlengd worden met maximaal 28 dagen. Wat kan de politie doen? De politie gaat langs bij de woning waar het huiselijk geweld zich af speelt. Ook wanneer er zich bijvoor beeld net een mishandeling heeft voorgedaan en het slachtoffer wil geen aangifte doen, kan de politie samen met justitie de zaak ambts halve vervolgen. Een dader kan dan vervolgd worden zonder dat er aan gifte tegen hem is gedaan. Naast de politie bieden meerdere instanties hulp zoals het Steunpunt Huiselijk Geweld, het Meldpunt Zorg- en Overlast of het Advies- en Meldpunt Kindermishandeling (AMK). Doe aangifte Als slachtoffer kan je aangifte doen nadat je mishandeld bent. De politie onderzoekt of er voldoende bewijs is om tot vervolging over te gaan. Atty Geerling adviseert slachtoffers om altijd aangifte te doen. "Het be tekent lang niet altijd datje partner naar de gevangenis.moet. Wel zorg je ervoor dat de hulpverlening voor het hele gezin op gang komt." Vermoedt u huiselijk geweld of bent u zelf slachtoffer? Bel de politie in geval van spoed via 1-1-2 en anders via 0900-8844. U kunt ook bellen met het Steunpunt Huiselijk Geweld via 0900-1262626. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 37