w t. Bakker Klootwijk redt eendjes met eendjesvoer Bingo in De Kristal Sinterklaas show Kadootjesmarkt Pleiaden Knutselen in Pakjespakhuis Vijfde plaats voor Liam Vrolijk op Open NK Sinterklaasvoorstelling Swingen in Nesscafé BOVAG m HART VAN HOLLAND NESSELANDE 23 NOVEMBER 2011 41 Schaken Wij hebben winterhanden vanaf 60,- velqen banden sets vanaf 350,- Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl It iuyfi rj-.:1. Vanuit Nesselande Slechts 5 min. ÉM Nesselande - Brood voeren aan de eendjes; iedereen heeft het wel eens gedaan of doet het nog steeds. Niks mis mee zult u denken, gewoon een leuke bezigheid. Toch is brood voe ren aan eenden lang niet zo goed als altijd gedacht werd, want de bees ten worden er lui van en gaan zelf minder snel op zoek naar eten. Andere negatieve gevolgen zijn wa tervervuiling en overlast door rat ten. Tijd voor actie! Om mensen bewust te maken dat deze diepgewortelde gewoonte ver keerd is, hebben studenten van Ho geschool Rotterdam in samenwer- Nesselande - Bingoliefhebbers kun nen zondag 27 november van 14.00 tot 16.00 uur hun hart ophalen in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Praten en spelen met vrienden en bekenden, collega's of andere bezoekers. Het Nesscafé is open vanaf 13.00 uur. Meer informatie op werkdagen tussen 9.30 en 16.30 uur bij de balie in De Kristal of via 010-2862760. king met Witte Molen, Yes we care! en Bakker Klootwijk een campagne opgezet. Sinds maandag 21 novem ber krijgt iedere klant, zo lang de voorraad strekt, bij alle vestigingen van Bakker Klootwijk bij aankoop van een brood een zakje eendjes- voer. Op deze manier kunnen men sen kennis maken met het eendjes- voer en moet het duidelijk worden dat brood voor 'ons mensen' is en eendjesvoer voor eenden. Het oude brood kan gebruikt worden voor het maken van wentelteefjes, tosti's of croutons voor in de soep of in de salade. Nesselande - Sinterklaas brengt zondag 27 november een bezoek aan Boulevard Nesselande. Om 12.00 uur barst er op het Mal taplein al een feest los. Na een uurtje zingen en dansen zul len Sinterklaas en zijn zwarte pieten hun opwachting maken. Het volledige Sinterklaasprogram ma is te vinden op www.boulevard- nesselande.nl. Nesselande - In de werkplaatsen De Pleiaden van Stichting Orion wordt voor vrijdag 25 november van 13.00 tot 16.00 uur een Kadootjesmarkt georganiseerd waar men allerhan de sint- en kerstinkopen kan doèn. Het assortiment omvat onder meer tuinproducten, kaarsen, keramiek, appelsap, zijden sjaals en wolpro ducten. De Pleiaden zijn te vinden aan de Wollefoppenweg 79a. Parke ren in de woonwijk achter de werk plaatsen. Voor meer informatie: 010-4205509. Nesselande - Vanuit het Pakjespak- huisophetMaltaplein, de werkplaats van de zwarte pieten, organiseert Stichting Buurtwerk Alexander een aantal activiteiten voor kinderen. In het Pakjespakhuis komen de kin deren via een doolhof van inmiddels ingepakte cadeaus vanzelf bij de knutseltafel, waar ze tot maandag 5 december elke woensdag en zon dag een creatieve opdracht kunnen uitvoeren. Vandaag, woensdag 23 november, kunnen kinderen in de leeftijd van zes tot negen jaar van 13.30 tot 14.30 uur een 'Sint op paard' knut selen en kinderen vanaf vier jaar kunnen diverse pietenspellen spe ken. Van 14.30 tot 15.30 uur wordt ;n de bibliotheek een verhaal voor kinderen van drie tot zes jaar voor gelezen. Qp zondag 27 november kan ieder een tussen 12.00 en 16.30 uur het Pakjespakhuis bezoeken. De kinde ren kunnen 's middags zwarte piet jes knutselert. Op woensdag 30 november vindt in De Kristal van 14.00 tot 15,00 uur een Sinterklaasvoorstelling plaats voor kinderen van vier tot negen jaar. De toegang bedraagt 4,- euro. Op zondag 4 december knutselen Eindhoven/Nesselande - De 9-jarige Liam Vrolijk iszaterdag 12 november vijfde geworden bij het Nederlands jeugdkampioenschap Rapidschaak in Eindhoven. De tafels 1 waren op internet te volgen, wat tot gevolg had dat Liam drie keer live te zien was. Hij scoorde 6,5 punten uit negen ron den. Liam heeft een succesvol sei zoen, want in oktober veroverde hij ook al een zesde plaats op het Open Nederlands jeugdkampioenschap snelschaken voor kinderen tot en met tien jaar en in juni werd hij vierde bij het Nederlands Persoon lijk Jeugdkampioenschap schaken. Liam is lid van de Capelse Schaak vereniging. Goed seizoen voor Liam Vrolijk. (foto: Frans Peeters) Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert voor woensdag 30 november om 14.00 uur een Sinterklaasvoorstelling in De Kristal aan de Cy pruslaan 404. "Het is de avond voor Sinterklaas. Net zoals vele andere kinderen kunnen Broer en Zus maar niet in slaap vallen. Wat als Sinterklaas hun huisje voorbij rijdt en de ca deautjes vergeet; wat als zwarte piet het dak niet op kan?" De the atermiddag, vol interactie, zang én een geheime wens, is bestemd voor kinderen van vier tot en met acht jaar. De toegang bedraagt 4,- euro. Reserveren kan via 010-2862760 of baliekristal.sba@buurtwerk- alexander.nl. Nesselande - In het Nesscafé in De de band ook muziek uit de 60's, 70's Kristal aan de Cypruslaan 404 kan vrijdag 16 december vanaf 19.30 uur gedanst worden op de muziek van Rock Et Roll band Direction. Naast Rock Et Roll klassiekers speelt en 80's. De toegang bedraagt 2,50 euro. Reserveren kan via 010-2862760 of baliekristal.sba @buurtwerk- alexander.nl; vol is vol. kinderen van zes tot negen jaar van 13.30 tot 14.30 uur een luchtballon voor zwarte piet en voor kinderen van vier tot negen jaar zijn er weer pietenspelletjes. Alle knutsel- en spelactiviteiten kosten 2,- euro per keer; het voor lezen is gratis. Voor meer informatie en inschrijven voor de diverse activiteiten: 010-2862760 of via baliekristal. sba@buurtwerk-alexander.nl. vmoo Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande Kinderen kunnen knutselen in de werkplaats van de zwarte pieten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 41