Traditioneel café 't Loze Vissertje heropent Groendecoraties Franje haar deuren organiseert 'Winters Genieten' Streep door Natuuractie ook in Moordrecht Verhuizing juwelier Spruytenburg een feit HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 23 NOVEMBER 2011 BEDRIJVIGHEID IN DE RECIO te 'ontblekeren'. Dat gebeurt door de namen van plaatsen en straten met een rode markering door na tuur, zoals een streep door Haas van Haastrecht, Bos van Boskoop, Ree van Reeuwijk, Reiger van Reigerd- reef, ganzen van ganzeneiland te zetten. Streep door Natuur wil een beter natuurbeleid. Zij zetten een symbo lische streep door natuur en vinden dat het kabinet echte strepen zet. "Natuur is van ons allemaal en mag niet bij het vuilnis worden gezet! is het motto. Franje van Pelt organiseert voor donderdag 24 november van 16.00 tot 21.00 uur en vrijdag 25 no vember van 9.30 tot 21.00 uur een sfeervolle inloop met als thema 'Winters Genieten'. Bij een snor rende kachel en onder het genot van een kop hete chocolademelk of koffie kan worden georiënteerd en ingekocht om zelf thuis leuke en originele groendecoraties voor de komende feestperiode te maken. Ook is het mogelijk om groendeco raties te kopen en te bestellen. Fransje van Pelt, geen onbekende in en rond Waddinxveen op het gebied van groendecoraties en workshops, is al actief als onder nemer sinds 1997 en verzorgde in de beginjaren voornamelijk aan huis de overdracht van haar kennis en kunde op het gebied van bloem- sierwerk. Momenteel worden vrijwel uit sluitend nog cursussen op locatie gegeven, onder andere in Boskoop waar een speciale ruimte beschik baar is en waar alle cursisten hun liefhebberij onder auspiciën van Van Pelt kunnen uitoefenen. Van wege haar vakkundigheid wordt Van Pelt geregeld uitgenodigd om bij bedrijven werknemers en direc tie een aantal uren te laten ont spannen en creatief in de weer te zijn. Een groot succes. Mede dankzij haar opleiding Ne derlands Bloemwerk en de vakkun- Moordrecht - Een opmerkzame bur ger van de Moordrechtse milieuver eniging maakte de redactie van Hart van Holland erop attent dat er een rode streep is gezet door Moor van Moordrecht zodra je vanaf de A20 en via de Middelweg Moordrecht binnenrijdt. De daad zou alles te maken hebben met het voeren van actie tegen de nieuwe natuurwet van Staatssecretaris Bleker; zie de website www.streepdoornatuur.nl Het is een ludieke actie van ver ontruste burgers om Nederland Moordrecht - Eigenaresse Yolanda Jacobs en dochter Yohenna zijn met recht trots op de aanstaande her opening van café 't Loze Vissertje aan de Westbuurtstraat 7. Meer dan 120 jaar is het traditionele café in handen van de familie en gezien de vele positieve reacties van dorpsge noten zal heropening van het "café biljart" de zaal weer doen vollopen. Na een aantal jaren de uitspanning te hebben verpacht nemen Yolanda en Yohenna zelf het familieroer weer in handen. Een grondige op knapbeurt is in volle gang en de plannen worden met veel gevoel voor dynamiek en levenslust uit eengezet in een ruimte die ziender ogen opknapt en waarmee de ge borgenheid en de daarmee gepaard gaande gezelligheid van weleer zul len terugkeren. De heropening vindt plaats op 25 november. Naast een biertje aan de bar kan men er goed terecht voor het vieren van verjaardagen of het houden van recepties. Tevens is het mogelijk voetbalwedstrijden via Eredivisie Life te volgen. Ook het biljart wordt in ere hersteld; de biljartkeu kan uit de kast worden gehaald om aan biljartwedstrijden deel te nemen. Over het rookbeleid is Yolanda kort maar duidelijk: "Zelf rook ik niet, maar roken hoort nu eenmaal bij een ouderwets bruin café." Overi gens zal in de zomermaanden naast het café een terras worden ingericht om het zitje van weleer te doen her leven. Gezien het enthousiasme van de dames zal de nieuwe opzet zeker lukken en door regelmatige optre dens van bands en orkesten gaat de naamsbekendheid snel rond in Moordrecht en omgeving. Verschil met vroeger is dat bij optredens een kleine vergoeding wordt ge vraagd; voordeel hierbij is de gratis consumptie die het leed enigszins verzacht en voor consumpties de prijsstelling als laagdrempelig om schreven kan worden. Waddinxveen - De nieuwe vesti ging van juwelier Spruytenburg is donderdagochtend geopend. De zaak die inmiddels in handen is van 1 zoon Harry' werd officieel geopend door moeder Spruytenburg die in sneltreinvaart het lint van de nieu we winkel had doorgeknipt. Na een korte speech konden genodigden, onder het genot van een glaasje champagne, de nieuwe collectie van de juwelier bekijken. Tot voor kort zat Spruytenburg aan het Koningin Wilhelminaplein 49. Maar toen iets verderop het pand van Fortis vrij kwam, besloot de juwelier te gaan verhuizen. Spruy tenburg is inmiddels zo'n vijftig jaar gevestigd in Waddinxveen. Mevrouw Spruytenburg begon ooit bij de brug aan de Kerkweg. Vandaag had ze de eer het lint door te mogen knippen van het nieuwe onderkomen van haar zoon Harry Cuvelier. Fransje van Pelt. dige assistentie van dochter Jolien zijn de activiteiten steeds verder uitgebreid en is de naam Groende coraties Franje ruimschoots geves tigd in de regio. Onderscheidend werken is hierbij een belangrijk motto voor moeder en dochter. Dat de dames al werkend op nieuwe waardevolle ideeën komen zal nie mand verbazen. Zeer recent is ge start met het bijstaan van mensen die een naast familielid of kennis hebben verloren, waarbij de nabe staanden in alle rust gelegenheid wordt geboden om respectvol zelf het afscheidsbloemstuk in elkaar te zetten, wat in het algemeen als 'verwerkend' wordt ervaren. Waar hulp nodig is staat Van Pelt - van zelfsprekend - op gepaste en res pectvolle wijze terzijde. De Genestelaan 2, Waddinxveen T 06 27412054 www.franjefranje.nl f ra n sj e @f ra nj ef ra nje. n I Yohenna en Yolanda Jacobs.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 45