Zuidpias Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht A Werken aan de weg Tarieven voor afval in december bekend gemeente Vrijheidslaan afgesloten RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 23 NOVEMBER 2011 Nieuwerkerk aan den IJssel Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Sportlaan 126, Moordrecht 1-kamerwoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping] Beschikbaar per: 13 december 2011 Bruto huur: 270,97 per maand Voorwaarden: Max. 1 persoon tot 23 jaar Maximum bruto inkomen 21.625,-- Drost IJsermansingel 10 A, Moordrecht 2-kamerduplexwoning (1e verdieping] Beschikbaar per: 5 januari 2012 Bruto huur: 366,20 per maand Voorwaarden: Maximaal 2 personen vanaf 27 jaar Maximum bruto jaarinkomen 1 persoon 21.625,-- Maximum bruto jaarinkomen 2 personen 29.350,-- Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan haar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 28 november 2011 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formu lier of de gevraagde inkomstenverklaring [bij iedere inschrijving]. Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behande ling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de ófdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Op 30 november worden vier platanen aangeplant in de Vrijheidslaan in Nieuwerkerk aan den IJssel. Tijdens voorbereidende werkzaamheden en het planten is de Vrijheidslaan gedeeltelijk afgesloten. Met de aanplant van de bomen wordt het lommerrijke karakter van de laan versterkt en de reconstructie van de laan afgesloten. De bomen hebben een omtrek van 60 tot 65 centimeter en een lengte van circa 8 meter. De kluiten hebben een doorsnede van meer dan één meter, daardoor worden ze met een dieplader aangevoerd. De gemeente krijgt veel vragen over het nieuwe afvalbeleid en de tarieven die daar bij horen. De nieuwe tarieven worden in december vastgesteld door de gemeenteraad. Wij maken deze daarna aan u bekend. Vergadering: Gemeenteraad Datum: dinsdag 29 november 2011 om 20.00 uur Locatie: Gemeentehuis (Raadzaal), Raadhuisplein 1, 2916 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die op de agenda staan. HAMERSTUKKEN: 1. Beeldkwaliteitsplan "Linten Kwaliteitszorg Ringvaart" Als voorwaarde voor het bouwen in de linten (inclusief de zone Ringvaart) is in de regels van de bestemmingsplannen 'Zuidpias West Nieuwerkerk', 'Zuidplas West Zevenhuizen- Moerkapelle', 'Zuidpias Noord' en 'Rode Waterparel' opge nomen dat nadere regels worden gesteld ten aanzien van de beeldkwaliteit. Deze regels die in een beeldkwaliteitplan worden omschreven vormen een onderdeel van het toet singskader voor op te stellen bouwplannen. 2. Fasering Verlengde Rottelaan Sinds 2006 is de Provincie Zuid-Holland in samenwerking met de betreffende gemeenten bezig met de planvorming omtrent de Parallelstructuur A12. Een onderdeel van de Parallelstructuur A12 is de Rottelaan, die bestaat uit twee delen. De Korte Rottelaan loopt van de Bredeweg naar de Julianaweg en de Verlengde Rottelaan van de Julianaweg naar de N209 in Lansingerland. De Provincie heeft besloten de Verlengde Rottelaan te faseren. De raad wordt gevraagd om een standpunt hierover in te nemen. 3. Marktverordening en de Lex Silencio Positivo Het verlenen van een vergunning voor een standplaats op de markt (artikel 2.1 Marktverordening), is een vergunning stelsel wat valt onder artikel 28 van de Dienstenrichtlijn. Voor alle vergunningstelsels die vallen onder artikel 28 Dienstenrichtlijn moet de Lex Silencio Positivo ILSP] inge voerd worden. Middels dit voorstel wordt hier gehoor aan gegeven. De huidige bodemkwaliteitskaart (BKK] en grondstromenbe- leid verliezen dit jaar hun geldigheid. De gemeente heeft beleidsvrijheid en kan het hergebruik van grond en bagger doelmatig en weloverwogen regelen, waarbij door dit grondverzet geen nieuwe risico's ontstaan. 5. (Financieel) jaarverslag 2010 Stichting Scholengroep Holland De gemeenten waarbinnen de Scholengroep Holland het openbaar basisonderwijs verzorgt, hebben zeggenschap op het gebied van opheffing, bestuurssamenstelling en financiën. Deze zeggenschap zal na een besluit aangaande de scheiding bestuur en toezicht Stichting Scholengroep Holland veranderen. Het bestuur van de Scholengroep légde het(financieel) jaarverslag 2010 Ter goedkeuring voor. 6. Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs Om de gemeentelijke verantwoordelijkheid voor de huisves ting van het onderwijs gestalte te kunnen geven is een ver ordening nodig. De wetten primair en voortgezet onderwijs IWPO/WVO) verplichten daartoe ook. Voor ligt een samenvoe ging en actualisering van de verordeningen die golden in de voormalige fusiegemeenten. 7. Vaststelling nieuwe beheersverordening begraafplaatsen Op basis van de beleidsnotitie begraafplaatsen en op basis van de modelverordening van de VNG is een nieuwe beheers verordening begraafplaatsen opgesteld. De gemeenteraad van Zuidpias dient de nieuwe verordening vast te stellen. BESPREEKSTUKKEN: 8. Stand van zaken politiek bestuurlijke situatie Zuidpias a. Verklaring van coalitie, (ter bespreking) b. Brief van het college met betrekking tot portefeuille verdeling.(ter informatie] c. Benoemingen in gemeenschappelijke regelingen.(ter besluitvorming) Vanwege het vertrek van wethouder H. van der Torn zijn er vacatures ontstaan in de AB's van een aantal gemeenschap pelijke regelingen. zieningen 2012 MO Op 29 maart 2011 heeft de raad de Notitie Subsidiebeleid Zuidpias 2012 en de Algemene Subsidieverordening (ASV) Zuidpias 2012 vastgesteld. Op 12 april jl. hebben burge meester en wethouders daarop aanvullend drie subsidie-uit voeringsregelingen voor Maatschappelijke Ontwikkeling vast gesteld. Dit raadsvoorstel heeft betrekking op de vaststelling van de subsidieplafonds en de aanwijzing van instellingen als basisvoorziening MO. 10. Nota Ruimtelijke Kwaliteit De Nota Ruimtelijke Kwaliteit is een nadere uitwerking van de Startnotitie Nota Ruimtelijke Kwaliteit. Dit tussenpro- duct geeft aan op welke manier de gemeente Zuidpias zijn ruimtelijk kwaliteitsbeleid kan organiseren en vorm geeft. Het is een structurerend stuk, parapludocument dat verwijst naar bestaande en nieuwe beleidsinstrumenten voor het kwaliteitsbeleid. 11. Kredietvoorstel invoering afvalbeleid Voortvloeiend uit het raadsbesluit van 29 maart 2011 om over te gaan tot nieuw afvalbeleid dient een aantal investeringen te worden gedaan om de nieuwe werkwijze te effectueren. In voorliggend raadsvoorstel wordt de raad verzocht akkoord te gaan met de noodzakelijke kredieten en afschrijftermijnen opdat uitvoering kan worden gegeven aan het eerder geno men raadsbesluit. 12. Rv Wonen in de dorpen van de gemeente Zuidpias: Visie op hoofdlijnen Met de vaststelling van de Visie op hoofdlijnen: Wonen in de dorpen van de gemeente Zuidpias wordt door de gemeente raad de hoofdlijnen van het beleid van de gemeente Zuidpias vastgesteld op het gebied van volkshuisvesting in brede zin voor de komende tien jaren. Het voorliggend raadsvoorstel betreft deze visie op hoofdlijnen. 13. Benoeming in raadscommissie BFB In verband met het beëindigen van het raadscommissielid maatschap van de heer M.R. de Gooijer draagt de fractie van CU/SGP de heer J. Snoei voor als zijn opvolger. 6. Nota Bodembeheer 2011-2016 en Bodemkwaliteitskaart 9. Vaststelling subsidieplafonds en aanwijzing basisvoor- 16. Sluiting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 8