H Record aantal gouden plakken voor Unity99 Mijlpaal voor NTTC NieMo in mineur Invallers bezorgen Nieuwerkerk winst Sint Nicolaasloop met kidsloop Dames Groeneweg uit beker Speedo clubteam Barracuda stijgt boven zichzelf uit Atletiek HART VAN HOLLAND I SPORT I 30 NOVEMBER 2011 47 Karate Tafeltennis STEDELl Waterpolo Korfbal Voetbal Zwemmen Ieplaan 65 2742 ZD Wadddinxveen 06-24631539 Nesselande - Het karateteam van Unity99 Rotterdam heeft tijdens het NK karate tot 21 jaar, in het weekend van 26 november in Zoetermeer, een record aantal gouden plakken gewonnen. Met maar liefst twaalf gouden, zeven zilveren en vier bronzen plakken keerde de equipe van trainer/coach Patrick van Daalen en Virgil Fisser terug naar Rotterdam. Nooit eerder wist de Rotterdamse club zoveel titels te winnen tijdens een Nationaal kampioenschap. Het NK gold meteen als tweede meet moment voor het EK in februari in Azerbeidzjan. Van Daalen liet, met succes, in Zoe termeer een aantal beloften debu teren. Goud was er voor Wouter Deijl (19), Estelle Waltz (15), Michelle Kunst (16), Lizzy Klappe (14), Nick Gerrese (16), Esther van Schaik (20), Bob Kremers (13), Bryan Lusse (13), Sa vannah van der Oest (8), Emre Altin (10), River Luns (10) en Tanya Izelaar (11). Zilver werd veroverd door Tanya Izelaar (11), Laury Vogelzang (17), Manon Bakker (16), Narjes Koutet (11) en Elmarvan Kleef (16), Wesley Kooij (15)) en Brandon Smith (15) en het brons ging naar Jeroen van Oudenaarden (12), Dominique Aver- beek (10), Alyssa van Wijgerden (13) en Lisa Portier (13). Open Week Deze week houdt Unity99 Rotter dam een Open- Week. Dit betekent dat iedereen, jong en oud, met elke les kan meedoen, en zo vaak als hij zij wil, om kennis te maken met Unity99. Voor meer informatie: www.unity.nl. Zoeter moei Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een 9-1 overwinning op Pecos en een 7-3 nederlaag tegen het sterke Papendrecht is NTTC de najaarscompetitie uit stekend geëindigd. Voor een promovendus uit de eerste klasse is het vaak moeilijk zich in de Hoofdklasse te handhaven, maar NTTC wist beslag te leggen op de derde plaats. Samen met routinier Hans Stapels hebben de uit eigen kweek opge leide Eric Disseldorp, Danny van het Groenewoud en Willem Vuer- hard bewezen in deze klasse thuis te horen. Stond NTTC na vijf wed strijden halverwege de competitie met 21 punten op een vijfde plaats, de tweede competitiehelft ging aanzienlijk beter, hier werden nog eens 29 punten bij elkaar geslagen. Handhaving in de hoofdklasse is een mijlpaal in de geschiedenis van de 54-jarige club; nooit eerder wist het keurkorps zich op dit niveau staande te houden. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De herenformatie van WSG Nie- Mo-Van Vliet was herstellende, maar kreeg in de negende speelronde op nieuw een klap te verwerken. In zwembad Het Polderbad ging De Plas met drie punten naar huis: 7-10. Drie van de twaalf gouden medaillewinnaars van Unity99: van links naar rechts Estelle, Nick en Lizzy. In de eerste periode keken de heren van de startgemeenschap tussen ORKA'97 en Van Viiet-Barracuda al tegen een 0-5 achterstand aan. Deze werd enigszins teruggebracht door Maurits Meeuwisse met twee treffers. Sander Boer scoorde in de tweede periode. In periode drie lëek NieMo nog hoopvol, maar moest zich in de laatste periode definitief overgeven. Eindstand 7-10. De vrouwen bleven steken op 3-7. De bezoekers, ZPS/BZC, zorgden ervoor dat NieMo naar de zevende plaats zakte. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk speelde zaterdag 26 november opnieuw een spectacu laire wedstrijd in sporthal de Kleine Vink. In de tweede thuiswedstrijd op rij schoot Nieuwerkerk uit de start blokken en pakte een snelle 4-0 voorsprong. Deze voorsprong werd net zo snel weer weggegeven (4-7). Vanaf dat moment was Antilopen de betere ploeg en mede dankzij een fantastisch spelende Kjell Pater was de ruststand 10-11 voor Anti lopen. In de tweede helft leek het erg moeilijk te worden bij een stand van 13-16 voor Antilopen. Met nog twintig minuten te gaan kwamen Aram Brouwers en Miriam Swart bij Nieuwerkerk in de ploeg. Brouwers, die in de vorm van zijn leven ver keert, schoot Nieuwerkerk met vijf treffers naar de zege. Met zes uit drie is Nieuwerkerk goed begonnen aan de zaalcompetitie. Bleiswijk - Atletiekvereniging De Kieviten organiseert voor zaterdag 3 december de jaarlijkse Sint Nico laasloop. Deelnemers kunnen kiezen voor een afstand van 5 of 10 kilo meter. Kinderen tot en met elf jaar Kunnen, in aanwezigheid van Sin terklaas en Zwarte Piet, een afstand van 1000 meter lopen. Start en finish zijn bij het Sport- en Recreatiecentrum Rottemeren aan de Kooilaan 1a waar ook kleed- en douchegelegenheid beschikbaar is. Om 13.30 uur lost Sint Nicolaas het startschot voor de kidsloop. Om 14.00 uur laat de Sint de lopers voor de 5 km van start gaan; de start van de 15 km is om 14.15 uur. Jeugd tot en met negentien jaar betaalt 3,- euro inschrijfgeld; senioren betalen 6,- euro voor de 15 km en 4,50 euro voor de 5 km. Voorinschrijven via www.inschrijving.nl levert een re ductie van 1,- euro op. Zevenhuizen - Groeneweg begon zondag 27 november aan de beker wedstrijd tegen DONK zonder twee belangrijke speelsters. Beide ploe gen bleken aan elkaar gewaagd. In de zevenentwintigste minuut scoorde DONK de 0-1. Groeneweg zette meer druk en in de achten veertigste minuut werd Patricia van der Hoek in de zestien meter onderuit gehaald. Van der Hoek nam de strafschop zelf en scoorde 1-1. Een kwartier na rust kwam DONKopnieuw op voorsprong, 1-2. Groeneweg kreeg kansen, maar liet deze onbenut. In de tachtig ste minuut werd het 1-3 uit een hoekschop, na een foutje van de Groeneweg-keepster. Groeneweg zette nog een keer aan en in de tweeëntachtigste minuut scoorde Wendy Tichem de 2-3. Vervolgens ging Groeneweg vol in de aanval voor de gelijkmaker maar kreeg de bal er niet in. In de laatste twin tig seconden werd het nog 2-4. Al met al een verdiende overwinning voor DONK. Bechtold en Merlijn den Hartog toonden hun klasse door op de 100m vrijeslag met fraaie persoonlijke re cords in de top drie te blijven. Op de afsluitende vier maal 50m wisselslag stelden Lisa van den Brink, Isa van der Wal, Ylva Visser en Rosha Khelawan samen met het mannenteam (Jeroen, Thomas, Merlijn en Ard) de derde plaats veilig. De volgende ronde wordt ge zwommen maart. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste ronde van de Speedo-elub-Meet, een nationale zwemwedstrijd voor acht- tot elfjarigen waarbij de clubprestatie telt, vond plaats in het weekend van 19 november. Het team van van Vliet/ Barracuda trad incompleet aan de start. De slechts vier jongens en acht meisjes wisten echter een prestatie van formaat neer te zetten. Voor het eerste sinds 2002 zwom een Barracuda miniorenteam zich in de prijzen. Op de 4 maal 50m vrije slag zwommen Robin Pienaar, Thomas en Amber Hesper en Ard Mommers maar liefst veertien seconden van hun tijd af en legden zo de basis voor een goede klassering. In de jongste leef tijdsgroep hielden Beau Haverkamp en Yara Visser de klassering goed vast. Op de 50m vlin derslag mooie persoonlij ke records voor Rosha Khelawan (46.53) en II va Vis ser (45.22) Jeroen *'4 'J £-1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 47